ВРЕМЕТРАЕНЕ НА КЪРМЕНЕТО!

  • 674
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 681
Здравейте момичета.Имам момиченце на 3,5 месеца,което отскоро започна да се насуква само за 10 мин.от едната гърда.От другата гърда не желае да суче.Не плаче,3 часа е спокойна.Преди сучеше по 10 мин.и от двете гърди и наддаваше по 900-1000гр. на месец,а сега-последния месец е наддала само 300 гр.

# 1
  • Мнения: 1 737
Нормално е да започват на тези месеци да се нахранват за по-кратко време. Не пречи да предлагаш по-често, ако иска. Нощем как е?
Също е нормално да започне да наддава по-малко, ако продължава все по кило на месец, в първи клас ще е около 100 кг.  Joy

# 2
  • Мнения: 1 321
Напълно съм съгласна с AQ .Когато бебето пораства минутите на сукане намаляват т.е става по-кратко времето както е при вас.И ние започнахме да наддаваме по-малко след 3-тия месец така че не се притеснявай.
А защо не иска да суче от другата гърда?Предлагай я когато е сънена.Това мисля че би трябвало да помогне. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Не мисля, че имаш повод за притеснение, още повече, че детето е спокойно и не плаче, пък и самото то не иска да суче повече.
И Калина се насукваше за толкова, даже и за по-кратко.

# 4
  • Мнения: 394
Нина почти никога не е сукала по 10 мин., а ако да то обикновено преяжда и повръща. не се притеснявай бебка си знае най добре.

# 5
  • Мнения: 1 420
Щом бебка е спокойна не виждам от какво се притесняваш . Всяко дете наддава не толкова според това колко изяжда, а какви гени е наследило от мама и тати. Ако ти и бащата на бебето сте по-слабички няма какво да се чудиш. А и колкото повече порастват бебетата, толкова по-малко наддават всеки месец.

# 6
  • Мнения: 11 004
При нас времето не се съкрати - едно кърмене е между 40 и 60 минути, като предлагам и двете гърди.

# 7
  • Мнения: 1 225
И при нас времето за сукане се намали - вече е около 10 минути. А през нощта още по-малко, но за това пък по-често.
В началото бебка сучеше по около 20 минути.
Според мен те си знаят най-добре.
А и щом не плаче твоето бебе по 3 часа, значи е добре нахранено.

# 8
  • Мнения: 1 117
В началото се кърмихме по около час - от двете гърди . След това станаха около 10 мин. и то само едната гърда искаше , но на често - около 2 часа. Сега от време на време суче само от едната , но времето си е все около 15 минути.

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Гррррр, вече става час, в който малкото сукалче не ме пуска. Ако не ми беше форума, да съм изкрейзила от скука Whistling А има дни, когато суче 5-10 мин. и заспива....

Общи условия

Активация на акаунт