Как да го отбия?

  • 592
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Сина ми е почти на една година и се опитвам да го отбия. Нямаше ме 6 дена през които предполагах, че ще забрави гърдата. Още с връщането ми той се нахвърли, аз не му дадох, но на следващия ден не издържах и му дадох. Проблема е, че никой не ме подкрепя да продължажам с кърменето, понеже почнах работа и бабите се грижат за него. А на тях им е трудно да го приспиват, понеже той иска гърда. Как най-безболезнено да го отбия без той да страда? А....и баба ми твърди, че не е добре за детето след толкова време да се почва пак с кърмене....има ли някакви основания за това или си е пълна глупост?

# 1
  • Мнения: 1 873
А....и баба ми твърди, че не е добре за детето след толкова време да се почва пак с кърмене....има ли някакви основания за това или си е пълна глупост?
Не те съветвам да отбиваш при това положение, детето не е готово.Можеш да кърмиш сутрин и вечер и да отбиеш постепенно.Така няма да се чувства толкова липсатата ти, а и му взимаш най - скъпите неща - мама и гърдата! Peace

# 2
  • Мнения: 1 383
Според мен това е много неподходяща възраст за отбиване. След 8-9 месеца до към 2 години е много трудно. Големия  ми син го отбих на 9м. без проблеми, а малкия го кърмих до 1г 11м и го отбих напълно безпроблемно, но хлапето вече разбираше достатъчно. На 1г. е едно маймунче, което вече знае какво иска, но не разбира достатъчно, за да възприеме отбиването.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз си мислех, че без гърда няма да може да заспива, но се оказа, че не е така. Просто явно бабите не са намерили подходящия начин на приспиване. Когато оставих за първи път Мартина на баща й, доста го е развъртала-вода, пиш, гладна била и не знам си какво още, докато той не се е усетил, че му върти номера и набързо я е приспал. Сега си знае-когато е с мама на цица, без мама-не ме интересува, важното е, че заспива дори по-бързо.
А това, че след 6 дни отново е започнал да суче, а не трябва, са пълни глупости. Чувала съм разни суеверия, че отбито дете, не трябвало отново да започва да суче дъра-бъра, щото щяло да урочасва, имаше даже нещо в темата за абсурдите. Излизай им с номера, че ти не си го отбила, просто временно не е сукал Mr. Green
Подкрепям момичетата, че не е нужно да отбиваш точно сега, детето не е готово. А и разбирам, че ти не искаш, но си подложена на натиск от бабите. Опитай се да привлечеш таткото на своя страна.
Успех!

# 4
Включвам, се защото минах през сходна ситуация и то не еднократно. На няколко пъти ми се налагаше да пътувам в командировка за по 4-5, та и 6 дни и всеки път "всички" смятаха, че това  е момента за отбиването. Но след всяко мое връщане юнакът се залепваше за мен като че ли ще бозае 25 години. Аз в тези моменти просто сулшах сърцето си - и то и детето знаят.
След последното ми връщане обаче (сега е на 2 и половина), всичко първоначално беше по същия начин, но след около седмица нещо му стана и започна да предпочита приказка за заспиване. Може и малко мляко от мама, но само малко - сам си определя, а иначе приказка и  после песничка. Струва ми се, че постепенно сам ще се отбие, т.е. ще израстне и съм щастлива, че става съвсем, съвсем плавно.

# 5
Ако не е готово детето, ще го отбиеш трудно и с много рев.  Детето има нужда от теб и му трябва време да израсте тази зависимост. Ако си го кърмила изключително до 6 месеца и захранила след това, ще ти е трудно да отбиеш на годинка. Ако не си давала и биберон ще е още по-трудно. Синът ми винаги е заспивал само и единствено на цица. Никой друг не е успявал да го приспи. Сега е на две и отскоро ходим на ясла.  Опитах се да го оставя спи, но не се получи. Толкова силно ревал, че чак ги е уплашил. Пробвах два дни и се отказах на този етап. Интересното е,че след това спря да заспива на цица и денем и вечер. Аз използвах момента и промених ритуала на заспиване. Почнах да го кърмя половин час преди заспиване и то не на леглото, което асоциира с кърмене. След това четем книжка, цукаме се за лека нощ, с едната ръка гушка мечето, с другата мама и за 10 минути е отнесъл плувката. Това съм го пробвала, когато беше на годинка, без никакъв ефект. Сега сме на 2 и явно ни е дошъл момента. Опитай се да промениш ритуала на заспиване и да го кърмиш веднага след банята и преди приказката или песничката. Също така ако могат и бабите да се научат да го приспиват ще е много добре.
Ако можеш не се поддавай на натиска да отбиеш. Детето е по важно, то ще ти покаже кога е готово.
Откакто не е с мен по-цял ден, детето ми определено почна да се отбива.

# 6
  • Мнения: 53
Благодаря ви момичета. Ще продължа да го кърмя на поискване. За сега само веднъж съм му дала. Обаче след това кърмене мляко не ми идва и гърдите ми намаляха поне с два размера, така че нямам идея дали въобще има какво да му предложа.
Иначе на въпроса за първите 6 месеца- да, само на кърма е бил и биберон никога не е сукал.

Общи условия

Активация на акаунт