Помощ! Забити трески в пръстите!

  • 10 582
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Днес синът ми игра върху един дъсчен под и понeже беше много горещо, се събул бос. Като се прибрахме, видях, че са му се забили ужасно много тресчици в пръстчетата на крачетата. Лошото е, че не ми дава дори да се опитам да ги извадя. Не иска и да идем на лекар, само плаче и си крие краката. Ако знаете някакъв метод, чрез който лесно и безболезнено да се извадят тези тресчици или пък мазило, моля споделете.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Имаш две възможности: или да ги извадиш - ти или някой друг , или ако не са надълбоко ще излязат сами.  Само че ще има малко възпаление на местата където са влезли.  Това да не те притеснява- можеш да мажеш с йоден препарат или спирт.

# 2
  • Мнения: 524
Йодасепт-крем, но го заведи на лекар, защото моя мъж от 2 години има треска в пръста, боли го, а не могат да я изкарат, казаха ни, че е опасно. Не рискувай.

# 3
О, и аз имам същия проблем, моето мъниче днес на една дървена къщичка са му се забили две тресчици. Една мама ме посъветва да сложа на памуче йод и да го залепя с лепенка / през нощта/ - хем да се дезинфекцира, хем като кожичката като изгори от йода -тресчицата ще падне. Обаче малко се притеснявам да не направя поразия? Какво мислите? Някой да е пробвал?

# 4
  • Мнения: 120
Благодаря на всички за съветите. Да ви кажа какво ме посъветва тука докторът (немец), понеже детето се страхува само от идеята за манипулации:
специален мехлем за изкaрване на чужди тела - тука е на (мисля швейцарска фирма) - Леуцен и се казва Цугзалбе,
Хомеопатично средство също за изкарване на чужди тела Силицеа Д12
 или като спи детето, аз с дезинфекцирана игла да се опитам да ги извадя, което и правих снощи. За съжаление успях само с половината и го събудих, така че днес ще пробвам с мехлема, а довечера продължавам по бабиния метод.

# 5
  • Мнения: 3 146
lyonka, с Йода-септ кремчето няма да му изгориш нищо, спокойно, може да стои дъбго време!

# 6
благодаря - ще пробвам! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт