Моля, кажете какво се усеща при КОНТРАКЦИИ?

  • 3 827
  • 27
  •   1
Отговори
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Здравейте!
   От вчера имам от време на време някакво леко втърдяване на корема /под пъпа/ и леки болки /като при газове/.  Мисля, че втърдяването, което усещам е бебо, но се притеснявам и да не са контракции. В 5 месец съм. 
   Много благодаря на всяка една от вас, която ще се включи.   bouquet
   

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Душата, по принцип на мен ми обясниха, че такова втвърдяване без болка е нормално и се нарича подготвителни (Бракстън-Хикс) контракции. Опасно е, ако те боли подобно на предменструално. Ама на теб май ти е малко рано за предварителни контракции  Thinking
Мисля, че трябва да те види лекар и да ти изпише магнезий. Аз изкарах на магнезий до края на осми месец и дори с него имах такива леки втвърдявания от време на време. Като го спрях в деветия ела гледай контракции и шоу  Crazy Тъй че си го бива като действие  Peace
А за това дали е бебо или контракция, акушерката ми каза следното: ако се втвърдява, стои така 1-2 минути и изчезва, после се повтаря пак, контракция е. Ако стои така дълго време, е гръбче например (или дупе  Mr. Green ). Още една разлика: Контракцията не се влияе от това каква поза си заела в момента. Тя "хваща" за минута две и държи. Пробвай напромер да легнеш. Ако ти мине веднага, значи гръбчето (или дупето) се е преместило  Laughing
И спокойно!

# 2
  • Мнения: 469
Здравей, аз също имах такива болки,но при мен започнаха още във втория месец, оказа се че шийката на матката ми е скъсена с два сантиметра т.е трябва да е 3см а мойта била 1см и ми изписаха Магнерич- мисля че може да е магнезия който споменава Светлито,  и аз до края го пих

# 3
  • София
  • Мнения: 43 904
задължително се кунсултирай с лекар....

# 4
  • Мнения: 1 919
ще следя темата с интерес, че и при мен взеха да се появяват разни такива неща newsm78 Понеделник съм на ЖК и ще видя какво е положението!

# 5
  • Мнения: 318
Аз полyчих контракции в 6я месец и моят лекар ми изписа Но-шпа,но при мен не действаше особенно и после ми предписа Генипрал.Пих го до самото раждане и действително ми действаше добре.При мен контракциите ги yсещах като втвърдяване на корема и за 5-6 минyти не можех и даже крачки да правя без извесно yсилие.Моя съвет е непременно да се консyлтираш с лекар ипо негова преценка да те прегледа и за разкритие.Aко имаш и дрyги въпроси можеш да ми пишеш и на лични.

# 6
  • Мнения: 6 461
Аз във шести месец през втората ми бременност получих болки ниско долу и втвърдяване на корема в горната част.
Изписаха ми Магнерот и но-шпа.

Най-добре се консултирай с лекар.

# 7
  • Мнения: 476
Аз имам такива контракций от  4 мес, изписаха ми но-шпа и магнерот (магнезий), но нямаше ефект и полежах в болница 16 дни. Там бях на система (пак магнезий но венозно), но-шпа (интра-мускулно) и разни други. В крайна сметка контракцийте не спряха, но намаляха. И до сега си ги имам, но вече е нормално. Болки не съм имала, само втвърдяване на корема. Случвало се е понякога да е през 10 мин.  Най-добре се консултирай с лекар и си пий лекарствата, които вероятно ще ти изпише. Успех и не се шашкай, често срещано състояние е!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 264
Аз имах контракции в 6-тия месец. Болеше ме корема ниско долу като пред менструация. Имаше моменти, в които не можех да мръдна докато не отмине болката. Докторът ми реши, че контракциите са слаби и изписа само магнерот.

# 9
  • Мнения: 3 069
Контракцията е втвърдяване на целия корем за определено време.При някои жени са болезнени, при други не са.....дори и да няма болка, задължително се обади на гинеколога си.
При мен започнаха в 5-я месец и започнах да пия но-шпа 3 по 2, и Магнерот по 4 таблетки на ден.
Стискам палци и кураж Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 222
И при мен някъде от 6тия месец започнаха да ми правят впечатления въпросните втвърдявания на корема - става твърд като камък, но не боли. Говорих с лекарката си по въпроса и тя ми каза да вземам но-шпа (по две на ден). А акушерката ми обясни, че в определен период от месеца матката е свикнала да менструира, но е бременна (не знам дали това е точната думичка) и затова се получава така. В интерес на истината след това започнах да се следя и наистина някъде през 4 седмици тези втвърдявания стават доста интензивни. Какво е истинска контракция самата аз също още не знам...

# 11
  • Мнения: 175
Честно казано и аз не мога да разбера. Вече съм в 9 месец и още от 6-7 месец усещам от време на време втвърдяването на корема, което явно са контракции. Но ако легна и ми преминава. Само че ако съм на улицата няма как и си стоя така понякога и десетина минути. Добре че в начаото не знаех, че това са контракции, че щях много да се притеснявам. Появяват се от време на време без причина - лекарката казва, че са нормални и не ми е изписала нищо. Иначе в четвъртия месец на ехографа видя също контракции, които не съм усещала по никакъв начин и пих Магне В6 /магнезий/. Явно си е нормално.  Слушай си лекаря и не се ядосвай за нищо, защото това също ги предизвиква.   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 546
а случвало ли ви се е бебето като се размърда да ви боли много силно ниско долу? болката е много режеща, трудно ми е да се помръдна. но не е на определен интервал и не съм много сигурна дали ми се втърдява корема или не  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 526
Отвреме-навреме корема ми се втвърдява,не е болезнено.На мен ми изписаха но-шпа,обаче доста често забравям да го пия Embarassed
Такива контракции не са нещо необичайно,не се шашкай,но все пак се консултирай с лекаря си Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 555
Може да се познае дали са контракции, ако ЦЕЛИЯТ корем се е втърдил, а не само една част. В противен случай си е гръбче или дупенце. Или нещо такова бебешко сладичко.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт