Дали да си сменя педиатъра?

  • 909
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, пред дилема съм.
Избрах за педиатър личния си лекар, ( тя е и педиатър) защото не съм имала проблеми с нея, като искам направление дава. Но се оказа, че май съм сгрешила. Кара си по-старата схема за захранване, не знае никви други ваксини освен по З.К., аз сама си проучвах нещата тук и си решавах, никога нищо не е споменала за масаж и гимнастика, направление за ортопед с корекция ми издадоха( съответно в ортопедията не ми го приеха )
А и като личен, от 2 години не ми е напомнила за проф. прегледи...то и аз не питам де.

Та така или иначе 6-7 месеца минаха, аз сама се оправих с ваксини и сега сама си захранвам, чудя се доколко са необходими напътствията на педиатъра нататък  ooooh!  Thinking
Ама се дразня като чувам на мойта приятелка как пед. пише препоръки в картона, ( а нашия си стои при пед.), как й обяснява за страничните ефекти на ваксините( а нашата дори за компрес не ни каза, сигурно си мисли , че всичко сама си знам, аз че чета , чета, ама и тя ако ми казва  - ще се радвам)

Но и изтървах вече срока за смяна, трябва до декември да чакам... иначе е мила, на мен ми е била някога педиатър, то от тук нататък май само като сме болни ще се посещаваме и за това се чудя важно беше сега да ме напътства, ама аз сама се оправих, нататък май няма чак толкова голяма значение май, какво ще кажете мами с по-голям опит ?

# 1
  • Мнения: 2 673
Аз поради долуизброените проблеми, смених педиатърката на сина. Подадох молба в ЗК\кв. Стрлебище, до Първа Инвестиционна Банка\ става много бързо. След подаване на молбата, в която се вписват данните на педиатъра, се чака максимум пет работни дни и ...си отписан...
Като не си доволна - сменяй!

Педиатъра не е само, за да консултира болното дете, а най-вече да може да даде АКТУАЛНИ напътсвия в неговото обгрижване. Има и стари педиатри, които са "в час" с новостите в медицината, има обаче \повечето \ такива, дето си връткат сокчето от 40 ден и "държавното" ДТК....

# 2
  • Мнения: 3 157
и аз съм на мнение,че трябва да я смениш декември.Аз съм в абсолютно същото положение с моето джи пи-много е любезна и дава направления,но просто не съм я избрала заради това.Идеята да имаш личен лекар е да имаш ЛЕКАР,който  да може да ти помогне,а не някаква чиновничка,дето само пише направления и се чуди как да се отърве от теб

# 3
  • Мнения: 6 029
трети път ли я пускаш тая тема? или аз съм в грешка?

# 4
  • София
  • Мнения: 344
Ами бях много афектирана....та питах на разни места, да събера повече мнения... ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 344
7 пъти мери 1 път режи... тия дни се убедих ,че захранването и другите изброени неща не са основателна причина да сменяш лекаря си, няма да се впускам в подробности, но има по-важни критерии за това дали лекаря ти е добър.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 146
Развоят на тази тема ме уби! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт