МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СЪВЕТ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ !

  • 546
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАЙКИ!имам следния проблем: съмнявам се и се опасявам,че бебето ни има Гастроезофагеален рефлукс или само рефлукс.след хранене ако не го поносим около 15-30 мин. започва страхотен рев или мрънкане последвано от рев.оригва се лесно,но понякога и 1-2 часа след ядене,а то дошло време за следващото.повръща честичко.съмнявам се че има ТИХ рефлукс,защото понякога прави опит да се оригне,но не успява и това ми се струва,че му причинява болка.често извива назад врата и гръбчето си за да намали болката,като разтегне хранопродода-точно както в описанието на ГЕР.в следстивие на това и сънят му е неспокоен.вечер заспива много трудно,а през деня спи по 3 пъти най-много по 30-40 мин. ,а  за бебе на 3.5 месеца ми се струва много малко. забравих да напиша,че сме само на кърма,като със самия процес на хранене нямаме проблеми и наддаваме много добре -за сега. МОЛБАТА  ми е към майки,чиито бебета имат този проблем да напишат какви изследвания се правят,за да предприемем нещо ако е възможно.    bouquet

# 1
  • Мнения: 393
Моят съвет е ЗАВЕДИ БЕБЕТО НА ЛЕКАР. Диагноза, еле пък лечение не става дистанционно/виртуално.
Формума е за обмяна на опит. Евентуални заболявания се лекуват от ЛЕКАРИ-СПЕЦИАЛИСТИ, след ПРЕГЛЕД и НАЗНАЧЕНИ изследвания.

# 2
  • Мнения: 28
Благодаря ти dessivl,че ми отговори дори и по този начин,но не смятай,че съм оставила бебето си на произвола на съдбата.аз също мисля,че това е работа за специалист,но някой от педиатрите, при които ходим по два пъти в месеца трябва да ни насочи.а мисля-ще се съгласиш с мене,че на мога да кажа: д-р ...... бебето ми има рефлукс. аз описвам проблемите,които ме притесняват и очаквам те да ми помогнат. мисля,че това е тема за педиатрите,но ще се постарая да опиша накратко. лекарката,която води консултациите ни извършва рутинните процедури по задължение. втората от която са доволни повечето ни близки и познати,казва,че синът ни реве защото е проклетник и заради тестостерона Rolling Eyes. аз познавам момченца,които почти не са ревали като бебета.  при третия педиатър,която според нас и доста хора е най-добрата ,бебчо започна да гука и да се усмихва-върви и обяснявай,че е неспокоен,меланхоличен и плаче много.а и за наша радост поне за сега наддава добре. благодаря все пак за съветите.

# 3
  • Мнения: 294
Може да попиташ тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160982.0
Бърди е педиатър, който може да ти даде съвет.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това, което описваш, действително може да се дължи на рефлукс. Бебето водено ли е на гастроентеролог? И правена ли е ехография? Често когато бебетата наддават добре, тези стъпки се пропускат, защото рефлуксът се израства. Но ако бебето действително се чувства зле и е нещастно през повечето време, тогава е важно да се потвърди или отхвърли рефлукс и евентуално да се вземат мерки за подобряване на нещата, тъй като може да започне да свързва поемането на храна с неприятни усещания и това да доведе до късни проблеми с храненето.
По всичко личи, че правите всичко възможно да облекчите бебето - действително носенето в изправена позиция помага много. Помага също така леглото на бебето да бъде повдигнато от едната страна (може с книги под краката на леглото) под ъгъл от 30 градуса. Шезлонгите и столчетата за кола често са непоносими за бебета с рефлукс, защото ги прегъват по начин, който причинява връщане на храна и стомашен сок нагоре и съответно причинява болки.
Хубаво е също да се изключат други причини за такова протягане и неспокойствие - напр. мускулна или ставна травма от раждането (често се съпровожда с твърдо предпочитание за обръщане само на едната страна, което води до сплескване на главичката, както и с видима деформация в лицето и челюстта - макар че тези неща най-често причиняват и сериозни проблеми с кърменето, понякога бебето може да суче добре и да не се направи връзката с дискомфорта на бебето).

# 5
  • Мнения: 1 737
Личния ми опит:
Детето ми започна да повръща на фонтан по 4-6 пъти в денонощието цялото си ядене, до стомашни сокове, на 8 - 8,5 месеца, когато се смята, че рефлукса вече приключва. Будеше се по средата на нощта и порвръщаше с ужасни конвулсии направо прозрачни секрети.
По съвет на педиатъра го хранех с антирефлуксни млека, с които сгъстявах допълнително немлечните му хранения. Имаше леко подобрение в количеството на повръщаната храна, не и в честотата на пристъпите. Така 2 месеца, след което го заведох на хомеопат. Очаквах, че следствие на лечение постепенно да се подобри.
Не се получи така, обаче - след еднократно накапване на 2 капки лекарство върху езика му, той престана да повръща окончателно още след следващите хранения, аз бях на щрек с легените, но той просто повече не повърна. Нито хапка (глътка). До едно разболяване 5 месеца по-късно, следствие на кашлица пак се разповръща. Даде му се друго хомеопатично лекарство, пак еднократно, което спря веднага и кашлицата и повръщането.
Повече не е повръщал.

# 6
  • Мнения: 851
Нямала съм чак такъв проблем, но по въпроса с педиатрите ще ти кажа, че до 3 годишна възраст НЯМА ограничения в броя на направленията. Или с други думи докато детенце е малко лекарите НЯМАТ ПРАВО да ти откажат да го пратят при специалист, когато ТИ ПОЖЕЛАЕШ, защото се съмняваш, че има някакъв проблем.  Така, че за да си спокойна отиди при доктора на малкия и му кажи, че искаш веднага направление за детски гастроентеролог.
Извинявай, че така съм използвала главни букви, но често хората не си знаят правата и лекарите злоупотребяват с това.
За наш`то повръщане ни изписаха хомеопатичното Nux Vomica 15.Слагат се 10 хапченца в шишенцето му за водичка. Ама Габи вода не пиеше и незнам дали помага.
Желая ти успех и бебо бързо да се оправи!

# 7
  • Мнения: 28
  bouquet БЛАГОДАРЯ ВИ ИСКРЕНО НА ВСИЧКИ!още утре отиваме на гастроентеролог! освен дискомфорта с уригванията божидар започна да получава и страхотни газове съпроводени със страшен рев-проблема стана повече от сериозен.пак се приспивахме в чантата от количката.дори като заспива си поплаква на сън.лекар ни каза да му даваме мезим форте  с/у газове-по 1/3,но ще се доверим на специалист. ХИЛЯДИ благодарности още веднъж на всички! вие сте страхотно мили ,щом намирате време да отговорите на някои по -притеснени майки като мен! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт