Дали да си сменя педиатъра?

  • 1 497
  • 39
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, пред дилема съм.
Избрах за педиатър личния си лекар, ( тя е и педиатър) защото не съм имала проблеми с нея, като искам направление дава. Но се оказа, че май съм сгрешила. Кара си по-старата схема за захранване, не знае никви други ваксини освен по З.К., аз сама си проучвах нещата тук и си решавах, никога нищо не е споменала за масаж и гимнастика, направление за ортопед с корекция ми издадоха( съответно в ортопедията не ми го приеха )
А и като личен, от 2 години не ми е напомнила за проф. прегледи...то и аз не питам де.

Та така или иначе 6-7 месеца минаха, аз сама се оправих с ваксини и сега сама си захранвам, чудя се доколко са необходими напътствията на педиатъра нататък  ooooh!  Thinking
Ама се дразня като чувам на мойта приятелка как пед. пише препоръки в картона, ( а нашия си стои при пед.), как й обяснява за страничните ефекти на ваксините( а нашата дори за компрес не ни каза, сигурно си мисли , че всичко сама си знам, аз че чета , чета, ама и тя ако ми казва  - ще се радвам)

Но и изтървах вече срока за смяна, трябва до декември да чакам... иначе е мила, на мен ми е била някога педиатър, то от тук нататък май само като сме болни ще се посещаваме и за това се чудя важно беше сега да ме напътства, ама аз сама се оправих, нататък май няма чак толкова голяма значение май, какво ще кажете мами с по-голям опит ?

# 1
  • Мнения: 5 790
Аз при това положение бих я сменила.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз в началото имах "романтичната" представа, че педиатърът на детето ми ще е Човекът, който най-много ще ми помага със съвети, информация, ако щеш и с чисто човешко отношение. Е, не стана точно така. Пълно разочарование. Убедих се, че като цяло българските педиатри са на нивото, което ти описваш. Въпреки, че смених педиатърката на госпожицата си, пак 90% от информацията, която ми е нужна намирам в този форум. За хранене изобщо не се консултирам с нея. Тя си знае старата система и хич не си е направила труда да прочете нещо ново. Ползвам я за имунизации, мерене и евентуално за направления.
Не казвам, че всички педиатри са такива, но почти всички да. Пожелавам ти да откриеш вашия Човек!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 111
О, нашият педиатър, както може би вече всички в Гърция, е за късното захранване. Вчера ходихме за ваксина и каква глупост ми каза - да захраня с портокалов сок, разреден 1:1 с вода  Sick
Така че не е гаранция, че ако смениш педиатъра няма пак да се разочароваш от нещо друго. Ние ходим само за ваксини и теглене. Добре, че има интернет и много достъпна информация...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
Определено бих я сменила  Peace

# 5
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
До тук щом си се справила-браво!
Но си заслужава да помислиш ,дали при всяко боледуване на детето ще предписва антибиотик,дали ще прави въобще преди това микробиолог. изследване с антибиограма?
Защото тия похвати са присъщи на една определена група доктори.
Според мен,имаш достатъчно време да събереш информация и наесен я сменяй!
  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 230
След като вече сте големи, гледай важните неща - оттук нататък ще ходиш при нея, ако сте болни. Останалото, така или иначе вече сте го минали... Ако си доволна от подхода й при заболяване, ако не се крие през почивните дни, ако ти дава направление при поискване не виждам смисъл да я сменяш. Ако не си проучила добре, не се знае на кого ще попаднеш...

пп И моята държи картона при себе си. Аз я питам за странични ефекти. Дава ми направление при поискване. Не бих я сменила, защото е много отговорна и когато се интересувам ми дава изчерпателна информация. Има майки, които си мислят че разбират от всичко и затова педиатрите избягват да "разказват приказки".

