Дайте съвет

  • 1 210
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
       Не знам какво му става на моето бебе от две седмици. Почти не иска да яде. Храним се по пет пъти на ден и само първото хранене за деня е безпроблемно. При следващите като усети бибелона на шишето в устата си и започва да се върти и реве. Налага се да му дам биберона залъгалка и почти да я приспя и посла бавно след като и я извадя от устата да набутам шишето. Намали и количеството на храната. Започна да връща почти след всяко ядене, като понякога количеството на върнатата храна е доста.
     Междувременно от около три седмици много усилено си яде ръцете.   
     Започвам да си мисля дали не й растат зъби въпреки че може би й е рано.
Дайте съвет! Започнах да се притеснявам вече. 

# 1
  • София
  • Мнения: 3 360
Нищо чудно да са зъбки.
На дъщеря ми още на 2 месеца започнаха мъките със зъбите и с такива изпълнения.

# 2
  • Мнения: 4 111
Ние имахме същият проблем с храненето - оказа се, че му е топло и неудобно когато го храня върху ръката си. Сменихме позата - храни се легнал. Не знам колко е правилно това, но отказва да яде иначе. Легнал си изяжда всичко.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 492
До преди два дни бяхме със същия проблем. Пропускаше ми двете хранения на обяд. Сутрин си хапваше, но после не искаше да яде чак до вечерта.Нещото, което аз направих бе да й намаля количеството на млякото. Сега си яде отново нормално.

# 4
  • Мнения: 6 164
Много е възможно да са зъби, какво като е рано, не е гаранция, че ще избие, може вътре да набират във венеца, но дори да пробие, пак си е индивидуално при всички деца. Иначе изброените симптоми са точно като при зъби. Настървеното хапане на юмручета е това. Пробвай да си вкараш пръста и да масажираш по-силно венеца и ако видиш, че му става приятно и се кротва и ти позволява да го прави - това е. При всеки нов зъб е нормално да се намали апетита - това е при деца с проблемно зъбоникнене, болка и пр.

# 5
  • Мнения: 1 321
На тази възраст наистина започват да си чешат венците и апетита може да намалее.Може да е просто някакъв пероид.Щом си установила че като заспи и харесва да си изпива млякото давай го тогава.
Не се притеснявай мисля че ще е за кратко. Hug

# 6
  • Мнения: 1 273
Много е възможно да са зъби, какво като е рано, не е гаранция, че ще избие, може вътре да набират във венеца, но дори да пробие, пак си е индивидуално при всички деца. Иначе изброените симптоми са точно като при зъби. Настървеното хапане на юмручета е това. Пробвай да си вкараш пръста и да масажираш по-силно венеца и ако видиш, че му става приятно и се кротва и ти позволява да го прави - това е. При всеки нов зъб е нормално да се намали апетита - това е при деца с проблемно зъбоникнене, болка и пр.

Взе ми думите от клавиатурата  Wink

Не се шашкай, има и такива периоди.

# 7
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз бих те посъветвала да си видиш дупките на биберона - може би не пуска достатъчно ... Бебо така правеше - почваше да яде и в един момент ревва, сърди се, мята се, пъха ръцете, млякото му течеше през устата... Оказа се, че трябва да сменя с по-голяма дупка , ама аз откъде да знам - виждам, че млякото му тече през устата  ooooh! И това стана по средата на 3-я месец точно ... А преди две седмици пък беше обратното - пак се сърди и реве и се дърпа от ядене, млякото от устата му течеше пак ... Само първото му ядене за деня вървеше гладко - пак разгледах бибероните и се оказа, че единият се е скъсал и дупката му е станала много голяма  ooooh! а на другото шише бибата беше ОК( това, което съм ползвала за първото хранене  EmbarassedPeace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
Симона също имаше такъв период горе-долу на вашите месеци. Спря да яде, дърпаше се, ревеше, не искаше... Само сутрин и нощем в просъница ядеше без проблеми. Не бяха зъби, защото все още нямаме. Naughty Просто период.

Голямата криза не помня колко време беше, абсолютния отказ денем от хранене, може би около 2 седмици, но постепенно нещата се нормализираха. Само не насилвай детето да яде, ако се дърпа. Това може само да влоши положението. Аз оставях беба на спокойствие, след 10 минути пак предлагах ядене и така. Това не се отрази на качването на килограми, в края на месеца пак беше 1 кило плюс, така че си е наваксала.

Успех и здрави нерви! Peace

# 9
  • Мнения: 5 362
На тази възраст наистина започват да си чешат венците и апетита може да намалее.Може да е просто някакъв пероид.Щом си установила че като заспи и харесва да си изпива млякото давай го тогава.
Не се притеснявай мисля че ще е за кратко. Hug
Peace
Имахме такива периоди,но за кратко.Първото ни зъбче проби на почти 5 мес. и месец преди това мрънкаше и не искаше на моменти да се храни.
Търпение,всичко ще мине Peace

# 10
  • Мнения: 1 081
Щом си яде ръцете сигурно са зъби, а и в тези жеги не се надявай да яде по много, има бебета наполовина намалят яденето, въпросът е да не е по-сънливо от обикновено, по-отпуснато и т.н., това са признаци че детето е болно и тогава - на лекар.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз мисля, че е от горещините...... и Петър понякога пропуска ядене.....
освен това го храня легнал, защото в ръцете ми се поти.......
а може и зъби да са, макар, че той си дъвче ръцете, от както е станал на два месеца, вече е почти на седем и още няма зъби.......
така, че това със зъбите........

# 12
  • Мнения: 122
Н ие имаме подобен проблем .От два-три дни пропускаме хранения,сърди се като я сложа на гърдата,налага ми се да я храня танцувайки из стаята,хапе ме...Някакъв страхотен цирк настана,но казват че това е просто период,който преминавал за  2 до 10 дни.Само търпение му е майката:whistle:

# 13
  • София
  • Мнения: 5 720
Може да са зъбки - мъките по тях започват месеци преди да се появи първия, поне при нас беше така. А има и деца, на които им излизат по-рано - горе-долу на вашата възраст.
Възможно е и да му пуска малко биберона и да се дразни - пробвай с по-голяма дупка.

# 14
  • Мнения: 86
Пробвах и биберон с по-голяма дупка ама резултата е сьщия.
Педито ми препорь4а да капя по 3 капки Камомиле между храненията. Дано да има ефект!

Общи условия

Активация на акаунт