Едно младо семейство има нужда от помощ...

  • 27 346
  • 389
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Пускам тази тема тук,защото мисля,именно тук е най-правилното и място.

Младо семейство(казвам семейство,въпреки,че нямат брак,но пък си живеят заедно)имат нужда от помощ.
Очакват своето първо дете да се роди съвсем скоро,въпреки многократните решения,които взимаха,последното и категорично решение е,че ще задържат детето си,въпреки трудностите.

За съжаление финансово не са никак добре и нямат абсолятно нищо купено за бебето,а времето до появата му наближава.
Терминът на мама-Ирина е на 12 август,очаква се да е момченце.

Имат нужда от:

Всякакъв тип дрешки за бебе
Корито
стойка
кошара
матраче за кошарата
количка
Спални комплекти за кошарката поне два броя
памперси
шишенца

Тъй като аз за бебета не съм пазарувала,идея си нямам какво му е нужно още на едно тновородено бебе,така,че моля допълвайте списъка,ако се сетите за нещо.
Аз ще проверя във какво състояние е коритцето от децата и ако е запазено,ще го дам.

Благодаря предварително на всички,които ще се отзоват и ще помогнат.

# 1
  • Мнения: 4 195
Ивка пускам примерен списък, става ли, и всеки дапише какво може да поеме, а ти ще го отбелязваш?
Първо да кажа - от ДБМ сигурно към чувал дрехи - днес отивам в склада и ще кажа с точност.
Моля те , кажи на какъв адрес да отиват нещата newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 896
От кой град са?

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ивка пускам примерен списък, става ли, и всеки дапише какво може да поеме, а ти ще го отбелязваш?
Първо да кажа - от ДБМ сигурно към чувал дрехи - днес отивам в склада и ще кажа с точност.
Моля те , кажи на какъв адрес да отиват нещата newsm78
Чут Чут,пускай списъка.
Сега ще звънна да ги питам да ми дадът адреса и тези,които ще пускат колетчета и ще пращат нещо,нека ми пишат ще го давам на лични.

Bise От Елхово са,Ямболска област.

# 4
  • Мнения: 4 195
Бодита или блузки с дълъг ръкав – 3-5 бр. -
Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) – 5-6 бр.
Бодита с къс ръкав (или камизолки) – поне 5 бр.
Ританки - 5 бр.
Чорапки – 5-8 бр.  - от склада на ДБМ подсигурихме доста дрешки, но все още не всичко, мисля, че гащеризончета и комплетки за навън - летни, нямаше достаъчно, ританки и бодита има, но дрехи имайте в предви д - имат нужда

Хавлийки за баня – 2-3 бр. - от luda
Калъфки за възглавнички – 2-4 бр. Steli Meli
Лигавници (за начало може да не трябват) – 3-5 бр.
Обиколник (не е задължително) – 1-2 бр. - ot luda
Одеало лекичко (или тънко спално чувалче ) – 2 бр.  1 ot luda
Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче ) – 1-2 бр.
Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 2-4 бр. ot luda i ot Чут Чут

Тензухени пелени – 2-3 бр. ot luda
Биберон залъгалка – 1-2 бр.от ivab

Помпа за изцеждане на кърма
Биберони за шише 0-4 м. – 2-4 бр. подсигурени
Шишета - от ivabЧетка за шишета и биберони – 1 комбинирана или 1 за шишета и 1 за биберониБебешки сапун
Гъбка за баня
Бебешко гребенче и четка AvroraБебешко олио или зехтин ot luda
Бебешки клечки за уши с ограничител ot AvroraМокри кърпи от ivab i Avrora
Ножичка / нокторезачка 
Носов аспиратор ot luda
Памперси за новородено от ivab, bubi4ko, RAVIA  и от Luda
Прах за пране за бебешки дрехи ot luda
Сапунерка
Термометър за вана
Цинков крем против подсичане
Шампоан за тяло и косичка
Капки против колики - Babynos , Sab Simplex ot AvroraБебешки термометър
Спирт 70% за пъпчето + обикновени клечки за уши (без ограничител) за почистване на пъпчето
Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето осигуренКорито/ваничка за къпане – от Nikala
Бебешка количка + чанта от Nikala
Легло/кошарка + матрак (ако няма дюшече или матрак към леглото/кошарата) от WRIGHT
Маса/шкаф за преобличане
Стерилизатор – не е задължително, но е удобство
Столче за кола
Бебефони
Музикална играчка за леглото + други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки от ivab
Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето
Непромокаема постелка за легло
Непромокаема постелка за повиване
Стаен термометър
зелена, анатомична ваничка със стойка, твърда положка за повиване, непромокаема постелка и играчки. от КатКа 
Спален чувал - Steli Meli
Дрешки от Steli Meli, Luda,Чут Чут, Петя, Ива, ДБМ
сапун ot Avrora, както и прах за пране и подплънки за гръди

Спални комплекти и шалтета от Сиска 79

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 10:01 от Чут Чут

# 5
  • Мнения: 7 263
Ивче, това момиче ли беше пуснало темата тук съвсем скоро?
Хубаво е че сте направили връзка. Аз засега разчистих всичко което имах бебешко, но ще видим какво ще и трябва на мамата и ще се включим с помощ.
Направи списък както е направила Чут Чут в темата на Бобая - това е перфектното решение и всеки ще вижда какво им трябва и с какво може да се включи.
Браво че са решили да гледат бебето заедно!!!

# 6
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ивче, това момиче ли беше пуснало темата тук съвсем скоро?
Хубаво е че сте направили връзка. Аз засега разчистих всичко което имах бебешко, но ще видим какво ще и трябва на мамата и ще се включим с помощ.
Направи списък както е направила Чут Чут в темата на Бобая - това е перфектното решение и всеки ще вижда какво им трябва и с какво може да се включи.
Браво че са решили да гледат бебето заедно!!!

Лени да същата е.Хубаво е,че решиха да си отгледат сами детенцето.

Сега звъня на моята кръстница,да видим тя какво може да отдели и ще пиша,въпреки,че бебешки нещица дето имаше ги изпратихме на няколко пъти по домовете.
Изчаквам Ирина да ми пусне адреса си на ЛС,ще го давам на желаещигтте които ще пращат колетчета до тях.

# 7
  • Мнения: 7 263
Да - може да се съберат доста неща ето виждаш за това момиче от Габрово Галя се събраха най-важните работи - две мами дадоха количка и креватче, и дрешки ще се съберат. Сега ще ида да погледна и темата на Ирина, но другото което ми се вижда важно е - бъдещите мама и татко работят ли имат ли доходи?
С какво друго може да им се помогне?
Ако част от нещата не могат да бъдат набавени от мами тук, могат да се купят при вас или в Ямбол нали?
Ако се наложи - дай ми твоя сметка ще участвам с някаква помощ и там на място ще изберете нещо.

Ако има тема на Ямболските мами и там може да се пита за най-необходимите неща!

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Да - може да се съберат доста неща ето виждаш за това момиче от Габрово Галя се събраха най-важните работи - две мами дадоха количка и креватче, и дрешки ще се съберат. Сега ще ида да погледна и темата на Ирина, но другото което ми се вижда важно е - бъдещите мама и татко работят ли имат ли доходи?
С какво друго може да им се помогне?
Ако част от нещата не могат да бъдат набавени от мами тук, могат да се купят при вас или в Ямбол нали?
Ако се наложи - дай ми твоя сметка ще участвам с някаква помощ и там на място ще изберете нещо.

Ако има тема на Ямболските мами и там може да се пита за най-необходимите неща!
До колкото знам таткото работи в момента,но ще знам повече,като се видя другата седмица със тях.
Писала съм и във темата на Ямболските мами,обещаха че и те ще помогнат.
Нека видим какво може да се събере и каквото остане и го няма ще съберем парички и ще го купим,няма проблем.

# 9
  • Мнения: 7 263
Да - може да се съберат доста неща ето виждаш за това момиче от Габрово Галя се събраха най-важните работи - две мами дадоха количка и креватче, и дрешки ще се съберат. Сега ще ида да погледна и темата на Ирина, но другото което ми се вижда важно е - бъдещите мама и татко работят ли имат ли доходи?
С какво друго може да им се помогне?
Ако част от нещата не могат да бъдат набавени от мами тук, могат да се купят при вас или в Ямбол нали?
Ако се наложи - дай ми твоя сметка ще участвам с някаква помощ и там на място ще изберете нещо.

Ако има тема на Ямболските мами и там може да се пита за най-необходимите неща!
До колкото знам таткото работи в момента,но ще знам повече,като се видя другата седмица със тях.
Писала съм и във темата на Ямболските мами,обещаха че и те ще помогнат.
Нека видим какво може да се събере и каквото остане и го няма ще съберем парички и ще го купим,няма проблем.

Супер тогава дръж ни в течение. Какво имат, какво нямат, какво им трябва...
Защото мамчето беше пуснало тема че иска да деде детето за осиновяване, .... и затова питах дали е същото. Добре че се е разубедила.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
А таткото какво/къде работи? От какво може да изкарва пари? Майката работила ли е досега? Отивам да търся темата, може пък там да пише...

# 11
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
А таткото какво/къде работи? От какво може да изкарва пари? Майката работила ли е досега? Отивам да търся темата, може пък там да пише...
Работи във Елхово но какво не знам,преди малко разбрах,че е почнал работа,както казах,ще знам повече като се видя и говоря другата седмица със тях.
Момчето беше без работа,когато говорихме преди няколко седмици,обещах да проверя как стоят при нас нещата и да говоря със мъжът ми да го вземем при нас във фирмата,за съжаление обаче,за момента няма как да стане,защото работатат понамаля.

Днес разбрах,че момчето си е намерило работа,но каква незнам ще кажа като се видим.
Майката мисля не е работила до момента но не съм сигурна и затова ще питам,но предвид годините и на 18  е едвали има трудов стаж с години.
Това последното в кръга на майтапа ,че ми запуши главата днес. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 24
Здравейте, мили мами Simple Smile
Невероятни сте  bouquet
Аз мога да дам количка. Тъмно синя, с летен и зимен кош, покривало, чанта, напълно разглобяема е и относително лека. Поизбеляла е, има 2,3 малки дупчици на летния кош, но зимния и ходовата част са в много добро състояние.
Ако няма по- добро предложение с удоволствие бих я подарила.
Мога да дам и розово корито, не е анатомично.

Възхищавам ви се  bouquet


# 13
  • Мнения: 4 195
Никала а до Елхово можеш ли да ги изпратиш newsm78
Иве влакове минават ли през Елхово, или рейсове
в смисъл - с колет тежките неща е много скъпо, но с влак или рейс не толкова, да го имат в предвид всички, които пращат  bouquet

# 14
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Щом е от Елхово, може да измислим и ние вариант да отскочим от Бургас и да успеем да и подсигурим това-онова  newsm78 Ще гледам да следя Темата  Hug

Общи условия

Активация на акаунт