За рекламата на ОВ Pro Comfort и ползвате ли тампони нощем?

  • 2 598
  • 35
  •   1
Отговори
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Имам питане за тези тампони - били нощни... а уж не можеше да се държи тампон повече от 3-4 часа - на листовките едно време пишеше до 6, но на мен ми се струва безумно толкова много .. И ако спим примерно 8-10-12 часа как ще ни се отрази това на здравето? Всички знаем за СТШ - Синдром на Токсичния Шок ?
Мнения по въпроса ?

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 12:06 от Presiqna

# 1
  • Мнения: 2 070
Координирах, до днес, една здравно - образователна програма за женска хигиена, репродуктивно здраве и бля бля... Там се опитваме да втълпим на момичетата, че не трябва да спят с тампони, обясняваме им за синдрома и прочие. Има и рекламен момент на друга марка на друга голяма компания, няма да я споменавам.
Абсурдно е да пише едно на кутииките и като цяло да се твърди, че повече от 6-8 часа не може с тампон, а в рекламата да твърдят друго. И аз много им се чудя, ако бях по-сериозна бих ги съдила.
Не знам кака са допуснали изобщо такава реклама.

# 2
  • Мнения: 2 070
Питанката ти наистина е много правилна, най-добре е тампона да се сменя максимум на 4 часа, превръзката също.
Смени си заглавието на темата, ако искаш да привлечеш повече отговори.

# 3
  • Мнения: 524
Да ви кажа рискувам, защото сутринта сигурно ще плувам. Нощните тампони се по големи, малко са неудобни в началото, но се свиква.

# 4
  • Мнения: 920
Спя с тампон, но не се събират много часове, защото посред нощ се налага да го сменям.
ОВ не ползвам, защото са с оная чудесия отгоре, която ме дразни. Което ме навежда на мисълта, че е още по-лошо - това е изкуствено.
Недоумявам как може да има такава реклама.

# 5
  • Мнения: 2 070
Да ви кажа рискувам, защото сутринта сигурно ще плувам. Нощните тампони се по големи, малко са неудобни в началото, но се свиква.

Няма нощни тампони. Това са тампони за силно течение, обикновено за първите дни на менструацията. Както нямаи тампони за девствени - това са ligh, lites и т.н. - за много слабо течение, за последните дни на менструацията. Вие така си ги наричате само.

# 6
  • Мнения: 2 070
Последното, което четох за СТШ е, че се причинява, ако имаш стафилококи, стрептококи или някакви подобни коки... Значи - при поставянето на тампона във влагалището, не нам точно какво и защо се получава, пишеше нещо от рода на аеробна среда или подобно - въпросните стафилококи или нещо си освобождават някакви токсини, които именно причиняват СТШ... Тоест, ако със сигурност занете, че имате подобна инфекция не ползвайте тампони или се консултирайте с гинеколог и с специалист по инфекциозни болести...

# 7
  • Мнения: 524
Сега гледах листовката, наистина никъде не пише, са нощни - грешката е моя.

# 8
  • Мнения: X
Да ползвам, но не спя с тампон.
Ползвам изключително рядко и предпочитам точно OB ,може и да не са Pro Comfort.
Не обичам тампони с апликатор.

# 9
  • Bapнa
  • Мнения: 762
а ако имаш кондиломи ?

# 10
  • Мнения: X
а ако имаш кондиломи ?
Ако въпроса е към мен, то отговорът ми е следният:До сега не съм имала такива животни или други отклонения в репродуктивните си органи (чук-чук на дърво, де).Правя си профилактични прегледи регулярно.А ако усетя нещо нередно, пак бягам при чичо ДоФтор. Laughing

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 19:38 от Анонимен

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ни денем, ни нощем.

Течеееееее, всичко тече...  Whistling

# 12
  • Мнения: 1 100
Аз съм спала с тампон в колата. Стоях 4-5 часа. Нищо особено не почувствах.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 759
                    Никога нямаше да ми хрумне да заспя с тампон  newsm78... Верно ли има такава реклама?
                    Иначе 'ОВ' ползвам с удоволствие още откакто бях девствена. Все пак последните години ограничих употребата им само до случаите, когато наистина се налага. Ако не излизам през деня - не слагам. Нямам вече доверие на безвредните неща.

# 14
  • на село
  • Мнения: 1 028
Не ползвам вечер. Всъщност доста рядко ползвам и то от обикновените, не ОВ.
Тая реклама е просто безумие! Как може да се пише едно в листовките вътре, а да се рекламира точно обратното!

Общи условия

Активация на акаунт