Може ли растежа на зъби да предизвиква дразнене в ушите

  • 1 281
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Катя (на 7м) непрекъснато се опитва да си бърка в ушетата с пръсче , и като я водих на УНГ  каза че нищо и нямало на ушите а я дразнят от растежа на зъби . Освен това нощем се буди , реве , неще да яде ужас. Възможно ли е да я дразнят ушите от растежа на зъби и ако е така не може ли да и слагам нещо в ушичките та да я успокоява?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
При нас винаги, това е един от показателите, че го мъчат зъби и ние го водихме и при нас нямаше проблеми, но имаше период, в който ръчичките му бяха все на ушите, започнахме да му ги триеме т.е. слагам си ръцете на ушенцата и разтривам, а той милия се подлага за още, опитай и ще видиш, че ще иска още. Peace

# 2
  • Мнения: 2 677
Синът ми е в период, в който му растат горни зъби. Ръцете му непрекъснато са на ушите - дърпа ги, удря ги, запушва ги. Това е отскоро и не мога да дам за себе си друго обяснение освен зъбите.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Щом докторът ти е казал, че има връзка между никнещите зъби и ушите, значи е така.
Според моите наблюдения също е възможно, защото госпожицата ми по същия начин си дърпа ушите нервно, бърка си в тях и видимо се дразни. А е точно в период на активно никнещи зъбки. Не знам обаче с какво може да се облекчи. Може би е трябвало да попиташ ушния лекар за някакви капки...

# 4
  • Мнения: 1 426
При нас не е имало такава връзка, но щом докторът ти казва, сигурно е така, той е наблюдавал много повече бебета...
Ние пък изкарахме никненето на зъби с висока (38 градуса) температура...

# 5
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И Виктор постоянно си чеше ушите и бърка в тях, но не му растат зъби, а няма и възпаление  newsm78

# 6
  • Мнения: 707
И моята дъЩеря все си бърка в уШите, но до сега не бях го свърzвала с никненето на zъбите (все оЩе нямаме нито един). Когато е иzморена, гладна, спи и се или просто е отегчена, ръцете и са все там.

# 7
  • Мнения: 1 733
И ние имахме същия проблем. На лекар ходихме, няма му нищо. Но на мен никога не ми беше хрумвало (нито пък лекарката ми каза), че може от зъбките да е...

# 8
  • Мнения: 1 081
Не знаех за такава връзка, но щом майките казват, ще зна ако започне да прави така.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 392
Да, абсолютно.
Аз също забелязах дъщеря ми да си дърпа ушичките и да я дразнят, естествено незабавно я замъкнах на УНГ и ме успокоиха, че причината е в зъбките.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 044
ооо да, напълно е възможно, на моя като му расте някой зъб и като почне да дъвче нещо (особено ябълка или сладко), почва да мрънка и да се държи за ушето....педи също каза, че е от зъби, а и в друго време няма оплаквания. Щом сте го водили на УНГ и не е открита друга причина, като инфекция например, най-вероятно е от зъбите....

Общи условия

Активация на акаунт