ПОЛИКИСТОЗА и ХАШИМОТО

  • 9 239
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте момичета,
Искам да ВИ попитам има ли някой с Поликистоза и Тиреоидит на Хашимото?

# 1
  • Мнения: 869
Аз имам тези заболявания.Какво те интересува?

# 2
  • Мнения: 231
Искам да споделим опит, да разбера какво лечение прилагат в твоя случай.
Аз съм с поликистоза от 19 годишна (сега  съм на 28) Преди една година ми отклриха и Хашимото, но засега не са ми предписвали никакво лечение за него. При първото изследване нивото на ТСХ беше 4,5, Т3 и Т4 и ТАТ и МАТ в норма. Въпреки това ехографския преглед установи нехомогенна структура на жлезата. След 6 месеца отново изследвах ТСХ - резултат 3,7. Ендокриноложката не ми назначи нови изследвания и не ми изписа лечение. Напоследък чета по форумите, че при ниво на ТСХ над 3 се започва лечение. Не знам на кого да вярвам. На ендокриноложката или на инфото във форумите.
От 1 година се опитвам да забременея без резултат. Гинеколозите ми препоръчват лапароскопия, но преди това трябва да се види дали наистина имам хашимото и ако диагнозата се потвърди, да се започне лечение....
Стана доста сложно. Не знам къде точно е проблема да не се получава. Знам, че има и други жени с подобни проблеми, които забременяват и раждат здрави деца
Ще съм ти благодарна ако споделиш с мен твоя опит

# 3
  • Мнения: 1 029
Има момичета забременели с над 2,5 TSH, но границата е до три, даже след бременност трябва задължително да се държи около две!!!
Съвет:смени лекарката.
За лапарото, по-принцип съм за, защото в повечето случаи помага, но не съм лекар.Говори със специалист и то добър.
Успех!
 

# 4
  • Мнения: 553
Не знам дали има връзка между поликистозата и Хашимотото, но може и да има  Rolling Eyes
Но ако TSH не ти е в норма, може и да нямаш овулация. Наистина напоследък се смята, че референтните граници на TSH са остарели и трябва да се сменят. Определено над 3 е много. В някаква статия четох, че трябва да е под 2.5, а някъде даже казват под 2. Трябва ти добър ендокринолог, който да ти назначи лечение. За Хашимотото трябва да се следиш внимателно особенно докато си бременна, а и преди и след това. Препоръчват веднъж годишно ехография да се види структурата на жлезата. Щом ТАТ и МАТ са ти в норма, не е толкова страшно положението, а и дифузните промени са лекия вариант.
Лапароскопията решава други проблеми, но тя няма да повлияе на Хашимотото.

# 5
  • Мнения: 76
Здравей,аз нямам поликистоза,но съм със Тиреоидит на Хашимото.Бях спряла да се лекувам,защото ми беше писнало.Та мисълта ми е,че миналата година към края на юли решихме,че искаме второ дете,забременях от първия опит,чак не можах да повярвам.Направих си изследвания,всички хормони бяха в норма освен TSH,който беше 9.93.Веднага ме пратиха в София.В Бодимед стойностите на TSH бяха 8.79 и следователно ми изписаха Л-тироксин,който пих през цялата бременност.Стойностите по време на бременноста бяха по-ниски,но не и в норма.Когато родих направиха изследвания на бебчо и той си е ок.И само да вметна,че на мен овулацията ми е като по часовник въпреки високите нива на TSH.Желая ти скорошно забременяване thumbsup

# 6
  • Мнения: 231
Благодаря Ви момичета. Много сте мили. Смятам да повторя изследванията на щитовидната жлеза и ще видим

# 7
  • до морето
  • Мнения: 494
kristi_vg напълно възможно е да има съчетани на поликистоза и хашимото. И двете заболявания са хормонални. В подобни случаи се изписва Сиофор, заедно с лекарствата за щитовидната. И двете заболявания са хормонални.
Но това само ендокринолог може да ти го предпише в подходяща комбинация и дози, в зависимост от нивата на твоите хормони. Успех! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 231
На мен ми изписаха само глюкофаж(метформин) но то е за инсулинова резистентност, намаляване на теглото и също така повлиява поликистозата. За щитовидната жлеза засега не взимам нищо. Ендокринологът ме посъветва да отслабна и така щели да се решат мойте проблеми...  Взимам глюкофаж от 9 месеца и съм свалила едва 5 кг.  Не знам дали това лечение е най-доброто за мен...

# 9
  • Мнения: 869
А също имам поликистоза и теореидит.Пия лтироксин,аспирин протект,глюкофаж и селен.Глюкофаж пия поради висока инсулинова резистентност.Доста съм пълна,но с това лекарство теглото ми намалява ,макар и много бавно.Но истината е,че трябва да се спазва определен режим на хранене,което аз май не правя.

# 10
  • Мнения: 231
А също имам поликистоза и теореидит.Пия лтироксин,аспирин протект,глюкофаж и селен.Глюкофаж пия поради висока инсулинова резистентност.Доста съм пълна,но с това лекарство теглото ми намалява ,макар и много бавно.Но истината е,че трябва да се спазва определен режим на хранене,което аз май не правя.

[/quote
Извини ме за любопитството, но какви са ти стойностите на ТСХ. При мен последно беше 3,7, но при предишни изследвания 4,5 и 4,7. Засега ендокринолозите не предприемат лечение за щитовидната жлеза въпреки поставената диагноза тиреоидит на Хашимото.
Чувала съм, че високото ниво на ТСХ влияе на овулацията. При мен обаче има и поликистоза. Не знам кое от двете е по-вероятно да пречи на овулацията и на забременяването. Знам, че някои момичета забременяват въпреки наличието на поликистоза и въпреки Хашимото. Вероятно има връзка между двете заболявания. Но ... не е открито универсално лечение на тези хормонални проблеми.
Знаете ли нещо за "импулсна терапия" Твърдят, че лекуват много заболявания, включително на щитовидната жлеза и поликистоза
ето линк
http://www.thyroid-bg.com/

# 11
  • Мнения: 231
Знаете ли нещо за "импулсна терапия" Твърдят, че лекуват много заболявания, включително на щитовидната жлеза и поликистоза
ето линк
http://www.thyroid-bg.com/

# 12
  • Мнения: 75
kristi_vg напълно възможно е да има съчетани на поликистоза и хашимото. И двете заболявания са хормонални. В подобни случаи се изписва Сиофор, заедно с лекарствата за щитовидната. И двете заболявания са хормонални.
Но това само ендокринолог може да ти го предпише в подходяща комбинация и дози, в зависимост от нивата на твоите хормони. Успех! Simple Smile


Хашимото не е хормонално, а автоимунно заболяване.
Не мисля че има връзка между двете заболявания.

# 13
  • Мнения: 94
И аз съм в отбора..

Моето мнение е, че връзка има в заболяванията, защото са хормонално зависими..
Хашимото се причинява и от хормоните и от имунната система, а поликистозата от хормони и може би слаб черен дроб или бъбреци..последното днес го прочетох Whistling

Но аз имам хем засилен косопад, хем увеличено окосмяване на места..тва ми говори за високи мъжки хормонииии...а вижте кво прочетох днес :

Polycystic Ovarian Syndrome (PCOS)
Никога не са ми поставяли диагноза СПКЯ, но не бих се изненадала, ако имах такава. СПКЯ е още един женски проблем, причинен от високи нива на естрогени в тялото. Медицинското лечение обикновено използва Clomiphene ( антиестрогенно лекарство), което лекува симптомите, не проблемите. Възможните странични ефекти включват горещи вълни, гадене, напрегнати гърди и понякога замъглено зрение.
СПКЯ е водеща причина за женския стерилитет поради излишни естрогени ( за подробности моля прочетете секция 6 на този сайт). Излишните естрогени често са в резултат на невъзможността на черния дроб да ги елиминира навреме. Най-честите свързани с него проблеми – сърдечносъдови заболявания и диабет също са знак за слабост на черния дроб. Нашите Chinese Bitters, Coptis и Taheebo в допълнение към утринно ежедневно упражнение са доказано полезни. Режимът е същият, както при ендометриоза и стерилитет. Всички те са причинени от високи нива на естроген.


Някъде четох, че основната функция на андрогените е да се превръщат в естрогени..Ако е така, това обяснява тази версия..НО ! Защо има влияние на излишък от мъжки хормони, ако те се преобразуват в женски ?! newsm78

Ех, някой лекар да можеше да се намеси и да ни светне, а не да се правят на важни и велики, сякаш ги дебнеш да им откраднеш "занаята" - то пък сякаш са и майстори... Joy

# 14
  • Мнения: 646
Знаете ли нещо за "импулсна терапия" Твърдят, че лекуват много заболявания, включително на щитовидната жлеза и поликистоза
ето линк
http://www.thyroid-bg.com/


Имаше тема по този въпрос в дир-а. Една жена която беше опитвала този метод- казваше ,че при нея няма положетелен разултат.
Намерих я темата:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=alternhealt&Numbe … mp;sb=5&part=

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 10:00 от Радостина

Общи условия

Активация на акаунт