Какво всъщност се случи

  • 582
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 525
Здравейте момичета,първо искам да ви прегърна и благодаря за това,че кърмя второто си дете благодарение и единствено на това,което съм прочела тук.Искам да ви разкажа какво ми се случи  и да ви помоля за мнение.Преди 20 дни изкарах летния грип,след това прихванах вирусен конюнктивит ,а сега за капак гнойна ангина.През цялото това време кърмех без никакъв проблем,но.....преди два дни се случи нещо странно.Няколко дни изгарях от температура но кърмех,въпросният ден нахраних бебо в 18.30 и го изпратих навън с баба.Прибраха се в 20.30 и когато го сложих на гърдите си оооооооо ужас не пускат и капчица.Бебо реве аз само го местя от едната на другата гърда но няма ефект.След час и половина борба купих ме АМ,но той категорично го отказа,затова продължих да го слагам ту на едната ту на другата гърда,накрая заспа от умора и глад.Може би 2 часа след това усетих напрежение в гърдите, взех го и се накърмих ме успешно.Кажете ми според вас дали е било някакво задържане на млякото заради високата температура,защото аз адско много се притесних.

# 1
  • Мнения: 1 321
По принцип и аз съм имала висока температура и не съм усетила намаляване на кърмата но може би има някаква връзка.
Радвай се че всичко е отминало и продължавай да кърмиш бебо.Много се радвам че всичко се е оправило и нямате проблеми сега.
И малкия когато съм нямала достатъчно кърма ми е отказвал шишето и знам какво е притеснение да видиш че си ляга гладен. Confused
Успех. Hug

# 2
  • Мнения: 1 924
И аз не съм попадала в подобна ситуация, но си мисля, че може би причината е ,ако си била уморена и изтощена от температурата.
Важното е, че се е оправило всичко, много се радвам. Grinning

# 3
  • Мнения: 3 926
По-скоро умората и стреса, че първоначално нищо не е текнало. Важното е, че сте го преодолели и всичко вече е минало. Чудесно, че не си потърсила веднага опора в заместител  bouquet Малко майки биха имали такава смелост, но явно, защото ти е второ дете - успех и занапред Grinning

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 15:21 от Assinka

# 4
  • Мнения: 546
И аз мисля, че от умора и стрес не ти е тръгнала кърмата и на мен ми се е случвало, а когато бях болна като цяло за няколко дни ми беше доста намаляла, но нещата след това се оправиха.

# 5
  • Мнения: 1 420
Браво на теб, че имаш такова голямо желание за кърмене   bouquet Вероятно е от стрес, както са ти казали момичетата. На мен също ми беше спряла кърмата един ден, когато имах важен изпит и много се притеснявах.

# 6
  • Мнения: 3 926
Всъщност, за да не виним "стреса" да пообясним малко по-добре. Адреналинът, който се отделя при стрес е хормон, който потиска всички останали. Разбира се в това число влизат и пролактинът и окситоцинът, които отговарят за производството и потичането на кърмата. Затова при стресова ситуация често се наблюдава "отдръпване" на кърмата. Ако майката съумее да държи бебето на гърда и то суче, дори на празен ход, сигналите, които то изпраща към мозъка задействат отделянето на окситоцин, който е и естествена упойка и с потичането на млякото изведнъж се разлива блажено спокойствие... и обвива мама и бебо Heart Eyes

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 525
Здравейте момичета,благодаря ви за подкрепата.Вече съм по-добре и нещата малко по малко си идват на местата.Наистина кърмата ми намаля но започнах да се възстановявам и смятам,че кърменето ще потръгне както до сега.  bouquetтова е за всички вас.

# 8
  • Мнения: 1 097
Поздравления за усилията, който полагаш!  bouquet Виждам ,че се справяш успешно  Hug
При мен се е случвало няколко пъти изведнъж да спре. Последния път след скандал с мъжът ми, който приех много навътре и цяла нощ нямах капчица мляко. А Лео цока през 2 часа нощно време... Та такива нерви ме хващаха от сукането на празен ход, че ставах и отивах в банята да се намокря, та да се разсея (уж...). Като се успокох след 2 дни млекце пак тръгна, вече е както преди.
И преди ми се е случвало след стресови ситуации да "пресъхне" изведнъж за 12-48 часа и после пак да потече. Правилно си постъпила, дано повече не ти се налага да изпадаш в подобна ситуация  Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
аз мисля, че изтощението и стреса от болестта са оказали влияние. Браво за усърдието и не се отказвай.

Общи условия

Активация на акаунт