Мами помагайте - не мога да се изцедя

  • 1 743
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
Здравейте мами,много съм объркана и разстроена  Cry . Беб4ето ми е на 4 дни. В4ера много ми се втвърдиха гърдите и кърмата дойде,беб4о су4е но и доста остава в гърдите,4увствам ги постоянно напрегнати и пълни. Пробвах да се цедя на ръка,но е ужасно болезнено и по4ти не те4е а едва сълзи,пробвах и с помпи4ка тип спринцовка - и от там нищо. Много съм разстроена и съм в безисходица,вси4ки забелязват гърдите ми и казват цеди се 4е ще имаш яки проблеми - да ама то не става. МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ!  Praynig  Sad

# 1
  • Мнения: 1 170
Защо не успяваш? Кое точно те затруднява Rolling Eyes ? Хайде, на ръка ми се вижда трудно и вероятно има някаква техника, но с помпа да не успяваш... незнам, странно newsm78 . Да не би да не правиш вакум? Широката част на помпата трябва плътно да прилепне към гърдата и като дръпнеш то самата гърда ти се "всмуква" цялата и неминуемо цръцка Mr. Green .
Не спирай да опитваш, то с опити ще стане. А ако има някой просветен около теб, поискай помощ. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 958
Много добре те разбирам!!!
Аз съм с много тесни канали и положението беше много трудно. С първото дете стигнах до антибиотик.

Първо е важно да се успокоиш доколкото можеш и да направиш така, че да имаш време за цедене след всяко кърмене. Ако има някой да ти помага за бебето и да си напълно спокойна ще е добре.

Преди кърмене може да затопляш гърдите с гореща вода или горещи компреси, за да може да потича млякото и бебето да суче по-лесно.
След кърмене ако гърдите са още твърди може отново с топли компреси или с масажи от горната част надолу да помагаш на млякото да потече. Повдигай гърдата в основата й, да не виси когато цедиш, защото това затруднява. Редувай помпата с масажи и ръчно цедене. Аз масажирах, загрявах и тогава помпа. Успявах да извадя малко, после спираше и пак наново - затопляне, насаж и помпа. Беше много трудно и ако в това време няма кой да помага за бебето става още по трудно.

По принцип бебето е най добрата помпа, кърми го често, на поискване, за да те изцежда. Ако можеш докато малко се регулират нещата не се наливай с много течности.

Помпата, която е  с помпичка и се натиска с ръка е по-добра според мен от спринцовките. Ползвала съм и двете.

Успех! Пиши как вървят нещата!

# 3
  • Мнения: 2 652
И аз бях така. В началото е много трудно и болезнено, защото млякото е още много гъсто и трудно излиза. Просто трябва да стиснеш малко зъби, докато се нормализира храненето и гърдите ти няма да са толкова твърди. Аз лично се цедях на ръка, защото ми се струваше най-щадящо за гърдите. Помпите много "опъват" зърното, а като натискаш с пръсти ми се струва по-добре. Топлите компреси също помагат.  Но пак ти казвам - трябва да мине малко време, докато гърдите ти "влезнат в час", затова пък после е истинско удоволствие.

# 4
 здравейте и аз бях в началото така каналите още не са се отворили,колкото и да цедях те бяха винаги твърди и напрегнати но след една седмица две ще ти се отворят хубаво каналите само недей да спираш да се цедиш ще видиш струйките кърма която ще потече след време в помпата и тогава леко по леко ще се регулира и слизането на кърмата.Стискай зъби и не се отказвай цеди се след всяко кърмене успех Simple Smile

# 5
  • Мнения: 373
Аз нямах такъв проблем, но майчето с което бях в една стая в родилния имаше. Донесоха й да пие една билка за отпушване на каналите, но не съм сигурна дали се казваше петолистник или петопръстник. Освен билката обаче се цедеше много упорито и имаше ефект. За помпите - и аз съм пробвала със спинцовка , но нищо не излизаше, пробвала съм и с  ръчка на Disney - пак същата работа. Накрая се принудих да си взема на AVENT и най-накрая разбрах какво значи да се изцеждаш ефективно.
Успех, упоритост и не се отчайвай!

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Вземи топъл душ, хапни тиква и дай на бебето да засуче, за да потече кърмата. Опитай цедене с друг вид помпа, за спринцовките съм чувала, че доста мами не могат да се справят. Ако можеш вземи на заем, за да видиш дали ти е подходяща.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Бубон, ако искаш да се цедиш по-лесно трябва да си смениш помпата. Моето бебче не иска да сучи и постоянно се изцеждам. Ползвам ръчната помпа на Avent и съм много доволна. Преди изцеждане ако гърдите ти са много напрегнати трябва задължително да си вземеш топъл душ или да си сложиш топли компреси, така кърмата ще потече по-лесно. Аз бях така при изписването от болницата и много ми помогнаха компресите. После, след като се цедиш редовно няма да имаш проблеми. Успех, ще видиш, че всичко ще се оправи Hug

