Ухапване от оса

  • 4 858
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Мили мами, знам че лятото  дойде но дойдоха и ухапванията от оси. Вчера си бяхме на село и оса ухапа по дланта сина ми, намазах го с чесън и компреси с оцет, но въпреки това цялата му длан се наду като топка стана. Вечерта се прибрахме в града и му дадох противоалергично Егиразин, но вдигна Т 37,2 нормално ли е? Нас много ни обичат осите всяка година по веднъж два пъти е ужилен, преди три седмици пак го ожили но нямаше такава реакция.

# 1
  • Мнения: 284
Щом се е надула дланта и е вдигнал температура е направил алергична реакция.Не се бави,а го заведи на лекар.

# 2
  • Мнения: 526
Заведох го преди малко и му биха орбазон, дано мине скоро

# 3
Добре,че сте сложили урбазона.Моето дете беше го ужилила оса, но нямаше кой знае какви симптоми,само ужиленото пръстче се поду.Лекарката ни каза  #Cussing out,че не е необходимо да му бие инжекция, ноооо....на следващия ден, 24 часа след ужилването, направи страхотна алергична реакция на кожата, невероятен обрив,та се наложи да му бият двойна доза противоалергично и на диета го сложиха за 1 седмица и някакви капки давахме.Така че добре, че сте му сложили инжекция, че осите са много опасни!

# 4
  • Мнения: 393
Да ужасно е с тези оси и наистина най добре е на лекар защото после става по лошо  Sad Слава дано детето се оправя бързо и повече да не го жилят тия гадини  Close

# 5
  • Мнения: 526
Мерси за пожеланието, Внеделя сутринта ни биха Урбазон и той подейства чак следобед като леко спавна отока а той беше стигнал чак до лакътя. Почудих се дали да не отидем и вечерта да ни бият още една доза, но устисках и Никола се похвали че вече почвало да го сърбят пръсчетата. Мили майки ако и вашите деца ги нахапят оси не чакайте ако се подуе мястото търсете консултация че после доста перипетии ще имате като мен.  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 029
аз си нося урбазон и спринцовка като ходим някъде...

# 7
  • Мнения: 3 116
аз си нося урбазон и спринцовка като ходим някъде...

Julie, мислила съм по този въпрос и аз, как се бие това нещо  newsm78

# 8
  • Мнения: 6 029
хъм ами не ми се е налагало. на опаковката пише Солу -Медрол. две вещества са.смесват се по някакъв начин и се бие мускулно. лекаря се опита да ни покаже как. не знам дали ще се справя, дано не ми се налага.

# 9
  • Мнения: 526
Урбазона се бие мусколно в крака но само от лекар и дозата е според килограмите и възрастта, освен това два дни се дава храна в която не присъства месо и мляко, за да не се провокира нова алергия. Освен това първите часове се пази от пряка слънчева светлина, поне така ни посъветва лекаря ни.

# 10
  • Мнения: 6 029
слава, ако си някъде, където няма лекар? и не можеш да намериш? чакаш да умре детето от прекалено силна алергична реакция...? вашата не е била силна... няма опасност от предозиране.

# 11
  • Мнения: 526
Ползвам Егиразин това е антиалергичен сироп, но този път забравих да го взема. По добре се консултирайте с лекар.

# 12
  • Мнения: 1 984
аз си нося с хлапетата зиртек. баща ми - 2 амп метилпреднизолон. лекар, сестра все се намира, така че мисля 1 комплект с игл и спринцовка не са излишни. слага се лесно, мускулно, венозно... за възрастните ползвам зодак - евтиничък е , в града понякога давам и апис мелифика по 5 гр, на 15 мин ...

# 13
  • Мнения: 6 029
Ползвам Егиразин това е антиалергичен сироп, но този път забравих да го взема. По добре се консултирайте с лекар.

естествено, че съм се консултирала с лекар... аз ползвам зиртек по принцип. но когато алергичната реакция е силна няма да ви спаси. два пъти съм лежала с дъщеря ми в болница... със силен алергичен шок. с подувания навсякъде. поду се за 5 минути. тогава само урбазон спасява.

# 14
  • Мнения: 526
Преди малко говорих с майками, племенника ми е на 13г и  е нямал алергични реакции до сега от ухапване на оса, но вчера една го е ухапала по врата, подул се е и отока тръгнал гъм гърлото. Страхотия, та казали на майка ми да го натърка с листа от живовляк и му дала да изпие едно хапче Клемастин. Разминало се е на тази година тези оси са страшни.

Общи условия

Активация на акаунт