пурпурата на Хенох - Шонлайн

  • 3 370
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте мили мами! Откриха на детенцето на моя приятелка  такава болест - пурпурата на Хенох - Шонлайн. Чета из интернет, но много материал не намирам, а това което намирам не ми харесва. Моля някой, ако има информация нека я напише. Има ли излекували се деца от това заболяване или ще си е болно до края на живота си? Cry А може и по-лоша прогноза да се даде. Нищо не казват на майката лекарите, та трябва тя да търси от други места. Що за лекари са това, как може да се държи една майка в невидение за болестта на детето си. Моля, ако някой знае нещо да напише.  Praynig

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
здравей!
и аз бях болна от това заболяване на 16 години,поне такава ми беше дизгнозата.симптомите при мен бяха-силни болки в корема,в ставите,пукане на кръвоносните съдове .зна4и кожата ми на моменти ставаше пурпурно 4ервена,пукаха се кр.съдове,това месеци наред.а и много кашлех,една суха кашлица.лекарите в бургас ми даваха само витамин ц ,с някаква добавка.един друг лекар ми биеше някакви супер скъпи инжекции за пре4истване на организма.накрая майка  ми подписа ,4е иска на нейна отговорност да ме изпишат.то никакъв ефект нямаше от това ле4ение.заведе ме в вми пловдив,прегледха ме всякакви специалисти,накрая се оказа,4е огнището на болестта е гърлото ми,или по то4но сливиците ми са били като п4елни кошери с гной,ве4е бяха по4нали да се увреждат и др органи.оперираха ми сливиците и след 3 дни вси4ко като с маги4еска пръ4ка из4езна.в пловдив ми казаха,4е ми оставали 2 месеца живот,щяла съм да се натровя.
а за твоята приятелка нека потърси мнения на няколко специалисти,и да търсят при4ината за огнището на болестта.дано детенцето се оправи Praynig Praynig Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Ето тук има малко инфо, но може би си го чела http://www.arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2535/subprm/haematology/alpha/0.html

# 3
  • Мнения: 272
Благодаря ви много! marianamama детенцето на приятелката ми имаше 8 дни много висока температура и се смъкваше много трудно, Нурофен с парацетамол и аналгин мускулно и увиване в мокър чаршаф, вдигаше 40 градуса. Снимаха го, какво ли не са му гледали и нищо не откриват, нито кашля, нищо. Не е и боледувал преди това. Изобщо детето си е здравичко, не й е боледувал почти, на 7 годинки е. От вчера температурата е долу горе овладяна, най-много 37,5 е вдигнал и пъпчиците изчезват, иначе и то е имало болки в ставите, но без подуване. Има и още едно момченце в нейната стая пак с този Шонлайн, а казват, че рядка била болестта.  Дано се оправи!

Общи условия

Активация на акаунт