Да живееш със свекървата?!Вечния компромис или неизбежния път назад

  • 14 255
  • 119
  •   1
Отговори
Искам да ви споделя моите терзания относно моето бъдеще и любовта ми към един човек, той е моят дългогодишен приятел с който живеем от близо 1год. заедно. Поради лични съображения не влизам с ника си и пиша като Лолита! Искаме да си имаме бебе, искаме да живеем заедно и да имаме 3 деца. Искаме всичко което искат нормалните хора мъж и жена аз на 25 той на 34г. Но напоследък съм в огромна депресия, мислех в началото че всичко е заради някакви мои неща( като ПМС) например, но нещата отиват към наболялата преди време тема, "Искам да живеем сами".Когато решихме че е време да заживеем заедно не мислех че това ще е голям компромис за мене , но след няколко месеца осъзнах че на мене не ми се прибира вечер, особено ако той не е там. Неговите родители са вече възрастни хора живеем в къща с една кухня и трапезария ( не сме отделно на 2 етажа). Той не дава и дума да се обели да заживеем отделно, харесва му тази къща и иска там да живее, за него всичко е едно голямо удобство. Той е сам едно момче е и майка му го гледа много добре, казвам ви мене така никога не са ме гледали, освен баба ми...............когато сме били на село. Всичко му се готви по поръчка, винаги е изгладен и изпран винаги той е прав и е най-добър и най-изморен винаги , винаги, винаги....................... Не си мислете че не ги виждах тези неща още в самото начало когато ходих само да преспивам там, виждах много добре, но си мислех че когато се решим да имаме собствено семейство той ще проумее, какво изпитвам аз и ще се збъдне моята мечта да живея без родители. Не искам някои да ме обвини " ти знаеш ли какво е да отгледаш дете, ............ и т.н." аз неискам да взимам нейните майчински функции и любовта и, просто ми се е искало да имам мой дом в който да си сложа пердета които на мене ми харесват , да гледам филма който на мене ми се гледа , да пусна пералня когато аз искам ей такива работи.......... Cry
Мислех, че с времето ще свикна, но момичета положението става по-зле! аз изпадам в истерии, в събота пак се скарахме ( естествено той не знае истинкста причина) и в неделя пих успокоителни за да мога в понеделник да отида на работа нормално. Как да постъпя незнам неискам да го напускам неискам и да се връщам в нас при моите родители , искам да збъднем мечтите си и да бъдем щастливи.МОля Ви кажете как да постъпя какво да направя , искам да спра да  мисля за това искам да се прибирам с радост в къщи , а не на входа да ми се сви сърцето и да стоя 15мин в колата. Кажете има ли решение на този казус или битката вече е спечелена от друг?

# 1
  • Мнения: 267
Да ти кажа честно проблемът ти е доста голям   Sick ! Аз го имам същия и не съм намерила още решение-с това изключение че свекървата е вдовица и апартамента е доста голям.Но това не променя нищо!Аз съм си проклета както писах и в другата тема-фен клуб на проклетите снахи, но мъжът ми не ще и да чуе да се местим, а имахме тази възможност! незнам до голяма степен значение имат и финансите-ако имате възможност да се издържате на квартира би могла да го убедиш!, но ще ти  бъде мнооого трудно!Мотивите на моичкия бяха, че тя щяла да ни помага-да готви, да чисти, а и да не била самичка, дрън-дрън!Нищо от това не прави, само ми стъжнява живота като ми се мотае в краката и нищо не мога да направя по въпроса!Виж изясни си причините, заради които държи да живеете с тях, и се подготви с железни контрааргументи!Поговорети си, но първо тихомълком събери инфо за причините за да си подготвена с мотивирани отговори!Ако с разговори не става, и си сигурна, че той държи много на теб, можеш да пробваш и с ултиматом, но като краен вариант!Можеш да пробваш и да поемеш домакинството в свои ръце и ти да диктуваш правилата!Но в никакъв случай не се оставяй да те тъпчат-започнат ли веднъж край няма да има! А живота си е твой и единствен -всяка минута е ценна!
Май не ти помогнах много, ама нали ти казах мъжете са такива дебили в това отношение, че ум да ти заиде!Успех, и не преживявай толкова-пускай си филма който искаш и на който не му харесва, да се бие по главата, че сте завряни с родители!

