От кога започнахте да давате купешка кайма?

  • 500
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Привет   bouquet

Интересно ми е от каква възраст въведохте купената кайма  и каква марка кайма купувате?Ние сме на 1г. и 7 месеца и все още не съм и давала нищо правено с кайма  Rolling Eyes В детската кухня каймата е от мляно месо(просто си личи),но от Септември сме на ясла и се притеснявам че там ще им дават кайма,а не мляно месо.

Приятен ден  Hug

# 1
  • Мнения: 2 553
Срам - не срам, вчера дадох за първи път супа топчета с купена кайма ...  Embarassed Дъщеря ми е на година и половина.

# 2
  • Мнения: 1 691
Ами аз на 7 месеца   Crazy му дадох мусака с телешка кайма, но разбира се само едно зрънце като за начало. Тъй като нямам как да си меля месото вкъщи, ще купувам кайма - ще питам в една месарница дали няма да ми мелят от избрано от мен месо и ако не се съгласят, ще купувам готова от тях (май е единственото място, на което съм виждала качествена кайма). Тази от пакетчетата не я уважавам особено, а и каймата на килограм, която продават в повечето магазини, е отврат.

# 3
  • Мнения: 335
Благодаря   bouquet
Успкоих се че моето дете няма да е единственото яло купена кайма  Laughing
А на коя ли марка по принцип може да се има доверие Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
В къщи не се купува купешка кайма, а си мелим месото, но се е случвало да й купувам кебапчета - за пръв път някъде след 2-годишна възраст.

# 5
  • Мнения: 700
Ами аз на 7 месеца   Crazy му дадох мусака с телешка кайма, но разбира се само едно зрънце като за начало. Тъй като нямам как да си меля месото вкъщи, ще купувам кайма - ще питам в една месарница дали няма да ми мелят от избрано от мен месо и ако не се съгласят, ще купувам готова от тях (май е единственото място, на което съм виждала качествена кайма). Тази от пакетчетата не я уважавам особено, а и каймата на килограм, която продават в повечето магазини, е отврат.
Я кажи коя е тази месарница Wink
 Аз още почти никакво месо не съм давала,освен 1-2 малки нишки пилешко,смятам по- късно около годинка,тогава и кайма

# 6
  • Мнения: 2 467
Не съм още. Когато въведа свинското мисля кайма да меля от месо, избрано от мен.

# 7
  • Мнения: 3 760
Кайма не съм давала, но и телешко не съм. А вкъщи от години не се яде пакетирана кайма. купуваме я от определено място където я мелят пред очите ни. Естествено може и с подбрано месо да ти я направят. Предполагам, че щом въведа телешкото (след втората годинка) веднага ще започна да давам и от "готовата" кайма.
Иначе баш купешка пакетирана не бих дала - на мен самата ми става лошо от нея (поне от тези, които съм опитвала преди години. От друга страна често нагъвам купешки кебапчета  Wink).

# 8
  • Мнения: 4 242
Във всеки хипермаркет можеш да си избереш месо и да ти го смелят на мига. Аз съм давала и давам само такава кайма (телешкото го предлагам само във вид на кайма).

Общи условия

Активация на акаунт