# 7
Моята педиатърка ми е като майка.Абсолютно всичко за гледането на детето ми зная от нея.И понеже практикува срещу моя блок през 2-3 дена съм при нея.Тя даже се майтапи и ми вика-"Болен ли е или пак сте дошли да ме видите как съм".Постоянно я питам за всичко.Но не тя е човека който трябва да ти казва за повечето неща,ти си тая която трябва да пита.Можеш ли да си представиш една педиатърка като моята която има поне 100 деца и много повече възрастни,да знае точно в кой момент от какво има нужно детето ти,не оправдавам твоето педи,но се постави на тяхно място те едвам помнят имената им.Затова аз като си преглеждам форумчето и видя нещо което ме заинтригува отивам при нея и питам,това може ли да го приложа на моето дете или не.И каквото тя каже това правя-до сега във всичко ми е помогнала.Опитай се да процедираш и ти така.Единственото което трябва да ти каже педито е кога трябва да се сложат ваксините,да се вземат изследвания и захранването.Всичко друго трябва да си питаме сами.
Опитай така и ако пак не си доволна от съветите и сменяй я.Успех! Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Подкрепям другите майчета,че най-страшното е минало и от тук нататък е важно само бебето ти да е здраво! Hug
Иначе на твое място аз бих я сменила.Нашата педиатърка например е страхотна.Направо мога да кажа,че ако не беше тя не знам как бихме се справили.Много адекватно лекува детето,никакви антибиотици.Знам всичко за късното захранване от нея.Много държи на кърменето.В началото и звънях по телефона по няколко пъти на ден,че и през ноща.Винаги спокойно ми е обяснявала всичко,а когато е усещала,че сме много паникьосани-идваше направо у нас.Много отговорно постъпи и за ваксините на бебо-имаше здравословни проблеми и тя отложи ваксинациите за 6 месеца.
Наси 74-нашата помни и имената! Laughing

# 9
разбира се че трябва да я смениш след като не си доволна от нея все пак това и е работата да ти казва всичко подробно кога и какво да правиш, щом сега не постъпва отговорно спрямо работата си защо си мислиш, че ако евентуално детенцето ти се разболее тя ще реагира адекватно.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз също не съм от най-доволните,но ще изчакам още.Не мисля,че ще намеря по-добра от сегашната ни лекарка.

# 11
  • Мнения: X
Определо те съветвам да я смениш/защото още при първото ви заболяване ще се чудиш и маеш какво да правиш.....ние бяхме така със старата педка,ама като ми остави детето с 40 и кусур градуса температура цяла нощ и не си вдигаше телефона,а понеже и здравна книжка не му беше дала и от спешната помощ отказаха да дойдат......на другата сутрин ми предписа антибиотик по телефона,а ставаше въпрос за вирус.....а,че за две години даже не запомни колко сме големи и как се гледаме.....за малкия пък само ми напомняше,да захранвам...че то това били глупости само на кърма да се живее/......жалко само,че трябва да чакаш чак до декември...но пък дотогава имаш време да си намериш наистина свестен педиатър...Аз няколко месеца питах и разпитвах майките из градинките в квартала,тук из темите и мога да се похваля,че намерих много добър специалист и човек.И се убедих,че има и такова чудо като свестен педиатър,дето не се налага да разпитваш,а ти казва каквото трябва без да се налага,помни имената на децата,помни кой, какво и как,че ми е и на 5 минути пеша от къщи,телефона винаги вдига.........абе засега просто съм във възторг-пък дано не се разочаровам Praynig.........

# 12
  • София
  • Мнения: 344
Мен точно това ми е чуденето, че " важното мина", а иначе ми е казвала какво да правя при обривче по телефона, и вечер съм й звъняла, е не съм я тормозила през уикендите де - не се е налагало, за хремичката - стеримар, като казах 4е ме боли гърло - като се оправиш(тантум верде), тогава идвай за ваксина, така че не мога да се оплача толкова, само тва(за храненето и ваксините) и за това дали има смисъл при положение,че туй мина да я сменявам, при мен не е бързала с антибиотици...

# 13
  • Мнения: 1 230
Много ти е сладко детенцето   bouquet... не можах да се сдържа  Embarassed

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Да,същото и при нас.Не съм изпълнила нито един съвет за захранването.Само кимах с глава.Веднъж се случи Тери да има обрив.По нейната схема трябваше да дам вече месно бульонче,а аз още не бях захранила.Тогава си признах,че не съм дала,но без обяснения че нищо всъщност не съм давала.Та затова и не ми се сменя вече.По отношение на лечението при нужда по-съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт