8 годишно дете!

  • 3 703
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Моята голяма любов има 8 годишен син! Майка на детето е починала при раждането. Детето е много мило и любвеобилно, харесахме се взаимно, само пожела да ми казва "мамо". Аз също много го харесвам и започвам да го обичам, но съм в паника. Нищо не знам за децата в тази възраст, някак си не зная какво го интересува, кои игри са подходящи за него, как да си говоря с него. Моля ви за съвети, книги, подход. Разбира се, че всичко ще е подплатено с много обич, в това не се съмнявам, просто ме е страх дали ще се справя!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не е лошо да се чете л-ра, но...
ПравИ нещата, както ги чувстваш. Щом казваш, че всичко е подплатено с голяма обич, няма да сбъркаш. Не е нужно да си родила, че да развиеш майчинско чувство. Убедена съм, че ще се справиш...  Peace

# 2
  • Мнения: 179
Той сам ще ти покаже, как трябва да пододиш към него. Не се престаравай. Вече е голям. Книги за него или за теб? Всичко е общуване.



П.С. Всички се страхуваме от това, дали ще се справим! Peace

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 13:06 от hrus_hrus

# 3
  • Мнения: 1 172
Мисля, че най-ценна информация ще ти даде бащата на детето. Той трябва да е запознат с интересите на детето си, особеностите на характера му и .т.н. Общувайте много.

# 4
  • Мнения: 3 743
Щом имаш желание, ще се справиш Peace  А универсален подход към децата в различните възрасти според мен няма. Много зависи от интересите на детето. Някой обичат да спортуват, други обичат да четат книжки, да ходят на кино, боулинг, компютърни игри...
Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 14 133
Мисля, че най-ценна информация ще ти даде бащата на детето. Той трябва да е запознат с интересите на детето си, особеностите на характера му и .т.н. Общувайте много.
Щом имаш желание, ще се справиш Peace  А универсален подход към децата в различните възрасти според мен няма. Много зависи от интересите на детето. Някой обичат да спортуват, други обичат да четат книжки, да ходят на кино, боулинг, компютърни игри...
Успех  bouquet
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 817
Щом има любов - всичко е наред. Ще се справиш  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 651
...просто ме е страх дали ще се справя!
ЩЕ!  newsm10
Ако просто те е страх, тук ще намериш подкрепа...ще намериш полезни теми за четене, ще срещнеш необходимите заглавия, които да прочетеш...

Нужна е обаче и "практика" - излизай с други мами с деца на неговата възраст, така ще си по в час и детето ще усети преимуществата да сте приятели.

Относно "мамо" не съм съгласна, но ти в момента не питаш за това  Thinking а и ... абе вие си знаете най-добре, както по-горе беше казано
Щом има любов - всичко е наред. Ще се справиш  bouquet  bouquet
newsm51

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Просто го обичай. Отговорите на въпросите ти сами ще дойдат  Peace

# 9
  • Мнения: 7 263
Никой не се ражда научен да е родител! Самото дете те води - щом има и взаимност това е прекрасно. Обичай го от все сръце и ще се справиш!

# 10
  • Мнения: 1 671
Просто го обичай. Отговорите на въпросите ти сами ще дойдат  Peace

 Peace

Но не забравяй да бъдеш и себе си!

И той, и ти ще се учите да живеете заедно.
Нека е равноправно.

# 11
  • Мнения: 1 426
Важна е обичта. Тя ще те научи. Ще се справиш, разбира се!

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Страхотно е, че детето те е приело Hug И че ти го харесваш... Това е най-важното, всичко останало ще се нареди Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
Бях в твоето положение и говоря от личен опит! Hug
Страхотно е, че детето те е приело.   Hug
Обичай го и не забравяй да му го казваш и показваш непрекъснато!  Peace
Учи се от самото дете, гледай, наблюдавай, бъди с него, обграждай го с внимание, но не го задушавай. Naughty
И ти, и детето имате нужда от собствен живот.
Още отсега можеш да му кажеш, че неговата майка винаги ще е в сърцето му и винаги ще е негова майка, че ти няма да заемеш нейното място, че баща му винаги ще я обича и тя има специално място в неговото сърце, но много обичаш и детето и баща му и искаш да бъдете семейство и/или да живеете заедно.  Кажи му, че може и да спиш при баща му, но никога няма да заемеш специалното място, което е имала неговата майка.
Говори за общия ви живот просто, ясно и не многословно.
От тук - нататък, след един такъв разговор ще видиш, че детето ще ти обърне още повече внимание.
То в момента е объркано, не знае ти в каква роля си там и се стреми, да не заемеш мястото на майка му.
Не се мъчи да бъдеш винаги добра и усмихната, от време на време се карай, давай задачи ... Просто бъди такава, каквато си, а не някакъв модел.  Peace
Е, малко по-дългичко пописах, ама надявам се да съм била от полза. Hug
Успех!  bouquet  Heart Eyes bouquet Heart Eyes
Казвам ти всичко това, което съм преживяла, което съм научила от психолозите.

# 14
  • Мнения: 651
...  Кажи му, че може и да спиш при баща му, но никога няма да заемеш специалното място, което е имала неговата майка.
Тук не съм съгласна, едни такива обяснения, особено ако детето не задава въпроси от подобно естество, автоматично би те поставило на заден план.
Не казвам, че съжителството ви трябва да е състезание за първото място...

Просто бъди себе си!

Общи условия

Активация на акаунт