Срок на валидност на изследванията за ясла

  • 13 547
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Бихте ли ми казали точно, каква валидност има васермана, за да знам кога да си го направя, а също така и всички други изследвания на детето за постъпване в ясла.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Васермана е валиден 6 месеца,но изследванията на детенцето са за кратки срокове.Чревния ако не се лъжа беше около 10 дни,а кръвните една седмица.Мисля че така бяха дано не съм те подвела.Питай педиатъра ви,той всяка година изпраща дечица на изследвания за детска градина.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 658
Кръв и урина 6 или 7 дни.Чревните 15 дни,васермана месец,може и повече.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Кръв и урина - 7 дни
Чревни изследвани - 15 дни
Васерман (на родителя) - 6 месеца

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659
И бележка от личния лекар, че детето не е в контакт с ОЗБ - ВАЖИ 3 ДНИ.

# 5
  • Мнения: 46 438
... Васерман (на родителя) - 6 месеца

Сериозно ли  Shocked
На нас ни дадоха списък с необходимите изследвания, но това не фигурира  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 079
Вече не се иска васерман от родителите,
но пък в замяна на това за детето се искат:

1. Чревно изследване - прави се за около 10 дни и важи 15.
2. Изследвания на кръв и урина на детето - правят се за минути и важат 7 дни.
3. Бележка от личен лекар, с написаните имунизации на детето, както и бележка за това, че детето не е в контакт със заразно болни - важи 3 дни.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 658
Васерман не се иска за детска градина,но за детска ясла се иска.

# 8
  • Мнения: 223
A това което аз знам е ,че след като са готови изслвдванията бележката от лекарката важи 1м.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 658
A това което аз знам е ,че след като са готови изслвдванията бележката от лекарката важи 1м.
Бележката за контакт важи 3 дни.

# 10
  • Мнения: 7 640
Най-добре е да се пита в конкретната ясла или градина.
Чух, че Васерманът вече не е задължителен, принципно кръвта и урината са с давност около седмица-10 дни, но при нас прегледът от педиатър и бележката за контакт трябваше да са от предния ден.

# 11
  • Мнения: 3 929
Вече не се иска васерман от родителите,
но пък в замяна на това за детето се искат:

1. Чревно изследване - прави се за около 10 дни и важи 15.
2. Изследвания на кръв и урина на детето - правят се за минути и важат 7 дни.
3. Бележка от личен лекар, с написаните имунизации на детето, както и бележка за това, че детето не е в контакт със заразно болни - важи 3 дни.
Правилно ли те разбирам? Значи, както казваш, чревното изследване се прави за около 10 дни. Това означава, че важи 15 дни, след като са минали тези 10 дни, т.е. на 10-я ден излизат резултатите и оттогава започват да се броят тези 15 дни. Така ли?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 079
Вече не се иска васерман от родителите,
но пък в замяна на това за детето се искат:

1. Чревно изследване - прави се за около 10 дни и важи 15.
2. Изследвания на кръв и урина на детето - правят се за минути и важат 7 дни.
3. Бележка от личен лекар, с написаните имунизации на детето, както и бележка за това, че детето не е в контакт със заразно болни - важи 3 дни.
Правилно ли те разбирам? Значи, както казваш, чревното изследване се прави за около 10 дни. Това означава, че важи 15 дни, след като са минали тези 10 дни, т.е. на 10-я ден излизат резултатите и оттогава започват да се броят тези 15 дни. Така ли?

zuki,
Чревното изследване важи 15 дни от датата, на която са ти го издали, а не от датата, на която си пуснала изследването.
Т. е. ако направиш утре (16.07.2007 год.) изследването, то ще стане готово към 25.07.2007 год. и има давност още 15 дни след това, т.е. до  08.08.2007 год.
Дано съм пояснила това, което написах.  bouquet

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 499
На нас ни искаха Васерман и за градината на голямата и сега за яслата на малкия. Най-добре говори със сестрата в яслата в която сте приети, защото имам чувството, че въпреки известната унифицираност на всяко място си има и разни специфични изисквания.

# 14
  • Мнения: X
а знаете ли къде се правят тези чревни изследвания за яслата? в частна лаборатория или ти носиш в хеи и къде точно? благодаря
и за какви кръвни изследвания говорите.при нас пише че искат скоч лента, фецес, хелминти, седамент и микробиология .кое е кръвно изследване от тези

Общи условия

Активация на акаунт