Хашимотото - вреди ли на бебчето, когато се наблюдава от лекар???

  • 3 231
  • 14
  •   1
Отговори
 Tiredздравейте! Имам хашимото и се притеснявам дали би имало проблем с носенето на бебчето, моля настоящи мами да споделят с мен....следя си жлезата, изследвам хормони през 6 месеца, ТСХ ми е в нормата, но антителата са ми над нормата....пия Л-тироксин по 50мг, аспирин и селен! newsm78!
Дали всичко ще е наред ако ме наблюдава лекар????
моля мами кажете...

# 1
  • Мнения: 869
Имам абсолютно същия проблем и пия същите лекарства + Глюкофаж свързах с високата ми кръвна захар.Говори с ендокриноложката си и тя ми каза,че не би трябвало да има проблем,освен при големи отклонения от допустимите норми на нивата на хормоните.Тогава може да се увреди плода.Но би трябвало по време на евентуална бременност стриктно да изпълняваш предписанията на ендокринолог.Мисля,че част от лекарствата продължават да се пият.Може би ще трябва да се спре аспирина.

# 2
  • Мнения: 157
здравейте-аз имам същите проблеми -високи са ми стойностите на антителата-пия от един месец селен,тироксин и аспирин/от 15 ден на цикъла за 10 дни/.
По мнението на ендокринолога няма никакъв проблем и лечението не вреди -само трябва да се следят показателите и при евентуална бременост-дай  боже- newsm03-контролно изследване и тогава ендокринолога ще прецени какво да правим.
При мен преди месец и половина  съм оперирана от киста и  опериращия гинеколог   каза сега непременно да опитваме за бебе  newsm07 -защото  след лапароскопията  е установена проходимоста на тръбите и дано скоро се получи.
едновременно с  кистата   покрай други оплаквания разбрах и откриха  проблемите  с щитовидната жлеза ,за които се лекувам...

# 3
  • Мнения: 76
Здравей,аз съм с Хашимото и когато забременях нивото на ТСХ беше 9.93 и Анти-ТПО 296.Пих си през цялата бременност Л-тироксин и си следях хормоните.Нямаше никакви проблеми(освен доста учестения пулс).Само трябва като родиш да направиш изследване на бебчо.И според мен трябва да спреш аспирина.Леко бременеене pregnant

# 4
  • Мнения: 769
Момичета, аз съм с Хашимото от няколко години. След преглед при др. Тодорова, тя ми изписа Селен и Аспирин протект. Лтириксина си го пия от години. При мен хормоните са в норма (след години лечение), но антителата ми са МНОГО завишени. При евентуална бременност (дано скорошна Praynig) ми каза, че аспирина ще продължавам да го пия. Такова е положението и с много други момичета, които пишат в Зачатие.

Във всеки случай бременност при наличие на Хашимото трябва да се следи от ендокринолог!

# 5
  • Мнения: 553
И аз съм с Хашимото. Знам, че при високи нива на антителата има риск от спонтанен аборт. Затова се пие аспирин през цялата бременност. TSH трябва стриктно да се следи от ендокринолог, защото ако не е в норма, може да се отрази на бебчето. Но май доста жени имат този проблем и раждат здрави дечица. Важното е бременността да се следи и от ендокринолог и всичко ще е наред.

# 6
 Simple Smileвече се убидх, че щом ни следи ендокринолог и пием каквото ни кажат няма да имаме проблеми и дай боже  Praynig да имаме здрави бебчета! Благодаря ви момичета  Hug

# 7
  • Мнения: 157
Лечението очевидно е еднакво за всички ни-както писах по горе-същите лекарства виждам че пиете и вие,момичета.Аз посещавам д-р Тодорова и й се доверявам  абсолщтно-така че споко и успех на всички.
Имам само един въпрос-къде си правите изследванията-в различните лаборатории се получават доста различни стойности-предполагам сте се сблъсквали  с този проблем

# 8
  • Мнения: 1 572
Здравейте,
и аз имам Хашимото и съм пациент на д-р Тодорова.  При забременяването ми каза да пия по 25мкг Л-тироксин, после го вдигна на 50, но получих сърцебиене+задух и пак върнахме дозата обратно. Освен това ми предписа като на всички вас аспирин и селен, но тях не ги пия. Вземах лекарства с шепи за други неща  .... и просто не исках да си затормозявам организма с още. Аспирина категорично не го смятам за нужен от това което изчетох. За селена не намерих нищо- той за какво е newsm78 На листовката му пише антиоксидант и това е. Вече съм в края на 6ти месец и бебо се развива добре.
Успех със забременяването момичета!

# 9
  • Мнения: 553
Имам само един въпрос-къде си правите изследванията-в различните лаборатории се получават доста различни стойности-предполагам сте се сблъсквали  с този проблем
Ами всяка лаборатория си има свои референтни граници. Ако искаш да можеш да сравняваш. хубаво да правиш изследванията в една и съща лаборатория, без значение коя е. Аз съм ги правила в Бодимед първия път и гледам да ходя все там. Но последния път ги направих другаде и сега се чудя как да ги сравнявам  Rolling Eyes

# 10
  • до морето
  • Мнения: 494
Аспирина задължително ли се пие след 15-ти ден от цикъла? Това не е ли свързано с преминаването но овулацията и всеки месец ли ходиите на преглед при гинеколог за да установи дали е минала? И на мен д-р Тодорова изписа аспирин протект, селен и лекарствата за хошимото, които си пия, но не уточни аспирина от кой ден на цикъла да взимам. Кажета каква е практиката за приемът му за сега го взимам всеки ден, а овулацията предстои.
 

# 11
а вие какъв селен пиете момичета .На коя фирма.Аз пия Цефасел

# 12
  • Мнения: 553
Аспирина задължително ли се пие след 15-ти ден от цикъла? Това не е ли свързано с преминаването но овулацията и всеки месец ли ходиите на преглед при гинеколог за да установи дали е минала? И на мен д-р Тодорова изписа аспирин протект, селен и лекарствата за хошимото, които си пия, но не уточни аспирина от кой ден на цикъла да взимам. Кажета каква е практиката за приемът му за сега го взимам всеки ден, а овулацията предстои.
 
Ами по принцип някои казват, че аспиринът пречи на овулацията (не се пукат фоликулите), други смятат, че не пречи. Не е възможно всеки месец да ходиш на фоликулометрия, но можеш все пак да се наблюдаваш (да мериш базална температура например, да следиш за цервикалната слуз и т.н.) сама и да определиш от кога да го пиеш.

esimesi, аз пия селен на Walmark. Не знам дали има значение фирмата, по-скоро съставът е важен.

# 13
Здравейте,
от 9-месеца правим опити с мъжа ми за второ бебе, а от 4-месеца съм с диагноза хипофункция на щитовидна жлеза - автоимунен теоридит (Хашимото) и се лекувам от тогава.Сега нивата ми на ТСХ са в норма но не съм си излседвала анти-ТРО(освен в началото, и бяха високи). Пия Еутирокс 75-гами, като сега в жегите ги намалям на 50-гами, но не пия нищо друго. Лекарството ми действа добре, поне се чуствам добре.
Възможно ли е забременяване с тази диагноза, казват, че е възможно след лечение, но искам ако някой има някакво инфо. или опит да ми сподели. Колко време е необходимо да се е провело лечението за да забременея (казвали са ми до една година)... Благодаря Ви предварително!

# 14
  • Мнения: 1 572
Възможно ли е забременяване с тази диагноза, казват, че е възможно след лечение, но искам ако някой има някакво инфо. или опит да ми сподели. Колко време е необходимо да се е провело лечението за да забременея (казвали са ми до една година)... Благодаря Ви предварително!
И на мен ми казаха колко трудно съм щяла да забременея .... Е да ти кажа, забременях от първия опит след като спряхме да се пазим. Изчисляваш си овулацията и се получава. Аз си я следях 5-6 месеца преди да започнем опитите /опита де  Mr. Green/ с помощта на календара в сайта на зачатие:

http://calendar.zachatie.org/work/HomePage

Инъче повече от година не пиех никакви лекарства за Хашимотото, но ме наблюдаваше д-р Катя Тодорова и тя ме посъветва преди забременяването да не пия нищо, а след като забременея да отида веднага на преглед и да решим според резултатите.

Общи условия

Активация на акаунт