Ритници или конвулсии?

  • 2 350
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Извинявам се за тъпия въпрос, но съм много притеснена. От няколко дни моята беба рита много странно. Супер бързо и енергично, все едно чукаш на врата! Усещала съм го това и преди, но не се бях замислиа, преди мъжът ми да ми вкара параноята. Онзи ден и той го усети и ме попита, дали няма някакви конвулсии или нещо такова .... И аз  Shocked ! От къде да знам, как може това бебе да прави такива бързи движения? По-скоро като потрепване, ама доста силно. Питах си лекараката, тя или не ме разбра, или ме помисли за тотално изкрейзила и ми каза, че няма проблеми... Дригят ми лекар е на почивка и не искам да му развалям плажа с подобни въпроси...
Вие какво ще кажете?  newsm78

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 19:09 от mamor

# 1
  • Мнения: 169
 Laughing Laughing LaughingНе се шашкай, тъй си ритат бебетата.Още не могат да си контролират напълно движнията затова ни се струва че не са нормални тия ритничета.Мойта дъщеря също рита много силно и енергично и все и се чудим откъде тази нергия в такова малко бебе , но....тя така си риташе още в корема на мама JoyТака че споко Peace

# 2
  • Мнения: 22 343
Не се притеснявай изобщо. И аз се бях шашнала преди няколко дни след като бебето ми направи една атака. )))
В продължение на 2часа не спря да рита, голямо чудо беше. Аз накрая започнах да се чудя да не би нещо да не е наред. Но след това се успокои и сега пак си подритва, но не толкова продължително. )))

# 3
  • Мнения: 1 426
Хе-хе!  Laughing
Ами остави го да си рита човечето! Много добре си прави!
Моето се кротна чак в деветия месец - при това не напълно. Един път, тъкмо демонстрирах в работата как мога спокойно да си държа чашата с кафето на корема - и то така ритна, че трябваше спешно да се пера, че ми обърна цялото кафе и заприличах на хем наакана, хем напикана!  Laughing

# 4
  • Мнения: 393
а вашите ритат ли толкова бързо, все едно чукаш на врата !!

# 5
  • Мнения: 4 496
И тримата така ритаха,даже си личаха ритниците им,когато си погледнех корема.Няма да забравя един тийнейджър в автобуса с какви опулени очи ме беше зяпнал ,и накрая ме  попита"Ама не ви ли боли?Щото ако ви боли да кажа на шофьора да спре!" rotfImbo

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 871
И тримата така ритаха,даже си личаха ритниците им,когато си погледнех корема.Няма да забравя един тийнейджър в автобуса с какви опулени очи ме беше зяпнал ,и накрая ме  попита"Ама не ви ли боли?Щото ако ви боли да кажа на шофьора да спре!" rotfImbo
hahaha   hahaha И аз обирах така погледите, целият ми корем ходеше наляво-надясно. Не само, че риташе силно, понякога не спираше с часове! И бързо, и по-кротко... Уж знаех, че единият крак е под десните ми ребра, а другият под далака, а понякога се чудех дали няма 3 крака и рита от едната страна с двата едновременно, така бързо успяваше да буйства  Mr. Green В интерес на истината сега като го гледам на живо какво прави с тия крачка, изобщо не ми е чудно какви съм си ги мислила  Crazy

Мармор, не се притеснявай, по-лошо е ако изобщо не рита.

# 7
  • Мнения: 1 426
Аз също по едно време сериозно се бях зачудила дали не са близнаци, толкова много и от различни места ритници...

# 8
  • Мнения: 374
Около седмица преди да родя изкарах акъла на мъжа ми така. В последните месеци бебето рита доста силно, дори формата на корема ти външно се променя и за нас това е нормално. Но той милия една вечер като си легнахме и аз съм заспала, бебето започнало да се весели доста бурно и съответно коремът ми само се движил насам-натам, а нашият тати си помислил, че ще започвам да раждам, щом бебето мърда толкова силно, значи искало да излиза вече и мъжът ми почти цяла нощ не спал! LaughingНа сутринта като ми разказва, ми беше много смешно, защото за мен си бяха нормални всички тези движения на бебето, а той се чудеше как по време на тази атака аз мога да спя!? Hug

# 9
  • Мнения: 526
И аз смятам,че няма за какво да се притесняваш,това са нормални движения,просто са по-бързи.
Леко бременеене  bouquet

# 10
  • Мнения: 174
И моя господин не е от кротките. Лекарите го гонят по 10ина минути да му премерят пулса, а понякога имам 4увството 4е ще ми пробие корема. Преди няколко дни бещо особено зле - мислех 4е свири на барабани вътре, а на УЗ-то се оказа, 4е се е обърнал и затова е била цялата офанзива.

Ако се притесняваш иди да му премерят тоновете, но на мен ли4но описанието ти не ми се вижда притеснително.

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Не се притеснявай Peace,това значи че със сигурност е добре и се наслаждава на топлия басейн в който се намира Joy

# 12
  • Мнения: 748
преди време една мама беше пускала тук подобна тема. описваше нещо като бързо ритмично потрепване. убеждаваха я, че ритало, че хълцало и какво ли не, докато бебчето не се изявило по време на един ехографски преглед. изглеждало точно като конвулсия на цялото тяло. до колкото си спомням така и не успели да им обяснят от какво се получава, но така или иначе бебчето си е съвсем добре и нищо му няма.  Peace
не помня ника на мамата, но предполагам, че ако чете тук ще се включи да те успокои.

# 13
# 14
  • Мнения: 393
Нека , ако някой се сети за нещо подобно да ми пише! Благодаря!  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт