Има ли причина за притеснение?

  • 1 291
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте.
Искам да попита настоящите мами дали да се притеснявам че малкия понякога не ака 2 дни или 3.Тъй като кърмата ми е малко сме на дохранване с NAN1.Първо си помислих че се запекъл(дано да съм написала правилно думата)от капките.Бяха на Саб симплекс.Сега не му давам вече капки и сме само на кърма и адаптираното мляко.Днес му направих клизмичка но нямаше ефект засега.А съм чувала че чревцата ставали лениви ако се прави дълго време.Питах лекарката ни но тя не каза нищо.Та много ви моля да ми помогнете.
И ви благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 371
Доколкото знам кърмените бебета може да ходят по няколко пъти на ден , а може и изобщо - няколко дни. Но Вие давате и адаптирано мляко...  newsm78 Капките май са против колики - от тях не може да се повлияе организма... - поне така си мисля. Пак питай педиатърката - може да Ви предпише нещо.
 Peace

# 2
  • Мнения: 3 499
Ами знам по принцип, че когато е на кърма и не ака по 2-3 дни не е проблем, защото кърмата се усвоява по-лесно. Но щом даваш и добавка...По принцип новороденото ака по няколко пъти на ден. Аз знам, че се пъха термометър в дупето /съвсем мъничко, колкото да подразни рецепторите/, но мисля, че педиатъра би трябвало да знае повече. Може би проблема е в адаптираното мляко и то не е подходящо. След консултация с лекар бих сменила АМ-а, например с Нутрилон Комфорт, който е точно против запек.

# 3
  • Мнения: 227
Ами знам по принцип, че когато е на кърма и не ака по 2-3 дни не е проблем, защото кърмата се усвоява по-лесно. Но щом даваш и добавка...По принцип новороденото ака по няколко пъти на ден. Аз знам, че се пъха термометър в дупето /съвсем мъничко, колкото да подразни рецепторите/, но мисля, че педиатъра би трябвало да знае повече. Може би проблема е в адаптираното мляко и то не е подходящо. След консултация с лекар бих сменила АМ-а, например с Нутрилон Комфорт, който е точно против запек.
Peace

# 4
  • Мнения: 1 081
Съвсем нормално, не мъчи детето с клизми, ако е добре перисталтиката, значи няма проблем.

# 5
  • Мнения: 707
Това, че детето не е акало 2, 3 дни, не оzначава че има zапек. Кърмените иzцяло бебета не акат по 5, 6 дни, така че при смесено хранене 2, 3 дни не са неЩо не нормално.
Запек има когато детето се напъва, неспокойно е и явно се чувства некомфортно. Не го приучавай да ака с термометъра, не е правилно!

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Е как нищо не ви е казала лекарката-ама че лекар имате.
иначе да саб запичат също може и от АМ дае, може да не му понася много.
А как е бебчето. подуто ли е коремчето, напъва ли се, дава ли признаци на дискомфорт, пръцка ли.
Ако бебе е САМО на кърма не е притеснително, да не ака и седмица, ако обаче видимо няма някакъв дискомфорт от това...но във вашия случай...не знам....знам, че фзизото често прави такива проблеми, но пък от др страна нали не е много хубаво да се сменят марките, все пак бих пробвала с друго...например милупа.
клизми само ако много се мъчи, или питай лекарката ви за дуфалак - дали, как и колко да дадеш?

# 7
  • Мнения: 2 936
Саб симплекс запича! това са ми го казвали доктори,но на всяко дете действа различно.


Запек има когато детето се напъва, неспокойно е и явно се чувства некомфортно. Не го приучавай да ака с термометъра, не е правилно!

 Peace следи реакциите на детето при самостоятелно изхождане.

# 8
  • Мнения: 42
Случва ми се да го усетя да се напъва.Целия почервенява.Но като проверя няма нищо.А и когато се изака не е много гъсто.Просто незнам.А за Милупа  май питах лекарката дали може да муго давам и тя ми каза че било по сладко от другите млека(дано не бъркам марката).
Иначе ви благодаря че ме успокоихте поне малко.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 877
Питах лекарката ни но тя не каза нищо.

 #Crazy

Що си мисля, че точно това й е работата, да дава компетентни съвети, когато се нуждаем от тях?!?!

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
милумил е сладко, че и ванилено май леко - то е за злояди деца и е малко по-"помпащо", но аптамила си е номално адаптирано мляко. и какво всъщност ако е маалко по-слако, това проблем ли е? ма мн ви е странна лекарката....
пробвала ли си масажчета на корема, на стъпалцата, като се напъва леко да му притискаш крачетата сгънати в коленцата към коремчето...такива разни неща...да му е по-лесно...
за гъстотата не се притеснявай нормално е да е рядко...ако са топчета си е чист запек.

# 11
  • Мнения: 5 362
Това, че детето не е акало 2, 3 дни, не оzначава че има zапек. Кърмените иzцяло бебета не акат по 5, 6 дни, така че при смесено хранене 2, 3 дни не са неЩо не нормално.
Така е Peace
Не го мъчи с термометъра.А поискай отново съвет от педиатъра ви(или от друг по-компетентен такъв)за смяна на млякото.

# 12
  • Мнения: 550
Не се притеснявай,съвсем нормално е да сте леко запечени.От това,което прочетох искам да ти кажа  нещо от личен опит.Ако детето не се изходи 3 или 4 дена тогава можеш да му дадеш Дуфалак,обикновено  още на сутринта след първото приемане(вечер) се изхождат.Ще споделя и един съвет,който ми даде една акушерка-в никакъв случай не сменяйте адаптираното мляко!Аз направих тази грешка и след това се видях в чудо!Така,че карайте с НАН1,детето си е свикнало с него! Peace

# 13
  • Мнения: 244
Ами знам по принцип, че когато е на кърма и не ака по 2-3 дни не е проблем, защото кърмата се усвоява по-лесно. Но щом даваш и добавка...По принцип новороденото ака по няколко пъти на ден. Аз знам, че се пъха термометър в дупето /съвсем мъничко, колкото да подразни рецепторите/, но мисля, че педиатъра би трябвало да знае повече. Може би проблема е в адаптираното мляко и то не е подходящо. След консултация с лекар бих сменила АМ-а, например с Нутрилон Комфорт, който е точно против запек.

NAN 1 е точно с бифидогенен ефект ние го пиеме и акаме нормално  Crazy  ако стедостатъч големи можеш да даеш сок от круша или сини сливи(може и пюре но задължително след 4 месец) действа безотказно ина4е ДУФАЛАК

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами знам по принцип, че когато е на кърма и не ака по 2-3 дни не е проблем, защото кърмата се усвоява по-лесно. Но щом даваш и добавка...По принцип новороденото ака по няколко пъти на ден. Аз знам, че се пъха термометър в дупето /съвсем мъничко, колкото да подразни рецепторите/, но мисля, че педиатъра би трябвало да знае повече. Може би проблема е в адаптираното мляко и то не е подходящо. След консултация с лекар бих сменила АМ-а, например с Нутрилон Комфорт, който е точно против запек.

NAN 1 е точно с бифидогенен ефект ние го пиеме и акаме нормално  Crazy  ако стедостатъч големи можеш да даеш сок от круша или сини сливи(може и пюре но задължително след 4 месец) действа безотказно ина4е ДУФАЛАК

детенцето няма и 2 месеца, хич не е за сок и пюре Wink

Общи условия

Активация на акаунт