Кога да заведа бебка на ортопед?

  • 1 635
  • 22
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Другата седмица Ема става на 1 месец и мисля да я водя в Горна баня на ортопед, тъй като беше седалищно бебе и знам, че е в рисковите групи за луксация. Искам да ви попитам рано ли е, как става записването там и при кого да отида? С малкия съм ходила преди 4 години, ама съм забравила процедурата... Ако можете да ме насочите!

# 1
  • София
  • Мнения: 938
Ние като навършихме 1 месец ходихме при Драганов във Военна болница. Препоръчаха го горещо много мами. Обаждаш се за час, можеш на свободен прием (15 лв), можеш и с направление от личния безплатно. Ако искаш ще ти дам телефона.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
не е рано никак, проф. Владимиров точно от Горна баня съветва преглед до 10-ти след раждането.
иначе аз съм от фен клуба на Н.Драганов.

# 3
  • Мнения: 46 437
Ако искаш да е безплатно искай "Талон три А", с него е безплатен и прегледа с ехограф. Някои педиатри се правят на заблудени и дават "Талон три" и като отидеш те пращат на касата.
Успех, дано всичко е наред при вас Grinning

# 4
  • Мнения: 7 837
Не е рано.
Нашето педи си направи оглушки и аз заведох Самуил без направление. Прегледа струваше 15 лв.
Ние ходихме в Горна баня при д-р Алексиев 0889238190

# 5
  • Мнения: 3 663
Нас ни прати педито на ортопед след първата консултация - сиреч като стана Таня на един мес. точно.
искай си направление и отивайте
и дано всичко да е наред Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 228
Цитат на: mkp
Ние като навършихме 1 месец ходихме при Драганов във Военна болница. Препоръчаха го горещо много мами. Обаждаш се за час, можеш на свободен прием (15 лв), можеш и с направление от личния безплатно. Ако искаш ще ти дам телефона.


И ние така. Не е рано - най-подходящото време е сега.

# 7
  • Мнения: 554
И ние ходихме точно на 1 месец.
Ортопедите изискват преглед до 30 дни след раждането,защото ако има луксаций се корегират много лесно с помоща на специални гащички.
Ходихме при Драганов във ВМА.

# 8
  • Мнения: 5 241
За първи път заведох Йоан на ортопед като беше на 16-17 дена.Следващото посещение беше като стана на 27 дни при друг ортопед,че на първия нещо му нямах доверие  Rolling Eyes След 6-я месец(т.е. преди няколко дни) го водих на контролен преглед.А след 1 година отново Wink

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: mkp
Ние като навършихме 1 месец ходихме при Драганов във Военна болница. Препоръчаха го горещо много мами. Обаждаш се за час, можеш на свободен прием (15 лв), можеш и с направление от личния безплатно. Ако искаш ще ти дам телефона.


Дай ми телефона, ако обичаш! И аз съм чувала добри отзиви за него.

# 10
  • Мнения: 235
Ами ние сме на 8 месеца и нашия педиатър не ни е пращал на ортопед. Може ли само с визуален преглед да преценява на кое дете да дава направление и на кое не.

# 11
  • Мнения: 684
Ето ти телефонче:
GSM 0898503010 Николай Драганов.
Да знаеш че от днес за утре обикновено няма часове,но ти си прецени като час какъв ти е удобен а той ще ти каже за кога най-рано.Обикновено се съобразява с това кога за детето е удобно.
И като отидеш не му се впечатлявай на начина по който говори:-)Малко е странен!
Но той е фен на момичетата,така че .....ще е внимателен!

# 12
  • Мнения: 910
Цитат на: lionkata
Ето ти телефонче:
GSM 0898503010 Николай Драганов.
Да знаеш че от днес за утре обикновено няма часове,но ти си прецени като час какъв ти е удобен а той ще ти каже за кога най-рано.Обикновено се съобразява с това кога за детето е удобно.
И като отидеш не му се впечатлявай на начина по който говори:-)Малко е странен!
Но той е фен на момичетата,така че .....ще е внимателен!


Подкрепям. Simple Smile Отивайте веднага. Драганов принципно казва до 4ти месец, но аз не виждам смисъла от чакането.

# 13
  • Мнения: 7 837
Цитат на: suny_boby
Ами ние сме на 8 месеца и нашия педиатър не ни е пращал на ортопед. Може ли само с визуален преглед да преценява на кое дете да дава направление и на кое не.

Задължително отидете на специалист.
Едва ли очите на твоето GP са ехографски.

# 14
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Casey
Цитат на: suny_boby
Ами ние сме на 8 месеца и нашия педиатър не ни е пращал на ортопед. Може ли само с визуален преглед да преценява на кое дете да дава направление и на кое не.

Задължително отидете на специалист.
Едва ли очите на твоето GP са ехографски.


Само да допълня, че ортопедите освен ехографски, правят и клиничен преглед задължително (опипват цялото тяло на детенцето, свиват крачетата по определен начин и т.н.). Много е важно и дори още повече за момиченцата. Ето така са подредени рисковите групи от най-малко до най-много рискови за първо нормално раждане (май важи и за секцио):
Момче в нормално предлежание
Момиче в нормално предлежание
Момче в седалищно предлежание
Момиче в седалищно предлежание

Общи условия

Активация на акаунт