"Защо?"

  • 1 613
  • 18
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Я да попитам мамите с по-големи дечица, кога преминава този период, че вече става малко досадно с това "Защо"?
Всичко е "Защо?" Познато ви е 100%.
На всеки мой отговор се пита "Защо"? отново и отново.
Кога да очаквам да премине този период?

# 1
  • Мнения: 10 758
Ох, при нас още не е преминал.

# 2
  • Мнения: 1 383
При нас премина към 3 и половина. После започна да обяснява."Мамо, мамо, искам да ти кажа нещо..." Не по-малко досадно е. Е, все още пита, но не като преди.

# 3
  • Мнения: 1 320
Може би никога Wink
При нас е комбиниран с "Мамо, мамо, искам да ти кажа нещо..."  Grinning

# 4
  • Мнения: 7 821
Да, и аз мисля, че не преминава, просто се прелива в период на други въпроси, как? кога? и т.н. А това с разказването .... мале главата ми вечер е бръмнала  #Silly  Wink .
При мен минаваше номера - като започне много да пита и вече не се интересува от отговора, а просто си прави вятър на устата - започвах аз да питам, защо това, а защо онова, но тази игра не е забавна и бързо си намира друго занимание  Wink .

# 5
  • Мнения: 4 187
Stuck Out Tongue Хихихихи! Ма то по нататък било много весело бе! Wink

# 6
  • Мнения: 1 399
Цитат на: tsveti7
При нас премина към 3 и половина. После започна да обяснява."Мамо, мамо, искам да ти кажа нещо..." Не по-малко досадно е. Е, все още пита, но не като преди.
Освен това в един момент многото изказана информация започва  само да минава покрай ушите на мама. В началото  отговори от рода на "да", "добре", "аха" отбиват номера. Но в един момент детенце се усеща, че мама не слуша внимателно и следва "Повтори какво ти казах". Направо като на изпит се чувствам понякога:crazy:

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
Liorena мдам, точно в този период ти е детенце, най започва някъде около 2те годинки, при нас все още понякога пита защо Simple Smile миналата година все още всичко си беше "защо" Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
При нас вече 14год. има защо това,защо тогава е било иначе,просто колкото по-големи,толкова повече въпроса"защо"става по-сложен и обхваща повече неща. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 792
Ох, ми не помня Embarassed , то от един период се преливаме в друг период и съвсем не съм обърнала внимание, защотата намаляват и по някое време са превръщат в каквота, когата и т.н., абе няма край  #Crazy
 Двете същества в къщи в момента са в период да се бием и заяждаме нон стоп и аз чакам с нетърпение да отмине, че ми писна вече Close

# 10
  • Мнения: 5 877
При нас сега започва. Надявам се да продължи дълго - все пак този период означава, че все още ни имат доверие като източник на информация... доколкото знам, аз съм питала дълго и напоително и винаги ще съм благодарна за изчерпателните отговори на майка ми и баща ми.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Лио, това е началото  Laughing Въоръжи се с търпение. Нашия сега задава въпроси от сорта, защо аз трябва да си лягам по-рано от вас? Защо аз трябва да ям, а вие не? Защо си хапваш шоколад преди основното ядене? Защо да ям плодове, ти яде ли? Защо днес не си на работа, а аз съм на училище? Защо ти можеш да харчиш пари за каквото си искаш, а аз не?
И въобще се чувства много ощетен от всяка гледна точка  ooooh! Говоря за възрастта 8 год.

# 12
  • Мнения: 217
Я кажете кога започва това Защо?Силвия на 28.03.навършва 2 годинки ,но още не го казва.

# 13
  • Мнения: 1 320
Цитат на: vanina82
Я кажете кога започва това Защо?Силвия на 28.03.навършва 2 годинки ,но още не го казва.

Ще почне не се притиснявай, после ще питаш : "Кога ще спре?"

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
хмм Thinking вие ме довършихте направо Wink
значи няма да е скоро... Thinking
тъпото е, че понякога (не абсолютно винаги), моите отговори се изчерпват, но пък се държи на отговор и "не знам" не се приема - "а защо не знаеш?" е следващото, след като съм отговорила на доста въпроси.

"чакай сега да ти кажа нещо" е по-приятно, защото не се чудя какво да отговарям, а само слушам с интерес разни "мъдрости"

"как" и "кога" пак ставаааа......ама с това вечно "защо?", понякога става и леко досадно, но се старая, колкото мога да отговарям, ама бях решила, че е точно определен период.....а вие казвате, че не е съвсем така.

та, благодаря на всички, които отделиха време да ми отговорят, по този начин си "сверявам часовника" и помагате много Simple Smile мерси.

Общи условия

Активация на акаунт