ЖК и раждане - цени

  • 1 001
  • 7
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Моля тези мами, които вече са извървели щастливия път, който на нас ни предстои да ни дадат актуална информация за парите които са дали за да родят и за ЖК.

Аз ходя в Шейново и ЖК е 220 лв. за цялата бременност.Тя не покрива раждането.Знае ли някой колко струва то там?

за Св.София знам че ЖК е безплатна, но раждането е около 600 лв. -ако е нормално и не си във ВИП стая.

Моля, който има инфо да ни помогне на нас бъдещите мами Praynig

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако дедеш в "Света софия"600лв.+ още малко,значи ще си във ВИП стая Wink Можеш и да родиш безплатно,здравната каса го поема.Не си длъжна да плащаш никъде!!!!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 062
Мисля, че в Св.София ЖК не е безплатна. Но не знам колко струва. Знам, че за избор на лекар се заплаща 500 лв., но ако не искаш раждането е безплатно. ВИП стаята струва 30 лв. на ден. А, за ВИП зала за раждане се плащат 100 лв., а ако искаш да присъства и таткото - още 100 лв.

# 3
  • Мнения: 2 232
В Света София женската консултация също е 200лв.И не включва раждането. Др. мами са ти казали за него колко се плаща.

# 4
  • Мнения: 3 861
Аз раждах в Св.София и раждането там е безплатно като навсякъде. 500 лв. е ако си избереш лекар, 100 лв. е вип зала и таткото може да присъства, а вип стаите са 2 вида:
Самостоятелна-75лв. на ден
двойка или тройка-30 лв. на ден
Аз лично не си плащах за нищо и нямам  оплаквания. Мислех да плащам за вип зала за да присъства и таткото, но в процеса на раждането се наложи секцио и всички планове пропаднаха...
Желая ти много късмет защото платено или не където и да раждаш всичко е до късмет! Wink


# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз бях на ЖК в шейново и раждах там абсолютно безплатно-но това в случай, че не искаш уговорка с някой лекар

# 6
  • Мнения: 10 758
Аз раждах в болница "Лозенец" - бившата Правителствена. Плащах всеки месец прегледа, който беше 20 лв. и накрая платих 250 лв. за изследвания (клиничните кръв, урина; тест за алергии, очен, някакви в микробиологията, не си спомням какви и още няколко, но и тях не си спомням Embarassed  Embarassed ). Раждането ми беше безплатно, престоя в болницата също.На доктора не сме дали една стотинка.Раждах секцио.

# 7
  • Мнения: 35 949
аз правя следното - безплатно ЖК в поликлиниката, ЗК ми плаща изслидваниято, 2 УЗ, очен реглед и всичко необходимо
на 2 месеца ходя при лекарката, при която ще раждам, там си плащам
ще родя в "Св. София", избор на лекар - 500 лв. /ако не желаш - раждаш при който е на смяна/, епидурална упойка - 80-100 лв., ВИП стая - още не съм решила, вероятно ще лежа с другите мами безплатно

Общи условия

Активация на акаунт