За еднократната помощ

  • 1 505
  • 19
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Откъде и как се изплаща еднократната помощ за раждане на дете? Днес взехме акта за раждане и се сетих, че имаме да взимаме пари от държавата!  Laughing  Wink И колко беше тази сума?

# 1
  • Мнения: 6 315
Трябва да отидете (с таткото) в социалните служби, да попълните молба. Носи акта за раждане със себе си, защото го взимат. След месец ще ви ги изплатят. Има опция да ви ги преведат по сметка. Иначе идват като пощенски запис. Държавата отпуска 200 лева.

# 2
  • Мнения: 414
Документите се подават в Общината, там дето се подават и за детски надбавки. Ама първо трябва да идеш в служба Есграон и там да ти издадат бележка за гражданско състояние (че си женена и че имаш едикои си деца) и с нея и с оригинала на акта за раждане да идеш в общината, там да попълниш и една молба. Парите са 200 лв. и ще ти ги изплатят на следващият месец. Ако има други подробности, нека който е взимал наскоро да каже.

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Margarita
Трябва да отидете (с таткото) в социалните служби, да попълните молба. Носи акта за раждане със себе си, защото го взимат. След месец ще ви ги изплатят. Има опция да ви ги преведат по сметка. Иначе идват като пощенски запис. Държавата отпуска 200 лева.

Това е така но ти искат и 2 копия от акта за раждане 1 за тях и един за теб. Освен това попълваш един докомент колко деца имаш, и ги опоменаваш. След седмица ти връщат друк докомент с който потвърждават, че имаш толкова деца и с него пак отиваш в социялното. Правят ти банкова сметка и чакаш може би около месец и те викат пак.

# 4
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Tinka79
Това е така но ти искат и 2 копия от акта за раждане 1 за тях и един за теб. Освен това попълваш един докомент колко деца имаш, и ги опоменаваш. След седмица ти връщат друк докомент с който потвърждават, че имаш толкова деца и с него пак отиваш в социялното. Правят ти банкова сметка и чакаш може би около месец и те викат пак.


На мен не са ми искали нищо такова. Отидох с документа за семейно положение (който по-горе забравих да напиша), с акта на бебето и с мъж ми Wink. Попълних документа на място, подписахме и двамата и след месец ни дадоха парите, като трябваше отново да отидем до социалните (при нас не са в една сграда с общината) и си взехме акта на бебето, като на гърба му записаха, че са ни дали еднократната помощ. Това е.

# 5
Цитат на: medusa
Ама първо трябва да идеш в служба Есграон и там да ти издадат бележка за гражданско състояние (че си женена и че имаш едикои си деца) и с нея и с оригинала на акта за раждане да идеш в общината, там да попълниш и една молба. Парите са 200 лв. и ще ти ги изплатят на следващият месец. .

Най-напред свърши това за да не те връщат!Тази бележка ти трябва със сигурност.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Да така е - документа който ми искаха е за родствени връзки което ме хвърли в музиката. В него се удостоверява, че детето ми наистина е мой син - щях да падна.

# 7
  • Мнения: 7 831
Освен това ще ти искат и копие от акта за раждане на баткото  Grinning .
Ако не искаш да ти ги изплащат по сметка, са длъжни да ти изплатят със запис в пощата.
Ако таткото не може да дойде, може да свършиш работа и като вземеш само личната му карта.
Успех

# 8
  • Мнения: 144
Аз само да се вмъкна в темата - ние с таткото нямаме граждански брак, това означава ли, че няма да ми бъде изплатена тази еднократна помощ? Прочетох, че трябва да се носи и акта за граждански брак?! Ако някой е по-информиран, моля ви ми кажете.
Елеганс

# 9
  • Мнения: X
Цитат на: elegance_av
Аз само да се вмъкна в темата - ние с таткото нямаме граждански брак, това означава ли, че няма да ми бъде изплатена тази еднократна помощ? Прочетох, че трябва да се носи и акта за граждански брак?! Ако някой е по-информиран, моля ви ми кажете.
Елеганс


Акта за брак ти трябва в общината за бележката за семейно положение. На теб няма да ти трябва, просто ще те пишат неомъжена.

# 10
  • Мнения: 2 755
Цитат на: elegance_av
Аз само да се вмъкна в темата - ние с таткото нямаме граждански брак, това означава ли, че няма да ми бъде изплатена тази еднократна помощ? Прочетох, че трябва да се носи и акта за граждански брак?! Ако някой е по-информиран, моля ви ми кажете.
Елеганс

Тази еднократна помощ при раждане се изплаща на всички, независимо от семейното положение.

# 11
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Еднократната помощ за раждане се изплаща от социални грижи по постоянен адрес (адреса в личната карта). Трябваше да вземем бележка от общината, че сме подали заявления за постоянни адреси за мама, тати и бебе. Сумата е 200 лв. Преведоха ни я на нова дебитна карта.

# 12
  • Мнения: 1 800
Направи си 2-3 копия на Акта за раждане на детето, ще ти трябват. Отиди в кметството на района, в който се водиш по лична карта и от Службата по гражданско състояние си вадиш Удостоверение за родствени връзки, което удостоверява колко деца имаш. За него по избор може да чакаш 1 или 3 работни дни, а срещу 5 лв ти го издават на минутата #Cussing out
След това с оригиналния Акт за раждане, с Удостоверението за родствени връзки, копия от личните карти на теб и мъжа ти и самите ЛК също носи и отиваш в Социални грижи /пак по район/. Има и една молба, която се попълва на место. Ще ти предложат няколко варианта за получаване на парите. Аз избрах по сметка в ДСК.

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Тази служба ГРАО една ли е за цяла София или има няколко - по райони?
А може ли само таткото да отиде? Щото малко е сложно и двамата накуп, трябваше да разсъждават малко тия от социалните!  #Cussing out
И като цяло сложността на процедурата ме уби!  Shocked С баткото си спомням, че ми ги изплатиха от работата, а счетоводителката написа на акта за раждане, че са изплатени и после работодателите ми си ги взимат от държавата. Какви са сега тия глупости?!  Imp

# 14
  • Мнения: 1 800
Изобщо не е нужно нито ти, нито таткото да присъства. Аз изпратих майка ми да я свърши тая работа. Дадох й двете лични карти и Акта и тя ходи да се оправя, и без това само ме изнервяше вкъщи в желанието си да помага Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт