клотримизол+бебе?

  • 1 385
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте,
след последният ми преглед си направих хормонален тест и влагалищен секрет. Хормони -ок, иначе - съвсем лек проблем с някви бактерии, вероятно недолекувани след горене на раничка преди година и нещо. Предписаха ми
клотримизолр timidazol и lactofem. Лекарката каза, да продължим с опитите за бебе и по време на лечението, но малко се тревожа, защото на упътването на клотримизола пише "...не трябва да се употребява през първите 3 месеца на бременността". Знам, че бебе-правене и бременност не е едно и също, но точно в момента ми е и овулацията...наистина ли е ок да правим бебе?

# 1
  • Мнения: 4 324
Лично аз бих изчакала, особенно след като лекуваш бактерии някакви. А и щом в листовката пише така, моят съвет е да пропуснето този цикъл, за всеки случай.

# 2
  • Мнения: 96
Микро, аз лично клотримазол съм използвала за кандида. Но без никакъв ефект. Ти не уточняваш какво точно лекуваш, но попитай и ако е кандида, забрави, че клотримазол ще ти помогне. Единствено облекчава сърбежите (ако ползваш крем). За кандида лека е съвсем друг и абсолютно безобиден и не пречи да правите бебе. Ако се окаже това, пиши ми, ще ти кажа какво точно да правиш.

Успех с лечението и с бебеправенето!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
В първите 1-2 седмици от бремеността ми имах сърбеж и парене.Без да знам,че съм бременна ползвах Клотримазол крем.Всеки ден се мажех по няколко пъти.Мога да кажа,че не повлия по никакъв начин на бебето.

# 4
  • Мнения: 1 572
Аз имах Кандида 3 месеца преди да забременея и ми изписаха клотримазол. Лекарката тогава ми каза да изчакам с бебе-правенето докато се оправя. Лечението ми отне към 2 месеца, но сърбежите накрая изчезнаха. Щом обаче сложа прашки (преди само такива носех) и започва лек сърбеж, с дълбоки бикини нямам проблем. Забременях на първия цикъл след "лечението" и вече съм в 6ти месец. В Майчин Дом ми казаха, че щом съм ползвала само клотримазол да забравя че съм излекувана  newsm78 - това било като бонбонки за кашлица - успокояволо но не лекувало. Така или инъче 2 пъти ми пускаха урина, веднъж във 2ри месец и веднъж в 5ти - всичко беше наред.
За да си спокойна се консултирай и с 2ри лекар, но този клотримазол и на мен ми се струва недостатъчен.... щом плануваш бебе. Аз бях нетърпелива и поизбързах  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 455
По добре се посъветвай с лекар.Аз през бремеността си имах гъбички и използвах други медикаменти-значи има и такива,които не вредят и стават и за бременни.

Общи условия

Активация на акаунт