Кое е по-добре Тае бо(?) или фитнес?

  • 1 140
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Пред тоз избор стоя в момента. На кое е по-добре да ходя Тае бо (не съм сигурна дали така се пише) или фитнес. Аз лично клоня към Тае бо но се чудя дали няма да е загуба на време и дали не направо на фитнес. Първоначалният ми план беше за няколко месеца Тае бо и после на фитнес. Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 1 858
 Леле ама съм и аз една ooooh! трябваше да пусна темата в другия форум. Моля модовете да ме извинят и при добро желание да преместят темата там където и е мястото.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 605
Определено по-голям ефект ще имаш от Тае Бо-то. Или поне при мен е така. Peace

# 3
  • Мнения: 916
Tае бо и след време фитнес. Peace

# 4
  • Мнения: 3 537
тае бо Peace
поне при мен помага де

# 5
  • Мнения: 26
Ами зависи какво целиш. Ако отслабването е приоритет, определено с тай-бо ще имаш по-голям ефект поради аеробния характер на тренировките. При фитнеса по-скоро се цели стягане мазнини трудно се изгарят. Не че неможе но се изисква по-специална програма.

По-добрия отговор: Тренирай и двете. Ходи на тай-бо и на фитнес така ще имаш в "менюто" си аеробна и анаеробна тренировка. С едната ще сваляш с другата ще оформяш мускулчета и ще стягаш. Та какво по-хубаво от това Wink

# 6
  • Мнения: 1 858
Благодаря ви за отговорите! Вече се бях отчаяла, че никой няма да ми подскаже. Нямам възможност и двете едновременно да тренирам за това първо ще е Тае бо и после фитнес.

# 7
  • Мнения: 4 726
Не съм чела цялата тема, но ще ти кажа мнението си. От Тае Бо-то ставаш набит и грозно мускулест. Фитнесът ти препоръчвам Peace

# 8
  • Мнения: 26
Не съм чела цялата тема, но ще ти кажа мнението си. От Тае Бо-то ставаш набит и грозно мускулест. Фитнесът ти препоръчвам Peace

По-добре си редактирай мнението, защото голяма глупост написа. Ти специално колко време си тренирала Тае-Бо и Фитнес?

# 9
  • Мнения: 4 726
Айде пак ще си мерим да не казвам какво...Нищо няма да редактирам. Това е личното ми мнение изхождащо от личния ми опит. Някакъв проблем?

# 10
  • Мнения: 26
Айде пак ще си мерим да не казвам какво...Нищо няма да редактирам. Това е личното ми мнение изхождащо от личния ми опит. Някакъв проблем?

Не ми отговори на въпроса ти колко време си тренирала тае-бо и фитнес и ако може да подкрепиш изказването си със снимков материал и логично обоснована причина това да е така.

# 11
  • Мнения: 916
Не съм чела цялата тема, но ще ти кажа мнението си. От Тае Бо-то ставаш набит и грозно мускулест. Фитнесът ти препоръчвам Peace

Странно...Аз от тае бо отслабнах много и си оформих страхотно дупе.

Явно при всеки действието е различно.

# 12
  • Мнения: 5 246
Аз лично предпочитам фитнес + определен режим на хранене. Никога не съм харесвала тае-бо, каланетика, аеробика и от сорта упражнения  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 726
Да, задължително но мако по-късно. Напомни ми на лична да добавя към нужната ти информация и родословното си дърво Peace


Явно при всеки действието е различно.
Много вярно.

# 14
  • Мнения: 26
Не съм чела цялата тема, но ще ти кажа мнението си. От Тае Бо-то ставаш набит и грозно мускулест. Фитнесът ти препоръчвам Peace

Странно...Аз от тае бо отслабнах много и си оформих страхотно дупе.

Явно при всеки действието е различно.

Естествено, че ще отслабнеш и ще се оформиш макар че ефекта от оформянето идва в по-голямата си част от отслабването. Както споменах по-горе тай-бо-то е айробен тип натоварване, което вдига пулса и репсективно изгарянето на повече мазнини. При определена диета резултатите са бързи и впечатляващи. Мускулните влакна при такъв тип тренировки се издължават и точно затова не стоят "напомпани". При фитнеса нещата стоят по малко по различен начин. Там мускулите са изложени на силово натоварване, което води до микроразкъсвания и увеличаване на обема им след възстановяване. Разбира се има различен тип анаеробно натоварване и не винаги е задължително това да се случи. Има програми с които човек може да постигне завидно количество сила без да му нарастнат мускулите нито със сантиметър. Тогава по-скоро се тренира нервната система на човек тъй като точно тя е причината да се ограничава истинския потенциял на човешката мускулатура.

Общи условия

Активация на акаунт