Бременност и диабет

  • 12 458
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте, аз съм с диабет тип 1 от повече от десет години и в момента съм бременна в 5-и месец. Моля, ако има някой със същото заболяване да сподели как се чувства, как се отразява диабета на бременността и обратно. Малко съм притеснена за детето и за себе си, въпреки че засега нещата вървят добре.

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей desi_em,

Пожелавам ти много лека и безпроблемна бременност. Попитай за това и в мамешкия форум или в здравословния. Там има повече бременни момичета, които могат да ти помогнат.

Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 213
Привет и от мен!

Първо бих искала да ти пожелая лека бременност и накрая здраво бебче!!! Hug Hug Hug
Второ бих те посъветвала да направиш всички необходими изследвания /вкл.и ако ти препоръчват амниоцентеза/.
Трето мой съвет - да раждаш живот и здраве секцио/ако вече не са ти го казали/.

Всичко това го казвам кратко и лаконично без да се впускам в подробности.Моя приятелка с диабет като теб пропусна всички тези неща, включително и редовните прегледи с ехограф,роди по нормален път доста едро бебе .Имаше и има доста проблеми заради тези пропуски.А те са не само нейни , но и лекарски.
Не  го казвам за да те плаша , а просто най-добър приятелски и човешки съвет.
УСПЕХ МИЛИЧКА И СТИСКАМ ПАЛЦИ !!  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 197
Аз съм с диабет тип 1 от 26 години. Дъщеря ми е на 15 месеца почти. Много пъти съм писала в такива теми, ще напиша и за теб. Трябва да следиш захарта си непрекъснато, особено в първите месеци и веднага след раждането, когато е много голям риска от хипогликемии. Всичко друго е ясно.
Аз изкарах изключително лека бременност, но откакто забременях и досега имам много често хипогликемии. Доста от тях много тежки, със загуба на съзнание, включително когато бях бременна. Явно това се дължи на бременността. Никой ендокринолог, включително и прехвалената д-р Тодорова от МД не ме подготви с никаква информация за нещата, които бих могла да очаквам. Всичко си изведох от собствен опит. Детето ми се роди със секцио. То е здраво и досега всички изследвания са му нормални. Ако имаш някакви допълнителни въпроси можеш да ми пишеш.

# 4
  • Мнения: 2 422
Имам приятелка която е с диабет тип 1 от ученичка има си вече живо и здраво момченце. Така, че не се притеснявай следи захарта както е казала boto .
УСПЕХ Hug  bouquet

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 desi_em, искам да ти пожелая, леко до края и здраво бебче да си гушкаш. Имаш всички предпоставки за това  Hug
boto ти е казала, какво да правиш.

Аз ти съчувствам и разбирам напълно. С 2-рата си бременност имах гестационен диабет. Родих ч/з секцио здрав и готин младеж  bowuu

# 6
  • Мнения: 27
Благодаря жи момичета!
Засега постоянно следя стоиностите на кръвната захар, и единственото което ме притеснява че те са много непостоянни, но аз веднага реагирам като коригирам инсулина. Направих всички изследваниия и ме наблюдават на ехограф два пъти в месеца. Засега бебчо е добре и дори забрахме че ще е момче. Благодаря на всички за съветите. Поздрави!

# 7
Здравейте  на всички!Аз съм нов член на този форум и ви моля да ме извините ако не пиша там където трябва.Аз също съм с диабет тип 1.С приятеля ми искаме да имаме бебе. Ендокриноложката и личната ми лекарка казват,че първо трябва да си направя някакви изследвания,но като попитам какви са тези изследвания ми казват"като му дойде времето".Та мисълта ми е някой знае ли какви са тези изследвания?

# 8
  • Мнения: 7 716
Деси, трябва малко повече изследвания и ехографски прегледи. Всичко ще е наред.
Йорик, едва ли има някакви специални изследвания, освен задължителните за диабет, които правиш.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен на всички мами тук!!! Аз имам диабет тип 1 от 14 години, преди 2.6 г. родих със "секцио" едно красиво и здраво момченце. Имах толкова лека и нормална бременност - без ниакви оплаквания, качих само 7 кг.. Единствения ми дискомфорт беше, че по време на бременността много често кръвната захар пада т.е. имах чести са хипоглекимии - затова е необходимо тя да бъде следена постоянно. Бременните жени с диабет имат право на 1100 тест-ленти точно заради необходимостта от непрекъснат контрол на кр. захар. Когато това се прави и под наблюдението на специалист ендкринолог съм сигурна, че всичко завършва с щастлив край. Аз раждах в София, и не бих нарекла д-р Тодорова "прехвалена", защото специално аз съм много доволна от нейното отношение към мен и за цялата й помощ по време на бременността ми.
Обръщам се към iorik - значи бременността ти трябва да е планирана, което означава, че преди да започнат опитите ви да си направите бебче трябва да си направиш едно изследване наречено "гликиран хемоглобин" (сигурна съм, че знаеш за него), и е хубаво той да не бъде по-висок от 8, което означава, че последните три месеца кръвната ти захар е била нормална. Това е.
Пожелавам на всички лека бременност Simple Smile и момичета мислете само положително, не се поддавайте на тъмни мисли и с цялото си сърце и душа се наслаждавайте на своята бременност ЗНАЙТЕ, ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД- знам го от личен опит. УСПЕХ!!!

# 10
Благодаря за отговорите ви  Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 64
iorik, ако имаш още въпроси питай, ако мога да ти отговоря ще го направя с удоволствие.

# 12
  • Мнения: 2
Az sum bremenna s diabet i sum v 3iq mesec i se chuvstvam dobre makar i ponqkoga da digam zaharta no akushero-ginekologa kaza che ne e golqm problem ...edinstvenoto koeto mi kaza e da paza pulno spokoistvie i da ne se pritesnqvam za absolutno nishto Simple Smile sichko shte e nared samo nqma da se plashish za gluposti i se moli na Gospod  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт