razo4arovana sam

  • 3 274
  • 62
  •   1
Отговори
Dnes bqxme na pregled,nadali sme samo 500gr.6te se doxranvame.A tolkova mnogo iskax da e samo na karma.Nqma kak.Sled sedmiza sme otnovo na kantara.Dano da e po dobre.Dobre 4e vi ima vas,pone da spodelq.4e tuk v tazi Germany sam sama.

# 1
  • Мнения: 8 242
Хей, по-спокойно! И не дей през глава с дохранването, защото много бързо ще приключиш с кърменето! Ще помагаме  Hug
Дай първо малко повече информация - колко е голямо бебето, как се храните, даваш ли вода, залъгалка..
500 гр. от рожденното тегло ли или от най-ниското? Ако става въпрос за новородено..
И пиши на кирилица, моля  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 191
Докторът ли препоръча дохранване? Наистина ли е необходимо?
Това наддаване от 500г. за 1 месец ли е?

# 3
Izvinqvam se no nemoga da pi6a na kiriliza.Plamena e na 5sedmizi.Izpisaxa ni 2780gr.Na 10den be6e varnala tegloto ot rajdaneto 3050gr.Dnes e 3500gr.Pampersite sa vinagi mokri,a vseki 2e naakan.Davam i 4ai4e izpiva6e po 30-40ml.sled karmene.Lekarq kaza 4e mi e redka karmata.Edna sedmiza 6te sme karmene,doxranvane karmene.Dano ne6tata da se opravqt.No moje i da e prav lekarq.Malkata xapna 60ml.i spi ve4e 3h.Ne e mradnala gorkata.

# 4
  • София
  • Мнения: 191
Аз пък не мисля, че това е сериозно изказване на един лекар.

Ако искаш да продължиш да кърмиш, давай АМ само в краен случай. Не можеш ли да кърмиш по-начесто, бебчето ти ще поема повече кърма, и да видиш как ще бъде?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А от едната или от двете гърди кърмиш? и през какъв интервал от време?
Ако действително лекарят ти е казал, че кърмата ти е рядка (за което много ще се удивя, ако го е казал лекар в Германия), тогава вариант ли е да потърсиш и друго мнение?
Имаш ли акушерка, която ти е следила бременността? Дали тя може да те насочи към друг лекар или към Laktationsberaterin?

# 6
Mami saglastna sam s vas no az vijdam deteto si.Do v4era reve6e s 4asove a dnes spa 4h,v 19h e nakarmix i ve4e spi .Bez da marka,bez da se tra6ka.A ot doktora ne moga da se opla4a.&te vidim kak e sled sedmiza.

# 7
  • Мнения: 2 614
wolfibuba, виждаме, че си притеснена, затова и момичетата ти предлагат помощ! Хедра е сертифициран от Юнеско консултант по кърмене и се опитва да помогне! Тя и преди да получи сертификат помагаше на всички, потърсили помощ! Благодаря ти и аз, Хедра  Hug  bouquet

Но да не разводнявам темата! нормално е да спи по-дълго детето, но даването на АМ с шише и биберон, те приближава до края на кърменето! Защото детето ще свикне да получава храната си без усилие, а и в тази възраст се обърква, защото начините на сукане от шише и гърда са различни. Ако минете на кърмене на поискване нещата може би ще се нормализират скоро, а чайчето, което споменаваш какво е? против колики? освен това 30-40 мл са доста голямо количество, така мисля аз. Въпросът е, че чайчето е леко сладко, това обърква бебчето, че ще суче, а всъщност поема вода, която не го засища и затова бързо огладнява! Ако искаш спри чайчето и АМ и минете на кърмене на поискване! Ще има моменти, да не кажа и месец-два през които ще имаш чуството, че сте като скачени съдове, но ще видиш, че си заслужава!  Hug
Успех каквото и да стане и здраво бебче ти желая!  Hug  bouquet

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Искаш ли да споделиш къде си в Германия? И Stillberaterin ако трябва ще ти се намери
Мен също ме учудва изказването на педиатъра за редката кърма Thinking
Пишеш, че си давала чай. Аз не бих, той с нищо не допринася за качване на теглото. Иначе кърмене, кърмене и пак кърмене и нощното да не забравяш. Друго не бих правила на твое място.

# 9
Кърмене, кърмене и пак кърмене е и моят съвет. Без чай и добавки, без часовник, без "почивка за коремчето" през нощта.
Другото, за което се сещам е да прегледаш диетата си - някои бебоци са много чувствителни към това какво си хапва мама. При нас проблема беше в чашата прясно мляко, която пиех на закуска. А пък, когато започнах и да давам първо по-празната гърда, нещата се успокоиха много бързо и коликите намаляха.
Прегледай и Библиотеката към този подфорум има много ценна информация.
Пък това с рядката и нехранителна кърма и ние сме го чували Wink
Не се отчайвай - кърменето е възможно! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 72
Кърмене, кърмене и пак кърмене е и моят съвет. Без чай и добавки, без часовник, без "почивка за коремчето" през нощта.
Simple Smile

Не се шашкай толкова много! Аз не виждам нищо фатално. Не се отчайвай, а кърми бебето си. Според мен добре е наддало. Не може да очакваш да качва с кило! Ние първия месец качихме с 800гр., но Мони се роди 3,500, а и беше много лакома. Успех!

# 11
  • Мнения: 1 420
Не се шашкай. най-добре според мен е да спреш този чай и да слагаш детето колкото поиска на гърда. Дъщеря ми висеше постоянно на мен първите 2 месеца и кърмата ми се регулира. Защо не пробваш така няколко дни, седмица дори и после да отидеш да я изтеглите. Мисля, че проблема е точно, че си пълно стомахчето с чай. Дъщеря ми също доста ревеше, но просто си беше малко глезлива и искаше все на ръце. Свекърва ми все повтаряше да давам АМ, но аз не се дадох. Просто спри чая и се кърмете по-често, а след това реши дали ще дохранваш. В библиотеката на кърмаческия форум има много информация за увеличаване на кърмата Успех  Peace

# 12
  • Мнения: 1 091
Моми4етата са ти казали - кърмене, кърмене и пак кърмене. Според мен не давай 4ай4ето, нито вода. Аз само искам да ти кажа, 4е и ние бяхме така в на4алото. И аз съм пускала теми, 4е малко ка4ва, моми4етата тук ми помогнаха, с много усилия успях да удържа и въпреки съветите на ли4ната лекарка не дадох добавка и сега ела да ни видиш - оби4аме си цокането и не знам как ще се отбием. Thinking И ти ще се справиш, не се предавай. Това за рядката кърма... Shockedне ми се коментира...няма такъв филм.

# 13
Saglasna sam s vas,ot kakto i dadox v4era AM ne iska izob6to 4ai.Nie sme ot samoto na4alo na poiskvane.Ponqkoga e prez 10m na gardata.Ostanax bez raze.I pak ne e sita.Dnes pak probvaxme.Karmix okolo 4as,malkata zadrqma i sled 10m rev.Pak karmene i pak rev.Dadox 60ml AM izpi go i ne e gaknala.Na kogo da vqrvam

# 14
  • Мнения: 8 242
На туй му се вика "скок в растежа", ако питаш мен.. Затова бебето иска постоянно да е на гърдата, за да си увеличи млякото  Wink Би трябвало за седмица най-много да се нормализират нещата.. Но ако даваш АМ, няма как да стане  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт