Бременни и кърмещи майки

  • 451
  • 3
  •   1
Отговори
Здрвейте мами,

Интересува ме дали има други майки тук които са бременни и продължават да кърмят? Как върви при вас, успявате ли да си поддържате лактацията? Също така, свекърва ми намекна че кърменето било вредно за плода поради отделянето на хормони,някой има ли си на идея това дали е вярно?

Аз разбрах наскоро че очакваме номер 2. За сега продължавам да кърмя бебка, но сутрин се буди със сухи памперси и също така едвам успявам да изцедя за едната бутилка, която изпива на яслата, а краве мляко все още не мога да я накарам да пие.

Мерси Simple Smile

# 1
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Има доста майки вече, кърмили по време на бременност и такива, които все още са бременни и кърмят. Няма нищо вредно в това, можеш да продължиш да кърмиш, стига бременността ти да е нормално развиваща се. Кърмата постепенно намалява по време на бременността и към 5-6 месец изчезва почти изцяло и остават само капчици коластра, както при всяка друга бременна жена.
Моята дъщеря не се отби по време на цялата ми бременност. Естествено накрая само си сучеше, без да гълта нещо кой знае какво, даже като се роди бебето и имах вече мляко, й трябваха някокло минути, за да започне да суче както трябва и да гълта, малко беше забравила вече Grinning Бебето се роди 3800гр и 56см - определено кърменето не му е повлияло зле Laughing

# 2
  • Мнения: 1 896
Разбира се, че не е вредно - аз продължавам също да давам цица отвреме-навреме, макар че вече съм в седмия месец и няма нищо в гърдите ми, освен капки коластра. Маймунето почти се е отбило на практика, имаме дни без сукане.
Вчера обаче видя на плажа едно русначе на към година и половина как съблича майка си за да суче и моят и той взе да мрънка да му давам, така че направихме малко шоу с берменна кърмачка и двегодишно кърмаче.
Иначе много е развалил засукването - предполагам защото няма какво да тече и да му дава по този начин фийдбек кога суче правилно. Не знам дали след раждането на бебето ще оправи засукването, надявам се - иначе никак няма да го насърчавам да суче.

# 3
Мами, благодаря за отговорите Simple Smile

Знаех си аз че свекървата пак нещо си измился, че тя ме бута да отбивам от 1 година на сам. Аз за сега не съм решила дали ще насърчавам А-М да сyчи по време на бременността и след това, но май тайничко се надявам да се отбие, че не мога да си представя две кърмачета да имам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт