Прегнил и бременност

  • 5 524
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Здравейте ,момичета!
Искам да ви помоля за съвет. Бременна съм 8 г.с. Това е четвърта бременност за мен. От първата бременност имам прекрасно дете. Втората завърши с missed abort  в 28 г.с., а третата беше кухо яйце.
Моята лекарка сега ми предписа инжексии Прегнил заради предишните ми две неуспешни бременности. Като се порових в Интернет  прочеох, че се предписват при кървене и че увеличават хормона тестостерон, а в листовката на инжексиите пише ,че при някаква /не запомних каква / бременност може да доведе до аборт или до многоплодна бременност.
Аз нямам кървене, а и нивото но тестостерона ми е завишено.
Не зная как да постъпя.

# 1
  • Мнения: 547
Прегнила евентуално би помогнал за задържане на плода при заплашващ аборт.Но доколкото разбирам ти го предлагат като превантивна мярка,а не лечение вследствие открит проблем.Когато имах зацапване в 10 г.с. моята лекарка каза че няма да ми изпише прегнил,защото е нож с две остриета.Понякога помага,понякога вреди.Преди да предприемеш каквото и да е било се консултирай и с други лекари.Успех!

# 2
  • Мнения: 156
Благодаря ти Dji-djo !
Прегнила наистина ми го предлагат като превантивна мярка, а не следствие от открит проблем.
Дано и други майки се включат по темата.

# 3
  • Мнения: 49
Имам една успешна бременност,втора - кухо яйце ,в момента съм в 7 г.с и по същите причини ми изписаха утрогестан.Нямам зацапвания и ил кървене,просто превантивни мерки.

# 4
  • Мнения: 1 868
На мен също ми предписваха прегнил.Заздравявал плацентата и успокоявал матката.

# 5
Здравей pavi04,
Аз съм бременна в 26 г.с. и на 2 пъти прокървявах в 2 и 3 месец, на втория пър ми изписаха прегнил- 6 инжекжии през 10 дена всяка, въпреки че след първата спря кървенето направихме и останалите.Гинеколожката ми обясни че ако плода е некачествен, той така или иначе ще падне, но с Прегнила се задържа и за сега всичко е наред.
Късмет

# 6
  • Мнения: 156
Благодаря ви за съветите ,момичета!
Аз ходих и при друг лекар и той ми кажа , че няма нужда да пиеш хапче, ако не те боли глава и за сега съм решила да ни си слагам инжексиите.
Ani*DI  откъде вземаш линийката , очитаща бременността?

# 7
Здравей отново pavi04 чукни с десен бутон върху линийката ми и после избери"отвори в нов прозорец" и от там се ориентирай. Grinning

# 8
  • Мнения: 156
Благодаря ти ,  newsm10Ani*DI
 newsm10 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт