въпрос за кърмата

  • 518
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте,мами!Първо да се похваля,че ни се роди още една дъщеричка на 11.07.Това,което ме притеснява е,че кърмата ми май намалява.Знаете ли начин за увеличаване на кърмата.Подочух че имало и хомеопатични хапчета.Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 289
Честито бебче Hug Да ви е живо и здраво много да ви радва
Аз съм с периодично намаляване на кърмата вече почти 6,5 месеца. В бибилиотеката има много статии На мен много ми помага подкрепата на всички мами и на Мис Бу   bouquet- писала съм й лични съобщения за съвет.
Хомеопотичните които аз ползвам са Уртика 9 Това е коприва може да ги вземаш през 1 час по 3 гранулки Другите са Рицинус комунис 5 или 9 Аз бях по-добре с Уртика При хомеопатичните трябва да се избягва МЕНТА под всякаква форма и преди и след тях 15 мин нищо не се яде и пие- извинявай ако го знаеш това
Освен това жито, ядки - бадеми орехи - но те по- не са добри за коликите ми казаха, лактогонен чай - българския бил по-добър от на ХИП
Можеш да се обърнеш директно към момичетата които са специалисти по кърменето - има тема с имената им
Успех в кърменето и упоритост  Peace
Често кърмене - през 2 часа и също и нощно кърмене
Много течности и спокойствие - трудно осъществимо за мен но ти го пожелавам

# 2
  • Мнения: 4 242
Честито бебче!
Често кърмене, през 1-2 часа, е начина да си увеличиш кърмата. Търсенето определя предлагането, така че колкото по често изпразваш гърдите,толкова по бързо и повече ще се пълнят те.

# 3
  • Мнения: 214
здрасти на мен чая на хип за кърмачки ми помага

# 4
  • Мнения: 2 829
А по какво разбираш че ти намалява кърмата? Бебето пишка ли повече от 6 пъти на ден? Ака ли повече от 3-4 пъти? Изглежда ли доволно след кърмене? Суче ли повече от 8-10 пъти на ден, повече от 10 минути? Гърдите ти омекват ли след кърмене? Пиеш ли повече от 2-3 литра вода на ден? Ядеш ли 3 пъти на ден пълноценно+ закуска следобед?
Ако отговориш на въпросите с "да", то вероятно нямаш повод за тревога.
Напиши малко по-подробно какво точно те тревожи, за да можем да дадем по-адекватни съвети.
И честито бебче  bouquet

# 5
  • Мнения: 140
Здравей,yanast!Всъщност бебчето ака 1 път на 2 дни.Честно казано незнам колко пъти чурка,но памперса обикновенно е мокър.Когато ни изписаха от болницата,цялата се оливах в кърма,а неможех да се изцедя,много болеше и не се получаваше.Гърдите ми бяха много твърди,а сега са меки.Днес правим 1 седмица от раждането.В началото неможеше да изсуква едната гърда,а сега двете май едвам стигат.Има и нещо друго-тя се събужда да яде в различен интервал(през 2,3,4 часа)Има жълтеница и е една малка поспаланка.В началото трудно сучеше от едната гърда,особено когато е пълна и сега в нея се събира наполовина на другата.Пия много вода,хапвам овесени ядки,орехи,жито,купих бирена мая(чух,че стимулирала отделянето на кърма).Не че намирам някаква промяна.За 24 часа се кърмим 8 пъти.Та в общи линии такова е положението.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
По-вещите мами са ти писали, но да споделя на мен какво ми помогна- български лактогонен чай, жито, овесени ядки, прясно и кисело мляко, но с мярка. Спокойно си кърми. От написаното от теб виждам, че нещата са добре.

# 7
  • Мнения: 2 829
Здравей, от това, което пишеш единственото, което е лееееко тревожно е, че бебето ака по-рядко. А ти само като изака голямо количество ли го броиш или всеки път като има зацапано по памперса? За изакване се брои всяко петно по памперса, което е по-голямо от монета от 1 лев.
Останалото ви е съвсем наред. Всъщност, най-доброто средство за увеличаване на кърмата е сукането на бебето. 8 кърмения на ден е минималната бройка за такова малко бебе. Ако се притесняваш дали яде достатъчно-давай по-често гърдата. Не се подлъгвай да спазваш режими-само ще се измъчите и ти и детенце. Обикновено първия месец-два бебетата сучат много често и дълго-то е не само защото са гладни а и така получават близост и топлина от мама.
Това, че не са ти твърди гърдите също не е притеснително-когато лактацията се регулира гърдите омекват и вече не се препълват. Моите са меки много отдавна, усещам ги като напълно празни, не се препълват дори когато малкия не е сукал с часове. Обаче мляко си има-малкото диване си кара почти само на кърма и вече е 11 кг., не е заслабнал Simple Smile
В предишния си постинг изброих признаците за това, че бебето се храни достатъчно-явно при вас е така и просто излишно се тревожиш.
Все пак-ако се настаниш удобно докато кърмиш и подпреш бебето с възглавници, така че да не го държиш можеш да използваш времето и да се поровиш в библиотеката-ще откриеш че там има статия за всеки проблем, който ти изниква Simple Smile
И още нещо-моя гореща препоръка-потърси в отчетната ти тема, в темите по градове, или виж дали в твоя град няма кърмачески срещи! Много успокоително и полезно е ако намериш позната или приятелка кърмачка с малко по-голям стаж. Общуването лице в лице според мен с нищо не може да се замени.
А, и кърменето от двете гърди на всяко хранене също не е проблем-и аз така кърмех първите месеци, и сега понякога. Но в повечето случаи просто не иска втората гърда. А първите месец-два ги изсукваше и двете.
Хайде, че не знам дали имаш време за цял роман да прочетеш Laughing
хайде, успех!

# 8
  • Мнения: 140
Благодаря ти,yanast,за успокоителните думи!Всичко хубаво и на теб!

Общи условия

Активация на акаунт