Какво друго на следобедната закуска?

  • 1 073
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Давам на Гогата на следобедната закуска или кърма с бисквита, или плодово пюре.

Да имате идея за някакъв друг вид следобедна закуска?

Само да кажа, че кашата (вкл. овесени ядки) ги давам сутрин, а на следобедната около 17.00 ч. давам по-лека храна като междинно хранене (около 60-80 гр до 100 гр.)

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Плодово пюре с грис (готово или домашно); мюсли (домашно, без захар), скоро - кисело мляко с/без бисквити.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Пълнозърнест кускус/малки макарони.

# 3
  • Мнения: 473
Цитат на: Iva_D
Пълнозърнест кускус/малки макарони.


А как ги приготвяш?
Аз пробвах да дам на моя малчуган миналата седмица, но явно не съм го докарала на вкус,щото резултатът беше плачевен Grinning


Аз от време на време правя и кисел от царевично нишесте с плод или плодово пюре

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Charr
Цитат на: Iva_D
Пълнозърнест кускус/малки макарони.


А как ги приготвяш?
Аз пробвах да дам на моя малчуган миналата седмица, но явно не съм го докарала на вкус,щото резултатът беше плачевен Grinning


Обикновено ги давам с масло и сирене, или с някакъв дом. сос, но Ради ги харесва и само с масло.

# 5
мляко с грис(ориз),кисели Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
А защо не предложиш и някаква каша за разнообразие и следобед. Можеш да я приготвиш в по-лек вариант като я направиш по-редичка.

# 7
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ами може попара - с кърма или адаптирано мляко или с чай - обаче с чай Кайо не я харесва много много...  не знам защо. Сега съм взела едни оризови макарони и мисля да пробвам с тях... Wink

# 8
  • Мнения: 1 289
Освен грис сварен с мляко и захар, кус кус, давам и от готовите каши. Купувам обикновена млечно-зърнене каша или Зърнин на слънчо. Приготвям я както пише на опаковката, но добавям и настъргана ябълка, мачкан банан или кайсии или праскови от компот. Бяха ми казали, че кашите надували, но аз не съм забелязала такова нещо. Ради си е съвсем в нормите. Същото го знам и от други майки. Купувам обикновена и предпочитам да добавям някакъв плод, вместо да вземам готова плодова.

# 9
  • Мнения: 458
Аз за следобедна закуска давам или каша от тези в бурканче на "Хип", "Нестле" или "Хаме", или пудинг на "Нестле" с намачкан банан или настъргана ябълка

# 10
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Iva_D
А защо не предложиш и някаква каша за разнообразие и следобед. Можеш да я приготвиш в по-лек вариант като я направиш по-редичка.


Ами кашата я давам сутрин, затова следобед не давам.

А какви са пълнозърнестите кускус и макарони? Търсих, но намерих само оризови и елдени макарони, направих от елдените, но нещо стават много жилави и трябва да се пасират, а като се пасира - става адски гъсто... Нещо не се справих.

Кажете за гриса - какъв, откъде? Аз купих каша грис на Хумана, затова ли става въпрос?

Киселът и попарата не са ми по вкуса... затова не ги и давам. Но може би ще трябва попара с чай и сирене да започна да давам, за да вкарам някакси овчето сирене в менюто му скоро.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
То не трябва да е по-твоя вкус, а на Гошко да му харесва Wink
Аз на Ники само като му готвя манджичките и ми се повдига Sick /коприва с карфиол примерно Sick /, обаче той  eat

Ако се престрашиш все пак, пробвай плодов кисел с кърма - Ники мре за него, може пък и Гошето да го уважи Stuck Out Tongue

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: SZA
Цитат на: Iva_D
А защо не предложиш и някаква каша за разнообразие и следобед. Можеш да я приготвиш в по-лек вариант като я направиш по-редичка.


Ами кашата я давам сутрин, затова следобед не давам.

А какви са пълнозърнестите кускус и макарони? Търсих, но намерих само оризови и елдени макарони, направих от елдените, но нещо стават много жилави и трябва да се пасират, а като се пасира - става адски гъсто... Нещо не се справих.

Кажете за гриса - какъв, откъде? Аз купих каша грис на Хумана, затова ли става въпрос?

Имах предвид, че можеш да разнообразиш с друг вид каша, различен от този, който си дала сутринта.
Кускусът/макароните, мисля, бяха на фирма "Техра", пълнозърнести, пшенични. Попитай в някой диетичен магазин. Могат много добре да се разварят и така нямат нужда от пасиране. Макароните може даже да ги пробвате като храна за държане с ръка, в смисъл Гого сам да се опитва да ги яде.
Под грис, предполагам другите имат предвид, пшеничен грис за приготвяне на "мляко с грис", "грис халва". Но аз лично не съм приготвяла такъв, така че другите да се обадят за технологията.

# 13
  • Мнения: 6 243
кашата грис на Хумана е прекрасна и има огромното предимство, че позволява да се прави с кърма. Иначе стандартен грис с кърма не става, защото заради ензимите става супер воднисто.

Грис купувам на пакети по 1 кг. (вкъщи сме му фенове). За Ирина го приготвям, като в кипяща вода - около 150 мл. пускам на струя няколко (2 - 3) ч. л. от гриса. Прибавям и около 1/2 ч.л. фруктова захар. Ако имам (защото свърши) слагам и малко адаптирано мляко. Това е. Правя го на око, като е важно да не е много гъст, като е на котлона, защото после още стяга.

# 14
  • Мнения: 1 586
Следобед аз й пасирам плодове, каквито има - ябълки, круши, портокали, мандарини, грейпфрут, банан и пр, във всевъзможни комбинации. Ако излезе по-рядка сместта, сгъстявам с бисквитка, смлени орехи, пшеничен зародиш, каша... Подслаждам с мед, когато се налага, но обикновено малко банан върши същата работа. Комбинациите са доста, т.е. има разнообразие. Често правя и по повечко, понеже и на нас с таткото ни се услаждат "бъркочите" (особено с орехи, мммм Simple Smile).
Понякога разнообразявам с кисело мляко с бисквитка, халва с кисело мляко, тост сандвич с лютеница и кашкавал или сирене(умира си за него, правя и парченца и сама си ги яде).
Това се сещам за сега. Може би не всичко си въвела, но скоро Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт