бебчо в отделна стая - откога?

  • 2 401
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте, мами,
в нашата спалня няма място за бебешко креватче и обмислям варианти къде ще го сложим бебо, като се роди, малко ми е сложно със стаите. Въобще ми се въртят много неща из главата, дали да не вземем едно сгъваемо легло, което може да се смести някакси в спалнята, макар че ще е доста тясно или пък да си направим едната стая на детска и да мислим ние на какво ще спим там.  Thinking Чувам мнения на мами, че след 2-я месец например, оставят бебето самичко в отделна стая и разчитат само на бебефон  да го чуват, на мен ми се вижда малко страшно да оставям толкова рано бебчето само, но може би то така си свиква, ако е от рано. Моля ви дайте мнение от кога бебето може да е самичко, според вас?

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Започнахме да ги оставяме сами от момента,в който спрях да кърмя нощем.Това стана през втория месец.Не сме имали никакви проблеми. Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
След като се прибрахме от родилното Тери си спинка в детската,но аз спях при нея 5 месеца на диван/няма място в спалнята за кошарата и/.

# 3
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Синът ми е на 8 м. и половина и спи при нас, тъй като се буди по няколко пъти през нощта. Понякога го вземам при нас на леглото, защото нямам сили да ставам.

# 4
  • Мнения: 1 013
Моето мнение е, че в нищо няма да го възпиташ, ако го сложиш отрано само в стая!
Съображенията ми са :
-детенце има нужда да чувства, че мама е наблизо
-незнам, как може една майка на бебе да спи спокойно, ако то не е наблизо (предвид факта, че се буди непрекъснато)
-ставането да го завиеш, да му дадеш вода (мляко), да го погалиш да заспи спокойно е по N пъти на нощ и се усложняват нещата с ходене до другата стая
...сигурно има още причини, нека другите изброят!
И да вметна, че моята бебка е на 1г. и 1м. и въобще не спи спокойно. Не съм сигурна, кога ще е готова да спи в собствена стая, но като започне да не се буди по 10 пъти на нощ - ще я преместим! ( Не вярвам това да стане, преди да е навършила 2- 2,5 години.)

# 5
  • Мнения: 374
Дъщеря ми е на 2г3м. Сега я уговорям като й оправим детската, да спи самичка там, обаче тя май много не ще да чува. В старото ни жилище, когато тя се роди, нямахме детска, но аз съм на мнение, че колкото по-рано детето започне да спи в отделна стая, толкова по-бързо ще свикне. По-голямото неудобство остава за родителите, заради честите събуждания нощем при повечето деца. Просто ще трябва да се разхождаш повече от стая в стая. На мен ми е лесно - кошарата е близо до нашето легло, но ми се иска вече всеки да си знае своята стая.
Относно буденето през нощта дъщеря ми спря да се събужда преди няколко месеца. Но понеже отскоро сме на ясла, пак започна да спи неспокойно.

# 6
  • Мнения: 4 621
Яна си спи в няйната стая от първия ден, в който се прибрахме от болницата. Заспива си сама, не се оставят светнати лампи и не се приспиваме. Слушам я с бейбифон Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 213
От първият ден у дома спи сам, но бяхме с много близки стаи и отворени. Първите три месеца имах легло в неговата стая, защото почти не спеше и го взимах до мен да му давам непрекъснато изпадащата биба. Когато не бях при него, ставах по около 10 - 20 пъти и свалих 15 кг за 3 месеца, така че се и възстанових! После му затварях вратата (след третия месец) и всички спяхме до около 9 часа. Винаги имам време вечер за мъжа си, защото детето си ляга в 8.30 (вече 9.00ч) и после сме свободни да си ядем и да си говорим. Не ми се мисли ако трябваше и аз да си лягам толкова рано.

# 8
  • Мнения: 222
Каката я оставихме да спи сама от 2 мес.,беше зима и просто заради затопляне на една стая.А малкия от първия ден в къщи.Даже не съм ползвала беибифон.Тои се роди лятото и вратите бяха отворени и се чува,а зимата вече му бях свикнала на режима и нямаше проблем със ставането.Независимо,че през ноща ще се налага да ставаш,при нас с голямата това беше по 5-6 пъти на вечер,с малкия по 1-2,мисля ,че е наи-добре да си е в самостоятелна стая.Разбира се,ако имаш такава възможност.

# 9
  • Мнения: 595
Колкото по рано,толкова по добре(ако има възможност).

# 10
  • Мнения: 52
За мен е по-лесно да е в другата стая, там само трябва да направим малко ремонт и ще стане чудно. Но трябва да помисля и за легло за нас, ще ми се двамата с мъжа ми да сме първоначално там, а не само аз например.

# 11
  • Мнения: 4 362
До 1 годишна възраст спеше при нас.От 3 месеца е отделена в детската и не съм имала проблеми,само в началото с мрънкане докато не затворя втарата и всичко спира

# 12
  • Мнения: 7 640
Колкото по рано,толкова по добре(ако има възможност).

подкрепям Peace
Изведнъж разбрахме, че децата спят повече и по-спокойни, когато са самички.

# 13
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние сме решили да си спи в детската стая. Не мисля, че това ще ме направи "лоша майка" Wink. Предпочитам аз да ставам и да ходя при бебето, а не мъжът ми да се изнесе в хола. Имам доста познати ,които направиха точно това, смениха съпруга си с бебе Wink.

# 14
  • Мнения: 10 983
Спи сама от идването вкъщи, но понякога сутрин я вземам на леглото при нас.

Общи условия

Активация на акаунт