второто дете в семейството - за и против

  • 8 402
  • 91
  •   1
Отговори
здравейте, пиша за първи път във форума. имам дете на 5 години - стахотно момиченце. никога не сме планували и обмисляли възможността за второ дете, но това е стояло в плановете ни като далечна перспектива.  но този въпрос стои на дневен ред и не може да стигнем до еднозначно решение. проблемите са че живеем на квартира, той работи извън града и се прибира два пъти в месеца и както на повечето  доходите ни не са в цветущо състояния, но от друга страна има много положителни страни в това да се роди второ дете, които ясно ги осъзнавам.   Моля помогнете ми с мнения -

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 13:26 от BON BON

# 1
  • Мнения: 22 343
Според мен е хубаво човек да има 2деца, не само заради самите деца, а и за родителите.
Това че сте изненадани би трябвало още повече да ви радва, само след няколко седмици вече и ти и съпругът ти ще сте щастливи от тази бременност. Така че моят съвет е да не избързваш толкова с аборта. Обмислете го още известно време.

# 2
  • Мнения: 1 426
Ще ти кажа само, че аз имам сестра - 4 години по-малка от мене - и това е може би най-доброто нещо, което имам в този живот. Сестрата (или братът) са дар от бога и нищо и никой не може да замени този дар... Погледни и от тази гледна точка: освен, че ще дадеш още един живот, ти ще направиш и огромен подарък на първото си дете завинаги.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз бях в същата ситуация преди 4 години- на квартира с едно дете и за второ не сме и мислили(може би в някакво далечно бъдеще).
Изненада ни, веднага планирах аборт, взех си направление, пуснах си изследвания...докато чакахме и двамата си променихме решението и решихме да си оставим детето. Това е най-доброто ни решение и въобще не съжалявам, а направо настръхвам от мисълта, че мислех да правя аборт.
 Не знам дали някога ще има супер подходящ момент, когато да кажеш - ето сега е момента...винаги ще има нещо, което да изкачакаш, да довършиш.
 И сега сме на квартира и ние се местихме с двете деца, не е лесно, но не е и невъзможно. Не се навивай, че е супер лошо, страшно и т.н. да сте на квартира.
 Няма нищо по-хубаво от това като ги видя двамата да се смеят и играят заедно.

# 4
  • Мнения: 100
BON BON,бременността наистина си е Божа работа,дар,който трябва да приемете,независимо от обстоятелствата ,при които живеете в момента.Помислете си добре,защото може с второто детенце нещата в материален план да ви потръгнат по-добре.Мислете положително,мислете за новия живот и за радостта от него,а не за грижите.Със сигурност ще трябва да се работи повече,за да се изкарват повече пари,тъй-като са необхаодими(колкото и да ги ненавиждаме понякога!),но само защото сте на квартира и ви е по-тесничко,не е оправдание за аборт!Дори може да ви бъде стимул.Само си помислете за онези много-много хиляди нормални хетеро-двойки,които всячески се опитват да си направят рожба и не успявят с години,и мисълта за аборт много бързо ще избледнне.Просто бъдете търпелива,разумна и се борете до край!!!
 П.п.Последния постинг го прочетох току-що и искам да добавя,че наистина си много смела майка след всичко това преживяно,но все пак две еднакви бременности няма,ако това може да бъде някакво успокоение..

# 5
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 797
Винаги ЗА второ, трето, четвърто дете... Колкото повече, толкова по-добре. Мое мнение Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 12 546
Ще рискувам да ме убият с камъни  Mr. Green, но аз съм на друго мнение.

Дете се ражда, когато наистина на 100 процента си сигурна, че го искаш и че можете със съпруга ти да го отгледате нормално. Когато дори 1 процент не си сигурна, по-добре го махни.
Парите са нещо, което не е най-важното в живота, но без тях не можеш да дадеш на децата си нито добър старт, нито добро образование. Така че финансовият въпрос е много важен.
Някои казват - което дете не се е родило, то не е отгледано. И да, и не. Вярно е, че непораснало дете няма, въпросът е как е пораснало.
Не е въпросът да го родиш и да износва дрехите на сестра си, да не можеш да го запишеш на английски, танци, плуване, рисуване, пиано или каквото и да било, защото не ти стигат парите.
Ние живеем в гарсониера - няма да родя второ дете, ако не успея да осигуря по-голямо жилище. Има си изисквания за минимално пространство за живот на един човек. За мен не е нормално 4-ма души да живеят на 42 квадрата. Но това си е моето решение и моето виждане.
Предпочитам да остана с едно дете и да мога да му дам добър старт в живота, отколкото да родя 2 или 3 и вътрешно да знам, че не съм способна да дам и на трите най-доброто.
Каквото и да решиш обаче недей забравя, че това решение освен теб, засяга най-вече нероденото ти дете, неговото щастие или нещастие.
Успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 720
Ще рискувам да ме убият с камъни  Mr. Green, но аз съм на друго мнение.

Дете се ражда, когато наистина на 100 процента си сигурна, че го искаш и че можете със съпруга ти да го отгледате нормално. Когато дори 1 процент не си сигурна, по-добре го махни.





 Sick не е ли по добре да не се прави...вместо да се маха.

# 8
  • Мнения: 227
За!Ние сме 4-ма,не можеш да си представиш колко е весело и колко добре се чувствам,когато знам,че мога да разчитам на всеки от тях.
Що се отнася до парите-да,истина е,че без тях не може,но не- невъзможно.И друго-не можеш да си 100 процента сигурен за каквото и да било.Сметки,сметки-и накрая без кръчмаря. Wink

# 9
  • Мнения: 728
Според мен е хубаво човек да има 2деца, не само заради самите деца, а и за родителите.
Това че сте изненадани би трябвало още повече да ви радва, само след няколко седмици вече и ти и съпругът ти ще сте щастливи от тази бременност. Така че моят съвет е да не избързваш толкова с аборта. Обмислете го още известно време.

Аз никъде не прочетох, че BON BON е бременна.

# 10
  • Мнения: 720
 А ние сме петима baby_neutral

# 11
  • Мнения: 934
ЗА
Децата са невероятен стимул за развитието на своите родители.

# 12
  • Мнения: 7 201
Сестрата (или братът) са дар от бога и нищо и никой не може да замени този дар... Погледни и от тази гледна точка: освен, че ще дадеш още един живот, ти ще направиш и огромен подарък на първото си дете завинаги.
PeaceТвърдо-ЗА.

# 13
  • Мнения: 236
Ще рискувам да ме убият с камъни  Mr. Green, но аз съм на друго мнение.

Дете се ражда, когато наистина на 100 процента си сигурна, че го искаш и че можете със съпруга ти да го отгледате нормално. Когато дори 1 процент не си сигурна, по-добре го махни.
Парите са нещо, което не е най-важното в живота, но без тях не можеш да дадеш на децата си нито добър старт, нито добро образование. Така че финансовият въпрос е много важен.
Някои казват - което дете не се е родило, то не е отгледано. И да, и не. Вярно е, че непораснало дете няма, въпросът е как е пораснало.
Не е въпросът да го родиш и да износва дрехите на сестра си, да не можеш да го запишеш на английски, танци, плуване, рисуване, пиано или каквото и да било, защото не ти стигат парите.
Ние живеем в гарсониера - няма да родя второ дете, ако не успея да осигуря по-голямо жилище. Има си изисквания за минимално пространство за живот на един човек. За мен не е нормално 4-ма души да живеят на 42 квадрата. Но това си е моето решение и моето виждане.
Предпочитам да остана с едно дете и да мога да му дам добър старт в живота, отколкото да родя 2 или 3 и вътрешно да знам, че не съм способна да дам и на трите най-доброто.
Каквото и да решиш обаче недей забравя, че това решение освен теб, засяга най-вече нероденото ти дете, неговото щастие или нещастие.
Успех!  bouquet

абсолютно съм на същото мнение.за да се гледа дете трябват пари и нормални условия,това не е домашен любимец,който по всяко време може да го подариш на някой друг,когато ти натежи.

# 14
  • Мнения: 186
И аз съм ЗА. Имам две чудесни деца,които ме радват всеки ден.И аз бях решила,че не искам второ дете ,но така се стекоха обстоятелствата,че забременях и реших да си родя детето.Изобщо не съжалявам!Аз съм едно дете и винаги ми е липсвало това,че нямам брат или сестра.Като гледам другите,се чувствам много самотна.Не причинявай това на детето си.И ние не сме в цветущо финансово състояние.До сега все сме на квартира и се местим от град на град,но животът си тече, и мисля,че най-доброто,което съм направила е,че си родих две дечица.Като ги гледам как се гушкат и как си играят ,виждам,че съм взела правилното решение.Ще направя всичко възможно те да са щастливи.

Общи условия

Активация на акаунт