Запушен нос на кърмаче

  • 5 445
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Моля ви хора дайде идеи как да отпуша носа на моето едномесечно бебе. Има хрема вече 1 седмица, бере душа. Беше в болница, но там нищо не направиха по въпроса - само го мъчиха с жици, маркучи, сонди, безсмислени непрекъснати кръвни проби и рентгенови снимки за една хрема. А носът така и не отпушиха, да съм чакала да мине. Не съм спала една седмица, седя цяла нощ до него да му отварям устата като почне съвсем да се задушава, защото кърмчетата е могат да бишат през устата, не се сещат да си я отворят. А носът му е толкова запушен, че все едно няма дупки. Дайде безвредни изпитани рецепти за отпушване на нос. Този Рино вирус го чакам всеки момент да отшуми, но не ще и съм отчаяна. А детето ми запада, не може да яде, няма сила да реве, изразходва цялата си енергия за дишане и ми се къса сърцето като го гледам как бере душа. Солена вода изобщо не му действа

# 1
  • Мнения: 8 585
*посявка на секрет
*Олинт 0.05% е резултатно средство. Отривин-в Дания.

Кърмите ли? Ограничете млякото, ядките (бадеми, фъстъци), зеле.

# 2
  • Мнения: 2 757
Кърмя. Отривин име на лекарство ли е, капки за нос ли са или какво? Взела съм Iliadin  (съставката му е Oxymetazolin) за бебета, ама трябва да се ползва много внимателно и не повече от  една седмица.

# 3
  • Мнения: 1 877
Дарин имаше същия проблем на тази възраст,но имаше и много сополи.Личната му взе секрет от носа,в резултат на което се оказа бактерия в носа и изписа Зинат,а за нослето капехме често физиологичен р-р и с помпичка за нос ги изтегляхме.С много упоритост се измъкнахме от положението.Успех желая и на вас!

# 4
  • Мнения: 19 296
моята акушерка ми беше препоръчала хомеопатичното лекарство Euphorbium comp.(спрей) и Anisbutter.
чувала съм също и Sinusitis Hevert Tabletten.пак е хомеопатично.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
NikiFin, честити ти 2-ма сладурковци  Hug  bouquet

По темата ти, не знам.

# 6
  • Мнения: 8 585
Кърмя. Отривин име на лекарство ли е, капки за нос ли са или какво? Взела съм Iliadin  (съставката му е Oxymetazolin) за бебета, ама трябва да се ползва много внимателно и не повече от  една седмица.
Iliadin->става. Същото е.
Внимавайте с вашето хранене...

# 7
  • Мнения: 2 757

Iliadin->става. Същото е.
Внимавайте с вашето хранене...

Да, но Iliadin може да се капе макс 1 седмица. Ако до тогава не премине не знам какво ще правя. В носния му секрет откриха Рино вирус и грип. Но никой не ти казва кога ще отшуми.  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 8 585

Iliadin->става. Същото е.
Внимавайте с вашето хранене...

Да, но Iliadin може да се капе макс 1 седмица. Ако до тогава не премине не знам какво ще правя. В носния му секрет откриха Рино вирус и грип. Но никой не ти казва кога ще отшуми.  Twisted Evil
За около 2 седмици ще премине...

# 9
  • Мнения: 770
Знам че много одавна не е писано по темата, но силно ме вълнува!Моята Криси вече 1 седмица е със запушено носле!Тя си диша през устата, но чувам как и хърка нослето!Вчера бяхме на лекар каза, че гърдичките са чисти и гърлото не е зачервено(пу пу)!Каза ми да капвам по 1 капчица витамин ц или отваря от лайка!Кумата ми беше казала, че нейното бебче два пъти го е отървавала от настинка като вечер му е мазала крачетата с мас, сол и 1/2 аспирин!Вече 2 дена правя и това, но без аспирина!Искам да ви питам как се взима този секрет от носа?Аз мога ли сама вкъщи да и взема и да го дам да го изледват?Чесно казано съм доста притеснена!

Като се замисля, може и от самото раждане да и запушено нослето, защото си спомням като ми я докара тя спеше ту с отворена, ту със затворена уста и понякога се чуваше едно хъркане!Сега се сещам, че педиатърката ми беше казала, че това е защото още не се е регулирало дишането и било нормално!?А аз взех да си мисля, че може (недай Боже) да е някаква бактерия от болницата!

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 08:14 от juja_

# 10
  • Мнения: 2 757
това, че спи с отворена уста не значи, че диша през нея. Хъркането също е нормално в началото. Ако все пак диша няма място за притеснение според мен и ако няма хрема. Особено ако от болницата си е така значи си е нормално за нея. Моят син като се роди си дишаше прекрасно, леко и безшумно, чак си завидях, понеже предното ми бебе хъркаше сигурно до 1 годинка и не можеше да се спи  с него. Ама тъкмо си бях помислила колко леко и перфектно диша и носът му се запуши тотално и се почна голямото ходене по мъките.  Cry

# 11
  • Мнения: 129
Здравей! Ние скоро имахме този проблем с нослето ,но сме по-големи  6месеца.Нощем не можеше да спи и сякаш се задушаваше. Нашата педиатърка е рускиня и ни изписа едни капки ,които ни ги приготвиха в аптека с "Адреналин", но не мога за разчета другите съставки.Оправихме се за един ден.Каза ,че по-принцип в България не се практикува даването на Адреналин ,но в Русия това било практика.

# 12
  • Мнения: 162
Не знам дали сте проблали с нещо по-простичко.Пръскане на Стеримар в нослето и след това с помпичка за изпопване на секретите.

# 13
  • Мнения: 382
Този стеримар как ще ми помогне за пресъхване на хремата само не знам.Той овлажява лигавицата.Ох не издържам,това е трета хрема за един месец. #2gunfire

# 14
  • Мнения: 11
И ние имахме този проблем Sad
Аз ползвах Стеримар за да разводня сополките, после с аспиратор за нос ги издърпвам хубаво и поле с клечка за уши и подсушавам нослето, но мн внимателно, за да не се нарани лигавицата...и чак след тези процедури се капят капки аз лично капах Виброцил и тези с Адреналина, редувах и ги. Добре е да се вземе секрет за да се установи от кои капки най-бързо ще се повлияе хремата. А Стеримара си е само за втечняване и по-лесно почистване, а за да действат капките нослето трябва да е максимално чисто и сухо, така че Стеримар-а не е безполезен. Това е, което аз знам по темата.
Успех на всички мами в борбата с упоритите сополки Simple Smile!!!
 

Общи условия

Активация на акаунт