Метало-керамика на предните зъби

  • 24 282
  • 22
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 85
Прочетох предната тема за метало-керамиката , но така и не ми стана ясно добре ли е или не да се прави такава на предните зъби? И наистина ли трябва да чакам да ми поникнат мъдреците ?  Rolling Eyes Предните ми 6 горни зъба са доста криви и съм решила да правя метало-керамика , препоръчаха ми един зъболекар тук в Бургас - д-р Ангелов , но аз още се колебая! А за брекети четох доста , но  аз ходих при няколко ортодонта преди 1-2 години и ми казаха , че трябва да си извадя първите кътници , защото иначе нямало да има резултат . А на мен здрави зъби не ми се вадят ! Crossing Arms Моля някой ако има подобен проблем и си го е решил - да ми даде съвет !

# 1
  • Мнения: 802
Според мен щом зъбите са ти здрави, ти сама трябва да си вземеш решението .
Това, което съм чувала е че се препоръчва се да се омъртявт зъбите и след това да се постави коронката .
Но имай предвид , че след определен  период ще се наложи да ги смениш .

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Твои, здрави зъби няма да имаш никога повече, като си махнеш тези!!
Не можеш ли да ги оправиш по някакъв начин - телчета или др.?

# 3
  • Мнения: 121
Не искаш да вадиш здрави зъби, а да ти изпилят предните си съгласна?? Явно зъбите ти са по-големи от предвидените за ченето ти Simple Smile Обикновено в този случай се вадят зъб(и), за да има място за другите да се наместят. Бих предпочела това, пред умъртвяването и изпиляването на предните ми зъби.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 85
Определено предните 6 зъба са по-големи от колкото трябва , но да си извадя кътни зъби и след това 2 години да нося брекети ми изглежда доооста по-лош начин , понеже ортодонтите ми казаха да ги нося брекетите 2 години и после като съм ги сваляла пак нямало да бъдат идеално прави , но щяло да бъде по-добре от сега ! Rolling Eyes е как да отида и да се реша на такава крачка?!

# 5
  • Мнения: 84
Ако решиш да си правиш коронки, особено ако основната причина е естетическа, недей да правиш метало-керамика. Направи ги само от керамика, без метална основа. Вече много зъботехнически лаборатории ги правят, естетиката е много добра и са по-щадящи към зъбите - пили се по-малко. Същото важи и за фасетите - керамични "люспи" които се поставят на предната страна на зъбите.

# 6
  • Мнения: 812
Скоро си смених предните 6 зъба,поради същата причина/изпилиха ми ги ,и ми сложиха метало-керамика/,много съм доволна от резултата!Заслужава си! Laughing

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На мен ми направиха на предните зъби метало-керамика. Не са ми вадили никакви зъби, дори не са ми излезли мъдреците, ако има някакво значение. Моите също бяха криви, но дори и да се беше наложило вадене на предните, пак бих се съгласила, за мен просто си струва. Нямам никакъв проблем и съм много доволна. Сега ги чувствам като свои си зъби. Даже съжалявам, че не ги смених по рано.
Не ми се вижда логично това да вадиш кътник да ти слагат шини да ги носиш 2г. за минимален ефект. По добре вадене на предните зъби ако се наложи, поне после ще са идеално прави и красиви.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 85
Estir и miss-sixty благодаря ви много за мненията!Явно разбирате в каква ситуация съм. А да ви попитам болеше ли ви пиленето и сложиха ли ви временни "зъби" за да не ходите с изпилени зъби? и каде си ги направихте? и за колко пари?  Embarassed ох,много въпроси ... но наистина искам да имам хубава фасада Grinning

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 85
А каква е разликата между керамика и метало-керамика - имам предвид какви са плюсовете и минусите на едното и на другото  Embarassed не съм много запозната  Thinking тези от метело-керамика не са ли по-здрави?

# 10
  • Мнения: 802
Estir и miss-sixty благодаря ви много за мненията!Явно разбирате в каква ситуация съм. А да ви попитам болеше ли ви пиленето и сложиха ли ви временни "зъби" за да не ходите с изпилени зъби? и каде си ги направихте? и за колко пари?  Embarassed ох,много въпроси ... но наистина искам да имам хубава фасада Grinning
Ако зъбите са мъртви / за предпочитане е / - не боли, няма страшно .
ако са живи - се слага упойка .
Не съм сигурна за цената, но мисля, че коронката е около 100 -120 лв .
Временни зъби също могат да ти слажат , но мисля че е въпрос само за два - три дни .
Но после трябва да се грижиш за венците си, за да можеш да си запазиш коронките по - дълго време .
Успех !

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 85
Много благодаря Усмивка !  наистина това което ми написа ми е от полза. Дано всичко да мине както трябва и да остана доволна Simple Smile

# 12
  • Мнения: 84
Метало-керамиката е вече доста остаряла технология и не непременно по-здрава. Така или иначе, продължава да се препоръчва за протезиране от 3ти (кучешки) зъб назад, както и за мостови конструкции, особено над 3 зъба. При теб е най добре коронките да бъдат единични и само от керамика. Здравината е достатъчна, естетиката - много по-голяма.
При метало керамиката се прави метално кепе върху което се нанасят "грунд" (опак) за да скрие сивия цвят + слоеве керамика - така коронката става по-дебела и и трябва повече място - или зъба се пили повече, или коронките стават топчести, ако зъболекарят не е пилил достатъчно. Често в частта, която влиза под венеца прозира метал и дава сива сянка на венеца. По света отдавна никой не протезира предни зъби с метало керамика.
Ползва се чиста керамика - технологиите са много и различни, напр. ин-серам, хай-серам и т.н. кепето се изработва от силикат (нещо като бяло матово стъкло) и отгоре директно се нанася керамика. Коронката става по-фина, естетиката може да бъде 100%, пропускаш риска от евентуална алергична реакция към метала или би-метализъм (взаимодействие на различните метали в устата ти, ако имаш злато или амалгама, при което се получава електролиза и имаш гаден вкус в устата или болки в гърлото).
Чисто керамичните коронки са по-скъпи. Металокерамиката ако е около 40-50 лв. на зъб, чистата керамика почва от 80-90 и нагоре, в зависимост от технологията. Говоря за цените на зъботехника.

иии, 'баси... цял учебник написах Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 85
Много ти благодаря , явно ще искам да ми направят само керамика , май звучи ( а и със сигурност изглежда) по добре . Hug  iguanna Благодаря!

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не ме боля при пиленето, слагат упойка. Голям страх брах, но се оказа, че не е толкова страшно колкото си го представях. Сложиха ми временни зъби, които изглеждаха като естествените ми. За 1 седмица ми направиха и сложиха и постоянните. На мен ми взеха 100лв. на зъб за всичко, ако има вадене на нерв се плаща допълнително. За фасадата нямай грижи. Никакви грижи не полагам за зъбите си сега, в смисъл, че са като естествените, не изискват специални грижи.

Общи условия

Активация на акаунт