LH - успехите на тестовете за овулация !!!

  • 5 860
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте, момичета кокичета  Hug
И така…. до сега не съм пускала тема, но от доста време си мисля за един въпрос, който ме тревожи и реших да пусна едно запитване относно успехите на тестовете за овулация.. Аз правих миналия месец, беше си положителен по схема, както си трябва, но бебчо не стана… Интересно ми е колко от момичетата видели двете чертички на този тест са получили положителен следващ отговор на  EFP и ако са парвили такива тестове след колко време е станало, защото на мен сега ще ми бъде за втори път, да посягам към тях с цел бебеправене… newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Ianna,
аз миналия месец, когато забременях ползвах подобни тестове- тези дето са 5 в кутийка + един за бременност. Ако погледнеш графиката ми- може би ще се ориентираш Peace
Предните 2 месеца също правех тези тестове, но О-ву не успях да засека... А този- успях. Понеже моят Ц е с различна продължителност- започнах ги по-рано, като едновременно с това следях и тялото си- мерене на БТ, кога и каква ЦС имам, желанието за секс се засилва и т.н ...
Освен това приложих и някои и други "трикове" за които ми бяха казали, бях чула или прочела и дали е съвпадение на всичко това, случайност или просто е било писано да стане - не знам, не мога да ти кажа, но резултата е налице! Peace
И не забравяй, че тестовете за О-ву не значат, че като видиш две чертички ще забременееш веднага (разбира се- пожелавам ти да е веднага, но не винаги се получава това, което искаме), те по-скоро ни дават някакъв оиентир, светлинка за това кои са най-подходящите дни...
Стискам палци скоро и ти да се похвалиш с две чертички, но не за О-ву, а от онези, другите! Praynig Peace

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 12:36 от Вили_

# 2
  • Мнения: 989
Няколко цикъла съм правила тестове за овулация и съответно сме спазвали графика, но без резултат. Е, аз разбира се имам други проблеми, но по принцип няма никаква гаранция, че щом имаш положителен тест и правиш секс по правилата / 3 дни от деня на положителния тест/ бременност ще настъпи. Шансът за бременност всеки цикъл е около 25-30%. Ако няма други проблеми, обаче, и не е ставало поради неуцелване на момента има голям шанс да се получи при използването на тестовете - те са много добър ориентир за точния момент.

# 3
  • Мнения: 3 453
Най-добре би било, ако комбинираш тестове за овулация, мерене на БТ и следене на цервикална слуз.
Тестовете за овулация показват LH пик, БТ показва дали се е спукал фоликула, цервикалната слуз дава допълнителна информация за фертилните дни.
Аз имах положителни тестове, но фоликула не се спукваше. Установихме го с фоликулометрия. Това пък е най-сигурния метод за установяване на овулация. Ако нямаш проблеми, няма нужда за сега да прибягваш до него. Опитай първо с тестове, БТ и церв. слуз!
Успех! Дано скоро има резултат!  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 700
Чисто статистически вероятността да zабременееШ, ако правите секс по време на овулация е 25%. Освен това покачването на стойностите на ЛХ, не оzначава, че има овулация или че се е пукнал фоликул. Понякога жената има т.н. ановулаторни цикли. Така че не се притеснявай, ако не стане от първия или от етория път.   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
На 11.01.2007 видях две чертички на ОВУ-теста, на 24.01.2007 видях многоооо бледа втора чертичка, а на 26.07.2007 кръвният тест беше положителен.
Успех   bouquet

# 6
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
lanna, опитите ни за бебе се овенчаха с успех на шестия месец. Точно в този месец правих тестове за овулация за първи път. На упътването имаше приложена схема според дължината на цикъла, на кой ден да започна с тестовете. И видях двете чертички на ОВУ-теста на 11-тия ден, а две седмици по-късно и  EFP Пожелавам ти този месец да е вашия и да видите положителни тестове два пъти през около 14 дена!!! Hug Успех!

# 7
аз първия месец в, който,  започнах бебеправенето, не ис бях правила нищо, ей-така, наслуки беше, но бебе не стана, поске като ми свърши си купих тест и се тествах... и стана

# 8
  • София
  • Мнения: 1 220
Ето това имам в предвид при повечето момичета се получава от първия път, когато теста се окаже положителен… мислех си че и при мен ще е така, но… Сега много се чудя дали да си купя пак този месец, защото ако работата се повтори, като миналия път... ама изобщо няма да съм във възторг  newsm78  Hug
Мерси за хубавите пожелания мацки  Hug

# 9
  • Мнения: 16
купи си,и аз този месец съм решила пак да пробвам с тестове,макар да са ме разо4аровали до сега       

# 10
  • Мнения: 1 446
И при мен стана през първия месец, в който засякох ову-то с тестове. Оказа се, че предните месеци изобщо не сме правили секс дори и в близост на дните за овулация  Grinning

# 11
  • Мнения: 245
Здравейте мацки,

lanna мила аз два месеца ги купувах тестовете засякох я и пак нищо така и въпреки това съм решила този месец пак да си купя да видя какво ще  стане.
1-ят месец я засякох супер, но 14 дни след това лелката пак се натресе, но 2-рия тъкмо се показаха двете черти и контролната беше по-наситена и няколко часа след това ми дойде Wink)))))))
Миналият го бях оставила по течението.....
Та незнам какво да те посъветвам пробвай нищо не губиш освен някои и друг лев Wink)))))), но пък можеш да спечелиш безценно богатство Wink
Успех на всички!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 220
Реших този месец да не си купувам, ще си почина малко и другия ще се заредя пак с търпение и надежда.. Няма да понеса толкова скоро, отново да си мисля, че е станало понеже сме бебеправили в правилните дни и после пак да ми дойде…Голяма страхливка съм явно  Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 129
Ние с мъжа ми бебеправим от около 1 година, но досега само два пъти съм използвала и съм си засичала овулацията с тестове-първият от тях не се получи,а вторият опит беше миналия месец,когато на 15-ия ден след положителния тест за ову видях положителен тест за бременност,последван от положителен кръвен.За жалост всичко приключи неуспешно,явно яйцеклетката не бе успяла да се задържи.Но факт е че тестовете за ову ме бяха насочили правилно.
  Този месец отново видях положителен тест за ову онзи ден,бебеправихме същата вечер,но повече на можахме след това защото вчера се разминахме с мъжа ми/аз дневна,той-нощна/,а днес след нощната му смяна нямаше желание за секс.Изпуснахме и този месец.Момичета,на някоя от вас случвало ли се е да прави секс само в деня на положителния тест за ову и резултата да е бил бременност,защото на мен вече не ми останаха сълзи да съжалявам за изпуснатите моменти.
  Успех на всички Hug

# 14
  • Мнения: 4 700
Ние с мъжа ми бебеправим от около 1 година, но досега само два пъти съм използвала и съм си засичала овулацията с тестове-.Момичета,на някоя от вас случвало ли се е да прави секс само в деня на положителния тест за ову и резултата да е бил бременност,защото на мен вече не ми останаха сълзи да съжалявам за изпуснатите моменти.
  Успех на всички Hug

Ето ме на bye живият пример. Едън път секс и бременност. За съжаление неуспеШна.  Cry

Успех на всички

Общи условия

Активация на акаунт