Какво креватче?

  • 4 043
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте, всички! Вкъщи още се чудим какво на какво креватче да се спрем за дългоочаквания бебчо. Много ни харесаха тези преносимите кошарки, но така и не можаха да ни отговорят в магазина до каква възраст могат да се ползват. Изглеждат удобни, но не знам до колко са практични. Ще ми помогнете, ако споделите опит.

# 1
  • Мнения: 5 362
Предпочитам обикновените легла/кошари.Тези преносимите много не ми вдъхват доверие.
Нашето е стандартно,дървено,140/70,и става за още няколко години да се ползва.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 247
Първото ни дете беше с дървено легло.На второто купихме от тези преносиммите и съм много доволна.Имам познати които са със същото легло и детето им е на почти 4г. Peace

# 3
  • Мнения: 2 950
Ние имаме дървено легло за спане и сгъваемо за гости, пътувания и т.н. Определено съм за дървеното. Първо е по-голямо. Ако си купите хубав матрак, детето ще спи на твърдо. Много мами се оплакват, че детето като порасне малко и започва да хлътва в сгъваемото креватче. Йоана като се изправи в сгъваемото и наистина краката й потъват. А аз много държа да спи на твърд матрак. Освен това детето вижда по-добре през решетките, отколкото през мрежата и по-лесно се изправя, като се държи за тях.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Бяхме с преносима кошара,нямам забележки.Рано минахме на обикновенно,голямо легло,но приятелчето на Борето,което е на 3 години все още си спи в неговата. Peace

# 5
  • Мнения: 1 216
Голямото дете си има стабилна кошата/легло (дървена 140/70), за бебето взехме 120/60 сгъваема на ЧИполино е и изглежда много по-здрава от тези на Кенгуру и Хаук и Бертони. Освен това ще купим матраче, така че няма да хлътва или да се деформира. Иначе има една фирма, предага сгъваеми кошари, но с дървени основи (вместо пластмасата - дърво) Струват 350 лв и са страхотни, тежат 13 кг вместо 11кг и съм ги виждала в един магазин в Иван Вазов.

# 6
  • Мнения: 4 381
на първо време кошче или нещо за люляне за да не свикне като моята бебка  на ръце,че като почнат коликите става страшно. А ако го люляте после няма да ви е като залепено ,а ще имате много работа дори само около бебето.Аз също четох тук като да купувам но никой не ми даде тоя съвет и сега и до тоалетна не мога да ида а е късно вече  за кошче трябвало е още като си дойдем от родилния дом.

# 7
  • Мнения: 393
 Нашето е дървено,но мисля да взема и сгъваемо за пътувания.

# 8
  • Мнения: 565
има достатакива теми пуснати, аз също бях пуснала и бях решила да вземем сгъваема, много по пррактични и безопасни, но въобще не ми се връзва с интериора на стаята и това май ще промени мнението ни с таткото.

# 9
  • Мнения: X
Нашата е преносима, много съм доволна! Изключително удобна, безопасна и функционална е!

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
на първо време кошче или нещо за люляне за да не свикне като моята бебка  на ръце,че като почнат коликите става страшно. А ако го люляте после няма да ви е като залепено ,а ще имате много работа дори само около бебето.Аз също четох тук като да купувам но никой не ми даде тоя съвет и сега и до тоалетна не мога да ида а е късно вече  за кошче трябвало е още като си дойдем от родилния дом.

   ooooh!Малииии.А като свикне после,на ръце ли ще го люлеят цял живот.Хайде стига глупости.

# 11
  • Мнения: 1 451
Нашето е дървено 140/70, но  ни подариха и преносима кошара за пътванията. На мен дървеното ми изглежда по стабилно  Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз твърдо съм за дървено легло. Кошарите са за игра или път - по-нестабилни и запарващи.
На кратко, предимствата на дървената за мен са: стабилност, повече въздух, по-голямо удобство за спане, възможност за използване за по-дълго време!

Скоро се разгоря доста интересен спор по въпроса в тази тема  Сгъваема или дървена кошара?,  може да ти е полезна.

# 13
  • Мнения: 1 081
Стандартно дървено 70/140, може да се ползва до 6-7 години на детето. Травел кошарите са хит, но ако при подскачане долния механизъм се счупи, хвърляш на боклука. Такава купувай или на Чико или хич не купувай.

# 14
  • Мнения: 447
Нашата е преносима, доволна съм от нея.Малката все още спи в нея  Peace
Успех в избора !!!

Общи условия

Активация на акаунт