Дупка на зърното

  • 1 277
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 629
Майчета,
 аз бях споделила с вас, че имам рагади. Сега дясната ми гърда е ОК. Има малка раничка ама не боли изобщо. Обаче лявата  Cry имам направо дупка на зърното. До преди 10-тина дни кървеще - вече не. Не става по-голяма, ама и не намалява. Мажа се с PureLan100. При кърмене ме пронизва осра болка докато засуче беби и после поякога ме боли мъничко дръг път повечко Cry

Какво мога да направя за премахването на тази дупка?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ще се махне сама - аз имах и на двете зърна,и то гноящи Sad Но постепенно се оправиха - мазане с кремче,не спирай да кърмиш и търпение.Обаче остават белези - не дупка,но ако ме видиш мен - целите ми зърна са на розови белези,като зебра съм Simple Smile
Бързо да се оправя Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 629
Хедра,
 радвам се, че при теб този проблем е отминал. Ти ми вдъхна страхотна надежда, че скоро и аз ще съм ОК. А нали знаеш надеждата крепи човека Grinning

А ти с какво кремче се мажеш?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С Лансинох основно - първоначално докато го открия по аптеките този лансинох,с Линола Фет се мажех,но то трябва да се отмива,пък и не исках бебе да гълта всичките гадости,дето ги има в него.В Лансиноха няма нищо - само пречистен ланолин,но много съдейства за оправяне на рагадите и дупките - методът се нарича wet wound healing,т.е. - влажно лечение на рани,а не чрез изсушаване,както обикновено се прави.Иначе не се прави нещо особено - просто мажеш след вяско кърмене,ланолинът импрегнира мястото и облекчава болката и когато всичко вече е наред със захапването на бебето,за да не разранява наново мястото,се оправя само.
Но наистина трябва търпение - много бавно става,когато са дълбоки дупките - минават седмици,докато се затворят,макар че в един момент ще спре да те боли още преди да е напълно оздравяло Simple Smile
Наистина надеждата крепи човека Wink

# 4
  • Мнения: 4 244
и двете кремчета имат една и съща основна съставка - ланолин, който се извлича от вълната на овцете.
Аз също имах страхотни рагади, кървящи, болящи, ужас. Бях пред отказване, ама устисках на болките.
Всичко ще си мине. При мен отне 2 седмици до пълно затваряне

# 5
  • Мнения: 2 051
Спокойно, ще премине.
Мажи се с каквото си избереш от споменатите мазила (аз имах възможност да се намеря само Гармастан, но и той свърши работа). Намазвай пострадалото зърно и с малко кърма и после стой гола колкото можеш да издържиш, когато зърното е на въздух е добре за него.
При мен дупката на едното зърно беше станала такава, че отвътре започна да се показва месце и да излиза навън, нещо като хернийка. Целия втори месец се хранехме така. Като заздравя така си и остана с нещо издадено напред.
Много неприятно състояние, но се преодолява.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт