Какво могат бебчетата ви на 3 месеца?

  • 684
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Днес се срещнах с моя позната, коята роди 2 дни преди мен. Разбира се, обсъдихме всички аспекти на развитието на 3месечно бебе - от акането до обръщането Laughing.
Ще ми е интересно да разбера какво умеят вашите бебенца на 3 месеца. Знам, че има таблици и схеми за уменията на детето на различни възрасти, но ми се иска да чуя реални истории. Simple Smile
Алекс може:
-да си смуче юмручетата
-да се обръща по корем, но едната му ръчичка остава все още под телцето му
-да гука и вика
-да се смее с глас
-да посяга все още некоординирано към играчки и предмети
-да си вдига главата от легнало положение на 90 градуса заедно с вдигнати изпънати крака и се получава нещо като смешна коремна преса
-да си разглежда краката - именно с тази смешна коремна преса
-да лежи по корем, да се подпира на ръце и да се оглежда наляво и надясно



# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Волево контролира тялото си; вдига главата и гърдите си, когато е поставено по корем; задържа главата си изправена с лека подкрепа, когато е в седнало положение; преглъща волево; достига и сграбчва; държи ръцете си отворени.
 
Има пълно фокусиране; може спокойно да гледа различни предмети; търси с поглед източника на звука; започва изследователски игри; изследва собственото си тяло.
 
Демонстрира общително поведение; визуално различава различни хора и предмети; разпознава майка си; има избирателна социална усмивка; спи през по-голямата част от нощта.
 
Гука; поява на единични срички (СГ); обръща главата си, когато чуе глас; отговаря гласово на говора на другите; издава преимно гласни звукове.
 

# 2
  • Мнения: 3 268
Ами бебчето ти е едно здраво и нормално развиващо се бебе.Да му се радваш и обичкаш!Моите правеха същото на тази възраст.Помня,че започнаха да сядат от раничко,защото бяха големи.В смисъл родиха се големички и така си растяха-големички.Опитвам се да си спомня подробности,но ми убягват.Пожелавам ти много радости с твоето бебче.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
Бобо може:
- да си лапа юмруците (любимо занимание);
- да си повдига главичката като е по корем (но само когато той реши  Mr. Green );
- държи си стабилно главата като е гушнат прав и се оглежда;
- посяга към играчките си;
- разпознава мама и тати (амам повече обича мама да го гушка и повече й се усмихва беззъбо  Mr. Green Mr. Green);
- усмихва се, гука, рядко се смее на глас;

Не може все още:
- да се обръща по корем  Rolling Eyes

Най-много обича:
- да си лапа юмруците;
- да рита с крака  nuts
- и да го гушка мама  Two Hearts

# 4
  • Мнения: 5 362
Знам, че има таблици и схеми за уменията на детето на различни възрасти, но ми се иска да чуя реални истории. Simple Smile
Нито на таблици вярвам,нито се впечатлявам от реални истории.Всяко дете си е уникално и неповторимо Peace
Моето,например,не правеше много от нещата,които правеха други на нейната възраст,или обратното.Но това кое какво може не е критерий за мен,не сравнявам две,три или повече деца,които са си различни,само по себе си Peace

# 5
  • Мнения: 226
Знам, че има таблици и схеми за уменията на детето на различни възрасти, но ми се иска да чуя реални истории. Simple Smile
Нито на таблици вярвам,нито се впечатлявам от реални истории.Всяко дете си е уникално и неповторимо Peace
Моето,например,не правеше много от нещата,които правеха други на нейната възраст,или обратното.Но това кое какво може не е критерий за мен,не сравнявам две,три или повече деца,които са си различни,само по себе си Peace
Ted_ka, очаквах такива реакции. Изобщо не искам да сравнявам децата ни - и аз смятам, че всяко дете е уникално и не подлежи на "рамкиране". Просто исках да събера повече информация и опит - интересно ми е.

# 6
  • Мнения: 291
Боби може:
-да си смуче юмручетата, но все по-често избира едно пръстче
-да се обръща по корем, но едната му ръчичка остава все още под телцето му
-да гука и вика
-да посяга все още некоординирано към играчки и предмети
-да си държи стабилно изправена главата
-да си разглежда краката
-да лежи по корем, да се подпира на ръце и да се оглежда наляво и надясно
-когато е гушнат да разглежда с интерес във всички посоки
-плюнчи се толкова много, 4е за около 10-15мин блузата му е вир вода
-да издава звук подобен на 'бррр', който също води до оплюнчване
-прави опити да се изправи не само от полуседнало положение, но и от легнало

Все още НЕ се смее на глас

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Моето ядеше и спеше,ако я оставях по корем си вдигаше главата Peace

# 8
  • Мнения: 274
Дъщеря ми е на 3 месеца и половина.
Доста неща вече може да прави, тези за които се сещам на прима виста са:

- лапа юмручета
- смее се с глас
- рита с крачета
- издава типичните бебешки звуци
- дърпа коса, обеци...
- разглежда, оглежда...много ми е любознателна Heart Eyes
- свива пръстчета
- прави сериозни опити да си върти едното стъпалце (дано съм го обяснила правилно)

За друго не се сещам на този етап. Thinking

# 9
  • Мнения: 226
Боби може:
-да си смуче юмручетата, но все по-често избира едно пръстче
-да се обръща по корем, но едната му ръчичка остава все още под телцето му
-да гука и вика
-да посяга все още некоординирано към играчки и предмети
-да си държи стабилно изправена главата
-да си разглежда краката
-да лежи по корем, да се подпира на ръце и да се оглежда наляво и надясно
-когато е гушнат да разглежда с интерес във всички посоки
-плюнчи се толкова много, 4е за около 10-15мин блузата му е вир вода
-да издава звук подобен на 'бррр', който също води до оплюнчване
-прави опити да се изправи не само от полуседнало положение, но и от легнало

Все още НЕ се смее на глас

И ние сме така! Всички ме питат дали не му растат зъби - цели локвички от лиги прави на калъфката си. Май не знае още, че това нещо се гълта. Laughing

# 10
  • Мнения: 4 496
Една позната,с която раждахме заедно,все ме пита"Твоето какво може...,защото моето може еди какво си..."ывсе се опитваше да ме накара да се съмнявам дали детето ми не изостава.Накрая ми писна,и при следващата ни среща,още щом заваляха въпросите,казах,че Наталия вече решава кръстословици,и се приключи.Всяко дете си е за себе си,не гледам таблици.На три месеца гукаше мнага,лапаше си целия юмрук,гледаше си ръцете,обръщаше се от гръб по корем

# 11
  • Мнения: 2 401
Не видях някое бебе да може да се плези. Е, моето  го може!  Laughing  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт