Силни болки 4 дни след абразио...

  • 14 061
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 512
Момичета - нормално ли е това?
Нямам кой знае колко обилно кървене, докторката каза, че всичко е минало успешно... Иначе се чувствам добре (доколкото това е възможно), но продължавам да имам доста силни болки...
Мисля си, че щом нямам кръвоизливи, значи не е нужно да се тревожа засега, но...
Споделете как е било при вас? Колко време след абразиото имахте болки?
Моя близка приятелка, която премина през това преди година, каза, че не помни да я е боляло. Да, обаче аз имам един аборт в миналото, както и раждане със секцио след това, все пак матката може би се възстановява по-бавно в моя случай...
Чакам да ми отговорите, да се притеснявам ли?

# 1
Лично смятам, че трябва да се прегледаш по обстойно.Не искам да те плаша,но имаше случай в моята стая на момиче с две деца и проблемна бременност(много често повръщаше) в 2 месец.Последва аборт,вследствие напъните от повръщането,но след абразиото изпитваше силни болки.Значи говоря за период преди много години и тогава единственния познат начин беше мерене на температурата в ануса.При нея се поддържаше на 37,2.Беше неделя,но ние момичетата(тогава бях само на 23,сега на 42)извикахме лекар, който беше прочут с откриване на извън маточна бременност и се оказа точно това.Силно се надявам при теб да е просто от организма,но няма никак да е зле да потърсиш компетентно мнение.Все пак това което казвам е от миналия век Heart EyesУспех и кажи резултата.СТИСКАМ ПАЛЦИ!

# 2
  • Мнения: 512
Eaglet, благодаря ти за отговора, но нещо не ми стана ясно - след абразиото се е оказало, че има и извънматочна? Възможно ли е това? И няма ли да го забележат четиримата доктори, които ме гледаха преди това и които установиха, че се налага да ме кюртират?
Извинявай, просто може би аз не разбирам всичко от поста ти, нещо се обърках...

# 3
Дам..напълно вярно.Маточна и извън маточна едновременно.Забравих да допълня, че двете живи деца на момичето бяха близнаци и извън маточните също.Природа и аномалии-всичко е възможно дори против всякаква логика!За 4мата доктори не знам...но след като имаш силни болки иди при 5ти и както казах..силно се надявам да няма нищо.Просто разказах това на което съм била свидетел и повярвай не е измислица.Името на момичето не помня,но помня и мето на некадърната лекуваща лекарка(в момента завеждаща кабинет безплодие във Варна -др Халачева),която държеше в една стая момичета за задържане,момичета след аборт и момичета лекуващи възпаления-общо 8.Лично аз бях за задържане приета в 3 месец,а въпросната лекуваща не ме беше прегледала лично,от приемането до прекъсване на бременността в 5 месец.Така че хич не се питай -как така 4ма няма да разберат?!В този момент когато пиша,се връщат спомени отпреди 18г.Настръхвам когато се сетя как се отнесе същата тази антидоктор и се чудя по какъв ли начин е станала завеждащ кабинет стерилитет.Май не е трудно да се досетим!
Отново повтарям-потърси компетентно мнение,все пак това са само примери от живота и може да нямат нищо общо с твоите болки.

# 4
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Съжалявам за аборта Sad Предполагам че е бил преди няколко дена, щом все още имаш кървене макар и оскъдно.
Нали знаеш, че при абразиото се остъргват (образно казано) стените на матката. Нормално е да има болка, но лека и отшумяваща! Изчакай да ти свърше кървенето и ако болката продължава иди на лекар. Междудругото е добре така или иначе след кървенето да посетиш гинеколог, за да види как е матката, дали е изчистина. Кървене 10 дена след абразиото вече се счита за ненормално.

Не се шашкай от разказа на eaglet, тя просто ти казва каква може да е причината, но не е задължително да е същото и при теб.

Иди на гинеколог. Успех!

# 5
  • Мнения: 512
 Hug
Нищо друго не ме успокоява така, както като си "поговоря" тук с вас!
Бъдете здрави и отново благодаря!

Между другото - вече нямам такива болки, усещам нещо, но е в реда на нещата - не ме боли силно, а и кървенето намаля значително.
Вярвам, че всичко ще се оправи и - другия път - в отчетните  Praynig

# 6

Общи условия

Активация на акаунт