Да извеждам ли в жегите?

  • 2 088
  • 56
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Здравейте,
От колко разходка навън се нуждае едно бебе? Тук в Пловдив е адска жега и задух и е немислимо да я изведа преди 8 вечерта.Да,ама така е навън само час-час и половина на ден и се чудя дали е достатъчно. Една приятелка ме кара всеки ден да излизаме по обяд (тя тогава ходи да си взима кухнята), ама на мен не ми се ще да мъча детенцето в тая жега,все пак е мъничка още. Да ама моята приятелка все ми разправя че трябвало детето да го извеждам повече на слънчице,щото имало нужда от Витамин Д и т.н. Направо незнам какво да правя. А сутрин адски много ми се спи щото бебка става доста през нощта.

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз не бих извеждала. И ние излизаме след 8 вечерта. За вит Д е достатъчно 5 мин на слънце върху лицето и ръчичките.

# 2
  • Мнения: 1 467
Не, това е ужас.

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Според мен не е разумно да извеждаш детенцето си по тези жеги... Витамин Д може да си го "получи" и в стаята, ако е отворен прозореца... Ако имаш сенчеста тераса, според мен спокойно можеш да я оставяш там да спи...

# 4
  • Мнения: 1 371
Най-добре е сутрин или вечер. Приятелката ти се нуждае от компания, за това те и навива. Не бих извела бебето си в периода - 12-16 часа. Слънце има и след 18 часа, а на обяд и следобяд е силно за  нас, а какво ли остава за децата.
 Peace

# 5
  • Мнения: 1 427
Точно на обед да се излиза е лудост! Сутрин до към 11 часа, и вечер след 18-по това време ми се струва трябва да се извеждат децата... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 5 790
Можеш сутрин до 10-11 също да извеждаш бебето, и после около 18-19 часа. По време на жегите - не.

# 7
  • Мнения: 5 391
И аз не бих извела в тези жеги.По-опасни са от това, че стои само час на вън за целият ден.

# 8
  • Мнения: 146
И аз мисля, че не е добре по обяд, опасно е. Сутрин от 8-8.30ч до към 11 е добре и после чак след 18 ч

# 9
  • Мнения: 2 208
Прекалено опасно е да се извежда на такива високи температури. То за възрастните е непосилна тази жега, пък какво остава за бебе на 2 месеца?!?!
Аз извеждам сина си сутрин до 11:30 и вечер след 17ч.

# 10
  • Мнения: 1 531
по-добре ставай сутрин от 9 до 10-11 и после ще си отспиваш по обед и следобед  Peace  наобед не извеждам поне аз - дори и да не я пече, се парва и въобще ужасно е  ooooh!  а и не е нужно чак пък толкоз време навън, макар да е добре  Flutter

# 11
  • Мнения: 2 401
Ние излизаме  всяка сутрин към 8 и в 10.30 се прибираме. Това  ни е разходката за деня.  На мен ми е много приятно защото по това време  по градинките и кафетата няма никой.

# 12
  • Мнения: 1 896
Ние излизаме сутрин от 9 до 11 и вечер след 18 часа.
През останалото време, при това силно слънце  Naughty

# 13
  • Мнения: 990
По-добре отложи разходките за късния следобед.

# 14
  • Мнения: 144
Аз не бих извеждала. И ние излизаме след 8 вечерта. За вит Д е достатъчно 5 мин на слънце върху лицето и ръчичките.
Hug

Общи условия

Активация на акаунт