Актуален списък на необходимите вещи за Майчин дом

  • 1 265
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Мамчета, имате ли актуален списък да публикувате с необходимите вещи за Майчин дом за раждане. Има някакъв в бг мама, но той е от отдавна. Колко нощници, колко памперси и т.н. И има ли значение дали си във ВИП стая или не?
Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 410
Актуални или не,списъците все ще ти свършат работа.
Утре ще станат точно две години от както бях една от родилките в Майчин дом.Ще се опитам да ти дам малко инфо, какво аз си носех,дано да съм ти полезна PeaceНикой предварително не ми беше давал списък с това какво трябва да нося,докторката която изроди детето ми,ми каза горе-долу какво да си взема.
Трябва да имаш две нощници,едната за самото раждане,аз си бях взела една стара,която така и така после заминава за боклука,макар че моята се изпра и то чудесно,втората ти е после за отделението.Аз лично си бях взела за в отделенито едни къси гащета с потник,беше кошмарна жега тогава,както и сега.За сутришната визитация,те искат по нощница,но после спокойно можеш да се турнеш в нещо по удобно,на никой няма да направиш впечатление Wink
Памперси си спомням,че бях взела едно малко пакетче,но се оказа, че не ми стигна и ми донесоха.
Задължително си вземи мокри кърпи,за теб,не за бебчо.Топлата вода там е кът и за съжаление,сутрешния тоалет няма с какво да си го направиш,освен с мокри кърпи #Cussing out
Аз лично не бях във ВИП стая,не се чуствам по специална от другите майки,а и защо да хвърлям излишни пари,само заради един хладилник и май и телевизор имаше,поне по онова време беше така,сега може да има други луксове.Аз се чуствах добре и в стая с дугите майки,поне има с кой да си лафиш,не ти е скучно.
Надявам се,че поне малко съм ти помогнала,ако има нещо,питай.
Пожелавам ти леко раждане и едно здраво,пухкаво бебче  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт