За семейния бюджет?

  • 2 831
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Да ви попитам и аз. Живеем със свекъра и свекървата които всеки един от двамата разполага със собствените си пари. А аз и съпруга ми си събераме парите в един плик и от там всеки взима за каквото му трябва, но сме с общ бюджет- Та , според вас кое е по-добре. Свекъра и свекървата постоянно се карат, че всеки прави повече от другия зя семейството, а общо взето никой не прави нищо, та реших да ви попитам.

# 1
  • Мнения: 100
Честно да ти кажа,РИДИК,ние с моя мъж също сме с общ бюджет,но моите доходи са твърде малък процент от общото.....,въпреки това мога преспокойно да ползвам колкото ми трябват,когато се налага.Другия вариант ,като на свекърите ти ,по-не мога да го възприема,странно ми е всеки да си харчи сам парите при положение,че животът се споделя newsm78???

# 2
  • София
  • Мнения: 397
общият бюджет е по-удобен вариант,ако има разбирателство,но ако това е повод за обвинения,държане насметка и караници-за предпочитане е поотделно.

# 3
  • Мнения: 5 577
Майка и татко са така - всеки с отделен куп пари. Всеки си се занимаваше с негов си бизнес преди години, и си даваха понякога "назаем". И си връщаха с лихви, и валута.  Crazy
Така всеки си знаеше колко е изкарал. Когато са на заплата хората е безмислено.

# 4
  • Сопот
  • Мнения: 165
И ние сме с общ бюджет.Така мисля,че е редно.Нали затова сме се "взели":да делим добро и зло!

# 5
  • Мнения: 302
Ей това с отделния бюджет въобще не го разбирам! newsm78Естественно че ни е общ.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги са ни били общи парите,дори и преди да се оженим.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 524
Май ще ме линчувате, но общи са на мъжо парите, а мойте са само за мен  Embarassed - е те са и доста по-малко, но капка по капка вир става.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
РИДИК, а вие имате ли такива спорове с мъжа ти?
Защото ако нямате, не знам изобщо защо питаш кой е по-добрият вариант, то си личи.  Wink

В нашето семейство също са общи парите и нямаме проблем.

# 9
  • Мнения: 3 339
Нямаме общ семеен бюджет в смисъл "всички пари накуп".
Получаваме заплатите си по сметки и не виждам смисъл да ги изтеглим  и да ги приберем на едно общо място, само за да се почувстваме като семейство със семеен бюджет Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 336
Общите!
Особено докато жената е в майчинство е поставена в по-неизгодна позиция. Не мисля, че трябва да си иска и да се моли.

# 11
  • Мнения: 1 919
Получаваме заплатите си по сметки и не виждам смисъл да ги изтеглим  и да ги приберем на едно общо място, само за да се почувстваме като семейство със семеен бюджет Rolling Eyes
И няма нужда.
Моите пари се получават по дебитна карта, а на мъжа на ръка. Извадила съм му допълнителна карта към сметката.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нямаме общ семеен бюджет в смисъл "всички пари накуп".
Получаваме заплатите си по сметки и не виждам смисъл да ги изтеглим  и да ги приберем на едно общо място, само за да се почувстваме като семейство със семеен бюджет Rolling Eyes

Така погледнато и нашият не е общ, но и двамата разполагаме с всички пари. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 236
Май ще ме линчувате, но общи са на мъжо парите, а мойте са само за мен  Embarassed - е те са и доста по-малко, но капка по капка вир става.
Ааа, няма да те линчуваме. Поздравяваме те. Peace

# 14
  • Мнения: 2 700
E, това с отделния бюджет никога не съм го разбирала. Rolling Eyes Като се получи сметката за телефон всеки си плаща водените разговори ли? newsm78 А, ако единият плати парното 200 лв, а другият тока за 50 лв. после сменят ли се до изравняване на вноските Thinking
При нас всичко е общо.

Общи условия

Активация на акаунт