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравей!
Аз подозирам и друго, което на мен ми се случи.
Ползвам помпа на Авент /страшна е/, но в началото не знаех как точно протича едно цедене и близо 2 седмици пробвах на няколко пъти, но нищо не стана. Защо? Защото в началото първите няколко /към 5/ минути боли. С две думи - боли, докато тръгне кърмата, затова в първите 5 минути цеди съвсем лекичко , без да натъртваш зърното. После потича и кърмата ...
Дано да съм ти в помощ  Hug

# 9
  • Мнения: 1 328
Освен изброените неща - поглаждане на гърдата от основата към зърното с длан, да се "покаже" на млякото накъде му е пътя Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 924
Аз в първите дни също цедях трудно, едвам излизаше по капка; оказа се, че не правя хубав вакуум( понеже като се вакуумира добре с помпата, заболява доста при първите дръпвания).

# 11
  • София
  • Мнения: 5 184
Успокой се , защото не цялата твърдост в гърдите ти е от мляко. Това е явление и на кръвонапълване след раждането. След някакво време- май няколко дни, не знам- гърдите вече се пълнят само с мляко.

 Смело намали пиенето на вода, докато забележиш напредък с регулирането на количеството. Мисля, че можеш да си позволиш пиене на Чай от салвия  поне 1-2 дни, за намаляване на кърмата. Така няма да се изцеждаш, а просто ще кърмиш с евентуално доизцеждане.

При мен гърдите щяха да се пръснат, бебето суче, но изцедих само 20 гр. от едната за половин час и 30 от другата . А имам перфектната помпа- симулираща естественото сукане+отпускане и едновременно се цедят и двете гърди

 Отиди на хомеопат!Пих лекарство в 16 ч. следобед и рано сутринта в о4ч. гърдите омекваха! Казах на лекарката , че се моля да се случи чудо и то стана. И както гърдите ми не щяха да ги цедя, ми остана  само да кърмя.

Изцеждането не е механика!
Гърдата може да не е с тесни канали, както често го наричаме, а да не иска да "пусне" млякото. Трябва да се задейства РЕФЛЕКСЪТ НА ПОТИЧАНЕТО. Първо гърдата трябва да се "събуди" - да откликне на нечие търсене. Имаш сучещо бебе, което отключва този рефлекс. Предлагам ти след като го накърмиш веднага да продължиш с изцеждането. Ако не потича , направи гальовно поглаждане и/или   почти горещ компрес  (с наслада и любов към гърдата и бебето) първо на едната гърда за 5-10 мин и да я цедиш някакво време, най-много 15 мин, после на другата същото. Трябва да си бърза и цеденето да е залепено за кърменето, защото иначе гърдата мисли че това е ново кърмене, произвежда още повече и полза от цеденето няма. А и трябва да остане интервал, че скоро и бебето ще иска да яде. Скоро ще се нормализираш! Дано да нямаш нужда от съветите ми. Те са почерпени от "Книга за кърменето " и от дълъг стаж с проблем като твоя при 2 закърмвания и с последвали успешни кърмения...
Сили и кураж!

Последна редакция: ср, 18 юли 2007, 02:13 от bilyanam

# 12
  • Мнения: 3 926
Чаят от салвия е доста драстична мярка. Просто се успокой и се опитай да цедиш на ръка. Не пише къде точно живееш. МОже пък да се намери майче, което да ти покаже техниката.
Спринцовките по принцип са доста странни помпи. На мен нищо не ми излизаше със спринцовка. Успях да изцедя прилично количество едва на третия месец с една помпа Авент, при това ме цеди една приятелка, защото си има техника при всичко Wink
Най-важното е да си спокойна (повтарам се, ама...) И двете гърди ли даваш на едно хранене? Ако усещаш напрежение можеш да цедиш първата, докато детето се храни от втората. Така рефлексът на потичане е силен и няма да ти представлява трудност да цедиш.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 775
Момичетата са ти дали хубави съвети. Само да ти кажа, че сега си правя компреси със памперс, в който сипвам чаша вода и в микровълновата за 1/2 минута. Внимавай да не стане много горещ и да се опариш! Той задържа топлината и не мокри. Вземи си помпа на Авент. Успех  Hug.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 184
Чаят от салвия е доста драстична мярка...

 ....ме цеди една приятелка, защото си има техника при всичко Wink

За съжаление салвията не е нещо супер силно.Ако искаш опитай само 1 ден и се наблюдавай.Пих я и преди 2 месеца с бебе на 4 дни в положението на Бубон и не знам какъв ефект имаше, защото комбинирах с хомеопатично лекарство и не знам кое подейства, но подобрението беше вълшебно- гърдите омекнаха и с изобилие от мляко. И след ужаса, че не мога да цедя /а съм кърмила първото си дете 2 г., с 2 месеца денонощно изцеждане на 2-3 часа/ дойде щастието само да кърмя, без цедене.

Намери реален човек с опит ако можеш! И мен ме научи приятелка.

Общи условия

Активация на акаунт