Пазете новородените от вируси

  • 3 123
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Сега на практика разбрах смисъла на прословутите 40 дни през които новородено трябва да се пази от среща с вируси. При нас беше невъзможно за съжаление, защото баткото носи от яслата кво ли не. В резултат сме със запушен нос вече 9ти ден. Лежахме в болница и никой не можа да ни помогне. Новородените често са с много тесни носни пасажи, които лесно се запушват и една настинка става огромен проблем, заради който дори в болница се лежи. Повярвайте ми, ужасно е да гледаш как бебето ти се задушава, защото е още малко за да се усети да си поеме въздух през устата. Не сме спали от как е болен - седим до него всяка секунда денонощно и му отваряме устата когато започне да се гърчи и посинява. На моменти се усеща да диша през устата за кратко, но не може да го прави и хърка като заклано прасе. Пазете си децата и да не ви пука от кой кво ще каже. И аз с големия ми син го извеждах навън от първия ден и не съм го пазила. Явно съм извадила късмет. Но с тези бебета, може би и щото са леко недоносени и хванаха веднага настинка и не могат да се оправят сума време вече. Лекарите казаха да имам търпение да пораснат за да им се отворят нослетата. Но не се виждам как ще оцелея до тогава

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 560
Много съжалявам за страданието на дечицата ти!
Кураж и търпение за теб и скорошно оздравяване за тях!  Hug

# 2
  • Мнения: 941
да,така е,неприятни са тия неща.И аз го пазих моя син като бебе,а и сега пак се опитвам,въпреки,че мисията е почти невъзможна Laughing Обаче тогава,а и сега много се нервирам на невежи и нахални хора,които или си завират мръсните носове в количката на бебето или му пипат ръчичките,нали след секунда си ги е налапал #Cussing out ама какво да ги правиш,като нямат акъл,ти само се ядосваш #2gunfire

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
NikiFin, първо честити бебчовци!
Тъкмо наскоро се чудих не си ли родила - да са ти живи и здрави много да те радват!

Дано скоро да оздравеят и да нямате проблеми повече.

Поради страх от вируси, когато родих малкия, командировах батко му на бабите, защото моя голям син има вечната "градинска хрема" или дори да не е болен, знам ли го колко вируси ще донесе от компанията на още 20 деца.

# 4
  • Мнения: 46 484
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?

# 5
  • Мнения: 2 022
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?

Никол, иронията е излишна. И на мен ми се струва много смело извеждането на деца под месец навън. Но всеки си знае колко му стиска.
НикиФин, бързо оздравяване !  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 069
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?

Никол, иронията е излишна. И на мен ми се струва много смело извеждането на деца под месец навън. Но всеки си знае колко му стиска.
НикиФин, бързо оздравяване !  bouquet

Ами наистина е така.И на 42-я ден може да се хване....и после може.От вирусите трудно се бяга...Не бих казала, че Никол е иронична.Няма значение дали е на 40 или 41 дни, просто така се случва.
Вики го извеждам навън седмица след като се е родил но не позволявах да го гушкат, пипат и прочие.
НикиФин, опитала ли си със Стеримар?Много помага.
А и никак няма да е излишно да се вземе намазка от нослето за изследване за да се види да не би да е от Стафилококи или Стрептококи.
От най-обикновенна хрема при нас на 7 месеца се оказа, че е стафилококов ринит и сме си го донесли от родилното още!
Пожелавам ви да се оправяте бързо и никакви олести повече да не ви спохождат  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 757
И на 42 ден може да хване вирус, не се обвинявай  Peace

Направиха ли изследване за стафилококи в болницата?

откриха рино вирус и грип в носния секрет. гадното е че тези рино вируси са стотици  и ако тръгне да ги изрежда всичките, както баткото който 6 месеца вече е с хрема нон стоп.... не знам как ще оцелее това дете  ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 877
NikiFin, бързо оздравяване на малките душички Praynig. Аз също съм на мнение, че малко повече предпазливост не е излишна.

А защо едното бебче е с 1 ден по-голямо от другото, (гледам ти лентичките) newsm78?

# 9
  • Мнения: 1 426
НикиФин, честити бебоци, живи и здрави да са! И по-скоро да оздравяват и дай боже скоро всички неприятности зад гърба ви да останат!
Така е, първите месец и половена дечицата са податливи на вируси, а и тежко ги изкарват. Затова е и желателно през това време да се виждат с колкото се може по-млко хора.
И аз питам за датите на раждане - сигурно едното се е родило преди полунощ, а друго - след, а? Аз например родих точно в 12 и се чудех на коя от двете дати ще запишат бебето.

# 10
  • Мнения: 463
Ох, много съжалявам за бечо. Ще се оправи но, при всички положение е голямо мъчени и за двама ви. И ние сме болни сега, ама сме по-големи.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 397
Бързо оздравяване  Hug


А защо едното бебче е с 1 ден по-голямо от другото, (гледам ти лентичките) newsm78?

Защото едното бебче се е родило малко преди полунощ, а второто след 00 часа те са близначета  Peace дано не ми се сърди NikiFin, че отговарям вместо нея, но скоро бях в тяхния подфорум и затова знам  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
Бързо оздравяване  Hug


А защо едното бебче е с 1 ден по-голямо от другото, (гледам ти лентичките) newsm78?

Защото едното бебче се е родило малко преди полунощ, а второто след 00 часа те са близначета  Peace дано не ми се сърди NikiFin, че отговарям вместо нея, но скоро бях в тяхния подфорум и затова знам  Peace

Кимба, мерси  bouquet. И аз това си помисих - страхотно съвпадение Hug.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Уф,много неприятно!Знам как се мъчите и вие и малката душица.Сина ми го хвана някакъв вирус на 4 месеца и повече от 2 месеца не можеше да диша и се задушаваше.Много черен период беше.От целия спад на имунната му система се активизираха стафилококи и картинката съвсем почерня.Напълно те разбирам,дано всичко при вас мине бързо и бебчо да е здрав!

# 14
  • Мнения: 46 484
Никол, иронията е излишна ...

Въобще не съм вкарвала ирония, исках само да й кажа, че не е направила грешка и няма вина.

Общи условия

Активация на акаунт