# 2
  • Мнения: 2 587
Не че искам да направя нещата по-черни отколкото са,но някакси ми е трудно да си представя приятелят ти като съпруг и баща на три деца.Както пишеш: "Всичко му се готви по поръчка, винаги е изгладен и изпран винаги той е прав и е най-добър и най-изморен винаги , винаги, винаги......................." Помисли само,че ако живеехте сами всичко това той би очаквал и от теб.Би ли могла да бъдеш самотна майка на три малки деца и едно пораснало,но с по-големи изисквания.Не искам да обиждам приятеля ти,но от това което пишеш ми прилича на "мамино синче",а и е вече на 34г и ще е доста трудно да го промениш.
Най-добре поговори с него открито за чувствата си и причините за истерия.Не си позволявай да си съсипваш здравето и да правиш компромиси за твоя сметка.

# 3
  • Мнения: 5 593
Зарежи компромиса. Не е добра идея, съдейки по това, което описваш. Малко грубо, ама като каква се явяваш ти, след като той разчита на майка си да го дундурка като бебе? Най-вече не бързай с бебето. Как можеш да разчиташ после за помощ от човек, който разчита мама да е насреща, за "Всичко му се готви по поръчка, винаги е изгладен и изпран винаги той е прав и е най-добър и най-изморен винаги , винаги, винаги.......................". От такъв тип майки-орлици е много трудно отскубването и то само ако мъжа ти го иска. Ама май на него не му се ще. Съжалявам, но рано или късно ще стигнеш предела на компромиса и тогава...?

# 4
  • Мнения: 267
 jmoto е много права! Това не посмях да го напиша ама си е вярно и пак изясни причините за негоното желание- ако са тези мамини удобства лошо, ако е финансов въпроса-търсете решение-квартира, собствено жилище, или като компромис от твоя страна надстрояване на тази къща ако е възможно разбира се!

# 5
Момичета много Ви благодаря за отговорите. Чувставам се много по-добре. Уди аз се опитах няколко пъти да се опитам ненатрапчиво да му обесня за какво става дума но той и неиска да чуе иска да живее там, аргументите са му "За какво постоихме тази огромна къща"? и дотам спира диалога " аз няма да се забия в някъв гаден апартамент в София, искам да живея тука?!". Лошото е че близки наши приятели споделят моето мнение и сме го обсъждали на 4-8 очи и всички ме подкрепят пред него , дори мъже негови приятели, всички смятат че така ще е най-добре за нас. Но той неиска и да чуе мислех, че с времето ще размисли но сега даже ме е страх да говоря за това.
А относно това че има твърде големи изисквания не е така. Да има изисквания но той даже се дразни че майка му само го пита какво , да ти сготвя, какво да пера и т. н. преди по-често и се споваше но наскоро спря и само се съгласява.............. попринцип той е отговорен мъж и даже смея да твърдя че готви доста по добре от мен и е по-подреден. Въпреки че сега като се замисля може маминка да го е научила #2gunfire
Благодаря ВИ за support

# 6
  • Мнения: 267
Ако къщата наистина е голяма/ въпреки че какво значи голяма щом е с една кухня където за две жени винаги е тясно ако ще и 100кв.м. да е кухнята/, поеми домакинство в свои ръце, и ти казвай какво да се готви, какво и кога да се пере и т.н.Тропни с крак на мъжа ти и му кажи, че пердетата, килимите и к"вото още се сетиш не ти харесват и искаш да се купят такива по твой вкус/ айде и негов ама само ако съвпада с твоя/ Просто си наложи да бъдеш твърда, вместо да изпадаш в истерия! НО наистина не бързай с дете, както писа едно момиче!

