пълна или спинална упойка при секцио?

  • 11 096
  • 50
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
здравейте!
бебето ми така и не се обърна и др седмица ми е датата за секцио.доктора каза сама да си избера дали да съм със спинална или пълна упойка.аз понеже много си исках нормално,не съм си и помисляла,4е ще съм секцио,не съм се интересувала от упойки и сега не знам какво да избера.та затова искам да питам мамите какво ще ми препоръ4ат,най ве4е да споделят опита си.благодаря ви предварително!

# 1
# 2
  • Мнения: 3 500
Спинална, така ще участваш в раждането и ще видиш веднага бебето като го извадят. Раждах нормално, със спинална.

# 3
  • Мнения: 2 746
Аз предпочитам пълната упойка, ако се наложи секцио.Преди години ми правиха ортопедична операция със спинална упойка, но след това ми се появиха болки в кръста и така и не изчезнаха.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Преди години ми правиха ортопедична операция със спинална упойка, но след това ми се появиха болки в кръста и така и не изчезнаха.

абе и аз имам болки в кръста, след 2 спинални. Не мога да кажа на 100%, че те са ми ги причинили... И въпреки това, бих избрала 3-та спинална. Предпочитам, да не си умъртвявам зорлем клетки от мозъка си.

# 5
  • Мнения: 3 500
От спиналната упойка имах леки бодежи в гръбначния стълб няколко месеца след раждането, но сега вече не.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз бих избрала спинална, не съм имала проблеми след нея, е освен главоболието два дни след операцията Mr. Green, но след пълната предполагам, че ще е още по - жестоко ... Освен това веднага си виждаш бебока  Wink .

# 7
  • Мнения: 179
Аз раждах със спинална секцио, нямах никакви проблеми след това, смятам, че е по-добрия вариант от пълната, през цялото време си в кондиция и веднага можеш да видиш бебето  Hug

# 8
  • Мнения: 46 477
Избрах пълна, защото не исках да съм в съзнание по време на операцията.

Ако имаше възможност да присъства татакото, щях да избера спинална.

# 9
  • Мнения: 3 069
Много исках да съм пълна упойка и се оказа, че предчувствията ми се оказаха верни....По средата на секциото започнах да излизам от спиналната упойка, и да усещаш как болката се усилва с всяка секунда....докато анестезиолога се сети да ме накара да си раздвижа краката, никак не е приятно чувството да те "оперират" на живо!
Това се случва много рядко ама аз нали съм си карък...
Бих желала пълна упойка.Събуждам се и всичко е минало Grinning, но имах проблеми с кардиограмите и се наложи спинална....не я харесвам...

# 10
  • Мнения: 493
Родих преди 14 дена с пълна упойка и ако родя второ накой ден пак бих избрала пълна.На момичето с което бяхме в една стая и засегнаха нерв със спиналната и сега не,че няма да и мине,но и е по-трудно да се грижи за детето си.Така щяло да я боли 1,2 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 838
Родих със секцио със спинална и не съм имала абсолютно никакви проблеми. Като имаш предвид, че по принцип гръбнакът ми е проблемна зона, защото е ошипен, и доста често и лесно се схващам. След спиналната - нищо, никакви болки. А за главата - ако се пие достатъчно вода и ябълков сок след това, няма да имаш никакъв проблем.

Имала съм операция от миома с пълна упойка и излизането от нея не беше особено приятно изживяване, да не говорим, че се събудих още докато тръбата беше в гърлото ми! Брррр! #Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
Родих секцио със спинална упойка. Исках пълна, но докторката ме убеди, че спиналната била по-добра за организма, пък и излизането от нея било по-леко. Съжалявам, обаче че не настоявах за пълна. Това, че бях в съзнание по време на операцията за мен беше гадно. Уж всичко беше ок, шегуваха се докторите, докато по едно време не чух как едната леко се притесни, че бебето се изплъзвало, а другата й обясняваше да побърза, че много време било минало... Е, не искам да ви разказвам как се чувствах и какъв ужас преживях. А и като не чух бебето да изплаква веднага съвсем се шашнах. Съответно това започна да влияе и на физическото ми състояние. Времето, в което ме шиха ми се стори безкрайно.
Та, затова аз лично предпочитам пълната упойка. Не искам да чувам какво си приказват докторите, не искам да знам как е протекла операцията. Не искам психиката ми да се натоварва. Искам като се събудя всичко да е минало и да си видя бебето.
Иначе излизането от спиналната упойка стана постепенно, главата не ме е боляла изобщо. Но пък и аз пих доста вода, с тази цел. Гърбът също не ме е болял след раждането. Явно анастезиоложката си е свършила добре работата.

# 13
  • Мнения: 573
Аз бях с епидурална и съм много доволна. През цялото време анестезиоложката беше платно до мен и не съм имала никаква болка. Само поставянето е доста неприятно, но трае 10-тина минути. Преди съм оперирана с пълна и разликата е голяма - имах главоболие и повръщах доста.

# 14
  • Мнения: 174
Имам опит само с пълната упойка (при оперция разли4на от секцио) и вси4ко беше ок. Ако имам избор пак бих избрала пълна, ще ми бъде по-спокойно, но тук не са привърженици на пълното упояване по желание...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт