Сега и Хип изтегля от пазара продукт заради замърсяване

  • 1 163
  • 7
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 095
Официалното инфо тук:http://www.hipp.de/index.php?id=1161
 Или накратко:
Партиди с код:JSL MTX (годно до 12.12.2007) и JHK MTD (годно до 11.01.2008) на HiPP HA1 Hypoallergenen Anfangsnahrung (понеже си нямам понятие от АМ, това ще да е някакво хипоалергенно мляко за новородени)
При проверка са открити незначими следи от бактерията Enterobacter sakazakii.
Последващи проверки в същите партиди не са потвърдили наличието и
 при правилно приготвяне на млякото няма опастност за здравето.



# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
и ще изтеглят ли продукта от пазара?

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 095
и ще изтеглят ли продукта от пазара?
Ами в Австрия и Германия го изтеглят. Поне така казаха днес в обедните новини.

# 3
  • Мнения: 1 655
а я познайте дали ще го изтеглят от българия!
те нистожен продават и майките го купуват като луди защото е по ефтин, а то е само едни няма за новородено за 2ри етап за след година!
а нистогена е произведен за бедните държави има предвид тези от третия свят като индия и африканските държави!
ами мен ми се струва че сигурно ще го пуснат в такива държави на по ниска цена и готово!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ще го изтеглят - от тази бактерия в началото на годината починаха няколко бебета (недоносени, в болница във Франция), така че няма да поемат никакви рискове. Което не значи, че няма да се появи някъде по бедните държави - там винаги може да се каже, че вината е във водата, с която е приготвяно млякото Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 319
Ей, направо ме хвърлихте в дълбоки размисли  Rolling Eyes. Предстои ми захранване след около месец и се бях спряла на пюретата на Хип. Но щом си позволяват такива експерименти, трябва да се насоча към друга марка. Дали става дума само за продукти, в които използват АМ? Не ми стана много ясно.  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 288
много неприятно за имиджа на марката. аз я изхраних малката само с пюрета на хип. дори още яде някой от тях за след годинка. винаги съм вярвала, че спазват строго правилата. Thinking

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 095
А защо да е неприятно, аз бих уважавала някого, който си признава грешките и взема мерки да не се повторят. В случая са няколко кутии с мляко, но се изтегля цялата партида все пак.
Остава да се надява човек, че върнатата стока няма да се пренасочи от търговци-печалбари в третия свят

Общи условия

Активация на акаунт