# 7
  • Мнения: 263
Единствения изход според мен е (ако има такъв) да говориш сериозно с него. Да си подготвиш няколко сериозни, много фрапиращи примера защо ти е толкова тежко да живееш с родителите му. Да обясниш колко много го обичаш, че не искаш да се разделяте, но вече не издържаш и няма да можеш да продължиш така. И да се надяваш, че ще те разбере и ще се съгласи с теб.
Съжалявам, но според мен докато той не спре да бъде първо детенцето на мама и тати няма как да стане баща! Да бъдеш баща е не само привилегия, но и огромно задължение! Ако този човек, когото описваш не е готов сам да се грижи за себе си как ще успее да се грижи за дете?!
И повярвай ми, но след раждането на внуче проблемите с родителските тела драстично се увеличават! Направо ескалират до неузнаваемост! Ако сега са се месили, тогава направо решават, че могат да ти нареждат родителските тела!
Така, че мисли, умувай, събирай сили и смелост, но СЕГА! После е по-трудно и по-травмиращо и за още някой не само за теб!
Искрено ти желая да намерите верния път един към друг и най-доброто решение на този проблем! И не се залъгвай: той е много, много серизен и може да разбие вашите отношения много сериозно!

# 8
  • Мнения: 60
Аз пък смятам, че тропането с крак няма да промени нещата. Постигни целите си без да тропаш, без  да викаш, без да се налагаш с лошо. Бъди спокойна и търпелива. Намери слабото му място, начин да го манипулираш.
Мъжете не обичат някой да им се налага със сила. Секс, масаж, сълзи ..... все женски трикове, които вършат чудесна работа.
О, и опитай да бъдеш повече домакиня. Мъжете умират да хапната храна приготвена от съпругата им. Харесва им да видят, че се полагат грижи за дрехите и дима им.
А колкото до родителите му - не се впрягай толкова и те си имат слабо място. Не се впечатлявай от приказки и действия, който целят да те подразнят.
Живота е такъв какъвто сама ще си го направиш!!!
Казвам ти всичко това, защото съм в почти същото положение.
Успех!!!

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Споменаваш "огромна къща". След като е толкова "огромна" няма ли начин да живеете малко по-самостоятелно?
   Уф, тежко ти е положението, но в крайна сметка ти си избрала да живеш с него и цената която плащаш не е никак малка. Ако той трябва да избере между теб и съжителството с мама и тати - какъв ще е изборът му?

# 10
  • Мнения: 953
аз мога да те посъветвам,от цялата ситуация да спечелиш ти.ами нека ти готвят,нека пускат пералня,само че ги научи по тактичния и благ начин,да ти угаждат и на теб.
тогава ще си живееш приказно.
познавам такива жени,свекърва им ги боготвори,и прави всичко за тях,а те са по кафетата и като се приберат им се сервира и отсервира.щом е така към мъжа ти ,ами направи го да е така и за теб.
в едно съжителство печели по-големия дипломат.
а по въпроса за това че мъж ти е свикнал да го глезят ,ами тежко ти ако останете сами,затова използвай майка му да му тича след задника докато може,пък и след твоя.Бъди умна и ще спечелиш.

# 11
  • Мнения: 5 593
аз мога да те посъветвам,от цялата ситуация да спечелиш ти.ами нека ти готвят,нека пускат пералня,само че ги научи по тактичния и благ начин,да ти угаждат и на теб.
тогава ще си живееш приказно.
познавам такива жени,свекърва им ги боготвори,и прави всичко за тях,а те са по кафетата и като се приберат им се сервира и отсервира.щом е така към мъжа ти ,ами направи го да е така и за теб.
в едно съжителство печели по-големия дипломат.
а по въпроса за това че мъж ти е свикнал да го глезят ,ами тежко ти ако останете сами,затова използвай майка му да му тича след задника докато може,пък и след твоя.Бъди умна и ще спечелиш.
Rolling EyesНадявам се, че този пост е израз на някакво странно чувство за хумор.

# 12
Мацка, бягай от там докато е време, млада си и без деца.

# 13
  • Мнения: 22 343
При подобно нещо няма как да спечелиш.
Още повече че на човекът си му харесва това обгрижване от страна на майка му.
Ако имаше някаква основателна причина да живеете със семейството му, нещата щяха да са по-различни (примерно единият родител е болен, или починал и т.н.).
Или настоявай да излезете на квартира и да живеете самостоятелно или просто се махай от там.
Вечно майка му ще е права, ще ти се правят забележки защо се сърдиш и т.н. и ще ти се обяснява "че тя жената така си е свикнала".

# 14
  • Мнения: 2 015
Мацка, бягай от там докато е време, млада си и без деца.
Моля те не прави тази грешка Praynig!

Общи условия

Активация на акаунт